TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црногорското приморје во пламен, активни четири пожари

Н.Македонија - 10.08.2022

Неколку пожари избувнаа денеска и претходните денови на црногорското приморје. Во моментов пожарникарите се борат со пожарите во Пераст, Чрвње, Каменар и во Горни Столив. Голем пожар пред две ноќи го зафати ридот над Пераст, а пожарникарите целата ...

Локализиран пожарот во Пераст – зад ридот се уште се дига чад

4NEWS - 10.08.2022

Големиот пожар во Пераст конечно е локализиран, но од зад ридот каде што избувна пожарот се уште извира чад. На видеото кое го сними репортерот на Нова.рс, се гледа дека над ридот се уште извира чад, но пламените јазици се локализирани.

(ФОТО) Голем пожар на ридот над црногорскот град Пераст – гори борова шума, сообраќајот е блокиран

360 степени - 09.08.2022

Огнот се шири со голема брзина и ветерот може да ја влоши ситуацијата уште повеќе Голем пожар го зафати ридот над црногорскиот град Пераст, но засега нема загрозени објекти, објави вечерва РТЦГ .