TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тексас ја укинува обврската за носење маски: Време е да се отвориме

Канал5 - 03.03.2021

Гувернерот на Тексас, Грег Абот, денеска го објави најголемото укинување на мерките против коронавирус во споредба со сите држави во САД, велејќи дека повеќето компании може да се отворат со полн капацитет следната недела.

CDC: Сега не е време за укинување на рестрикциите

Глас на Америка - 03.03.2021

Првиот човек на Центрите за контрола и превенција на болести (CDC) изјави дека „сега не е време“ за укинување на рестрикциите за Ковид-19. Ова доаѓа еден ден откако гувернерот на Тексас објави дека оваа сојузна држава е „100% отворена.

Што се случува во Америка: Зошто маските и забраните паѓаат како кула од карти?

Во Центар - 03.03.2021

Сојузните држави Мисисипи и Тексас се последни во низата американски држави кои го укинуваат задолжителното носење заштитни маски за време на пандемијата на корона вирусот. Гувернерот на Мисисипи, Тејт Ривс изјави дека ќе ја укине мерката за ...

Тексас ги укина маските и мерките

МКД - 03.03.2021

Гувернерот на Тексас, Грег Ебот, во вторникот го објави најширокото укинување на мерките против коронавирусот од сите американски држави, велејќи дека повеќето компании може да се отворат со полн капацитет следната недела, како и да се укине ...

Тексас се отвора 100%, се укинува обврската за носење маски

Кајгана - 03.03.2021

Гувернерот на Тексас, Грег Ебот, вчера го објави најширокото укинување на мерките за коронавирус во сите сојузни држави во САД, велејќи дека повеќето компании може да се отворат со полн капацитет следната недела.

Тексас контра Бајден: Ги укина рстрикциите и обврската за носење маска

MTM - 03.03.2021

Тексас ги укинува ограничувачките мерки - се отвораат продавници и прекинува да важи обврската за носење маски. Гувернерот на американската сојузна држава Тексас, Грег Абот, донесе одлука за укинување на обврската за носење заштитни маски и најави ...

Тексас од следната недела ги укинува ограничувањата

Бизнис Вести - 03.03.2021

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Опсервер - 03.03.2021

Тренерот на НБА лигашот, Сан Антонио спарс, Грег Попович, изјави дека неговиот тим ќе ја игнорира одлуката на државата Тексас за укинување на задолжителното носење маски, нарекувајќи ја одлуката на гувернерот Грег Абот „несериозна“.

Тексас од следната недела ги укинува ограничувањата

Опсервер - 03.03.2021

– Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

Тексас од следната недела го укинува задолжителното носење на маски

Слободен Печат - 03.03.2021

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

Тексас од следната недела ги укинува ограничувањата

24Инфо - 03.03.2021

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

Тексас ги укина рестрикциите и обврската за носење маска, наспроти повикот на Бајден

Н.Македонија - 03.03.2021

Тексас ги укинува ограничувачките мерки – се отвораат продавници и прекинува да важи обврската за носење маски. Гувернерот на американската сојузна држава Тексас, Грег Абот, донесе одлука за укинување на обврската за носење заштитни маски и најави ...

Тексас контра Бајден: Ги укина рстрикциите и обврската за носење маска

Press24 - 03.03.2021

Тексас ги укинува ограничувачките мерки – се отвораат продавници и прекинува да важи обврската за носење маски. Гувернерот на американската сојузна држава Тексас, Грег Абот, донесе одлука за укинување на обврската за носење заштитни маски и најави ...

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Сител - 03.03.2021

Тренерот на НБА лигашот, Сан Антонио спарс, Грег Попович, изјави дека неговиот тим ќе ја игнорира одлуката на државата Тексас за укинување на задолжителното носење маски, нарекувајќи ја одлуката на гувернерот Грег Абот „несериозна“.

Тексас од следната недела ги укинува ограничувањата

Вечер Прес - 03.03.2021

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Независен - 03.03.2021

Тренерот на НБА лигашот, Сан Антонио спарс, Грег Попович, изјави дека неговиот тим ќе ја игнорира одлуката на државата Тексас за укинување на задолжителното носење маски, нарекувајќи ја одлуката на гувернерот Грег Абот „несериозна“.

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Кајгана - 03.03.2021

Тренерот на Сан Антонио Спарс, Грег Попович, изјави дека неговиот тим ќе ја игнорира одлуката на државата Тексас за укинување на задолжителното носење маски, нарекувајќи ја одлуката на гувернерот Грег Абот „несериозна“.

САД: Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Денешен - 03.03.2021

Тренерот на НБА лигашот, Сан Антонио спарс, Грег Попович, изјави дека неговиот тим ќе ја игнорира одлуката на државата Тексас за укинување на задолжителното носење маски, нарекувајќи ја одлуката на гувернерот Грег Абот „несериозна“.

САД: Тексас ги укинува маските и ограничувањата поради Ковид-19

Денешен - 03.03.2021

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

Тексас од следната недела ги укинува ограничувањата

Канал5 - 03.03.2021

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

Тексас од следната недела ги укинува ограничувањата

MakPress - 03.03.2021

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

MakPress - 03.03.2021

Тренерот на НБА лигашот, Сан Антонио спарс, Грег Попович, изјави дека неговиот тим ќе ја игнорира одлуката на државата Тексас за укинување на задолжителното носење маски, нарекувајќи ја одлуката на гувернерот Грег Абот „несериозна“.