TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разурнати куќи, еден загинат и илјадници евакуирани по експлозиите на гас во близина на Бостон

Глас на Америка - 14.09.2018

Загинатиот е осумнаесетгодишник врз чијшто автомобил паднал оџак од куќа во која се случила детонација Повеќе од 8.000 луѓе се евакуирани после серијата експлозии на гас што во четвртокот вечерта се случија во близината на Бостон, а во кои еден ...

Силни детонации во Масачусец – најмалку еден загинат и 12 повредени во експлозија на плин (ВИДЕО)

Канал5 - 14.09.2018

Серија од експлозии на плин го потресоа гратчето Лоренс во американската држава Масачусец , во кои биле зафатени 40- тина куќи. До детонации дошло во најмалку 40 куќи . Во пожарот загина еден од станарите , а 12 се повредени , меѓу кои има и со ...

Серија експлозии и еден загинат во Бостон

Алсат-М - 14.09.2018

Едно лице загина, а 10 се повредени во серија експлозии во близина на североисточниот американски град Бостон. Властите соопштија дека станува збор за експлозија на гасоводна линија, што резултирало со појава на пожари во околу 40 домови.

Серија експлозии од гас во близина на Бостон, евакуирани неколку населби

Р.С.Европа - 14.09.2018

Едно лице загина и 10 се повредени во серија експлозии во близина на североисточниот американски град Бостон. Властите соопштија дека од експлозија на гасоводна линија на 13 септември биле предизвикани пожари во околу 40 домови, при што евакуирани ...

(видео) Еден загинат, 12 повредени во експлозија на гас

Телма - 14.09.2018

Најмалку едно лице загина, а 12 се повредени, од кои еден критично, откако пукнала гасоводна цевка во три населби во близина на Бостон, по што беа предизвикани десетина експлозии. Уништени се 39 куќи, а на терен се 50 пожарникарски екипи.

Плин предизвика серија експлозии во Бостон, едно лице загина, неколкумина повредени

ТВ21 - 14.09.2018

Најмалку едно лице загина, десетици се повредени, а стотици евакуирани откако неколку експлозии се случија во неколку градови северно од Бостон. Според привчните информации експлозиите наводно биле предизвикани од пукање на плинската инсталација ...

Десетици експлозии на гас во околината на Бостон, горат куќи и згради (ВИДЕО)

МКД - 14.09.2018

Низа експлозии и пожари вчера доцна попладне по локално време стресоа повеќе десетици станбени населби во градови северно од Бостон, а стотици луѓе се евакуирани поради мирис на гас, јави полицијата на сојузната американска држава Масачусетс.

Евакуирани три града: Истекување на гас предизвика експлозии во САД, едно лице загина, голем број повредени (ВИДЕО)

Курир - 14.09.2018

Најмалку едно лице загина и повеќе десетици се повредени во експлозии и пожари во три града северно од Бостон кои вчера вечер ги предизвика истекувањето на гас, соопштија денеска американските власти.

Армагедон во Бостон - Ако имате плин дома, веднаш излезете од куќата!

Кајгана - 14.09.2018

Низа експлозии и пожари го потресоа Бостон вчера доцна попладне по локално време. Десетина станбени населби беа зафатени од стихијата што се рашири во неколку предградија северно од Бостон, а стотици луѓе беа евакуирани поради течење на плин, ...

(Видео) Експлозија на цевка за гас во Масачусетс, има и жртви

Макфакс - 14.09.2018

Најмалку едно лице загина во експлозија на цевка за гас во три населби во близина на Бостон и предизвика десетина експлозии. Во инцидентот повредени се најмалку 12 луѓе, а неколку стотици се евакуирани, објави Ројтерс.

Експлозија на цевка за гас во Масачусетс, има и жртви

Точка - 14.09.2018

Најмалку едно лице загина во експлозија на цевка за гас во три населби во близина на Бостон и предизвика десетина експлозии. Во инцидентот повредени се најмалку 12 луѓе, а неколку стотици се евакуирани, објави Ројтерс.