TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Горан Попоски-Бабец“, ново име на отвореното ракометно игралиште во Струга!

OhridNews - 17.08.2019

Легендите живеат вечно! Оваа поговорка доби вистинска смисла откако Ракометниот клуб Струга предводен од Наумче Мојсоски го именуваше отвореното ракометно игралиште по струшката ракометна легенда „Горан Попоски-Бабец“.

Ракометното игралиште покрај “Женска плажа” доби ново име (ВИДЕО)

24 Ракомет - 17.08.2019

На третиот ден од 47-то издание на Струшкиот турнир се одигра ревијален натпревар меѓу ветераните на Македонија и ветераните на Струга. Пред стартот на овој интересен дуел, на публиката со краток говор се обрати Претседателот на Управниот Одбор на ...

ФОТО: Ветераните измамија аплаузи на Струшкиот ракометен турнир

Gol.mk - 17.08.2019

Како шлаг на тортата на 47-от Струшки ракометен турнир доцна синоќа ветераните на Струга и на македонската ракометна репрезентација одиграа ревијален натпревар во кој уживаа многубројните љубители на ракометот.

Манасков и Мојсовски повторно заиграа ракомет (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 16.08.2019

Пред стартот на последниот натпревар од групната фаза на Струшкиот турнир меѓу Струга и Еурофарм Работник се одигра ревијален натпревар меѓу Ветераните на Македонија и Ветераните на Струга.