TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без вода утре корисниците од делови од улица „Серава“

А1 On - 14.03.2018

Поради уличен дефект ф2 на ул. „Серава“ 120, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од оваа улица. Како што известуваат од ЈП „Водовод и каназлизација“ прекинот ќе биде во периодот од 09:00 часот до 15:00 ...

Утре прекинато водоснабдување на ул. Серава 120

Фактор - 14.03.2018

ЈП Водовод Скопје навремено ги известува жителите на улицата Серава 120 дека утре ќе врши отстранување на дефект, поради што ќе има прекин на водоснабдувањето. „Ве известуваме дека на ден 15.03.2018 (Четврток), поради уличен дефект ф2“ на ул.

Подгответе се на време: Без вода овие делови на Скопје

Press24 - 14.03.2018

Поради уличен дефект ф2 на улица „Серава“ 120, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од оваа улица. Како што известуваат од ЈП „Водовод и каназлизација“ прекинот ќе биде во периодот од 09:00 часот до 15:00 ...

Утре без вода жителите на улица Серава

МКД - 14.03.2018

Од Водовод и канализација-Скопје известуваат дека поради дефект утре без вода ќе бидат жителите на улица„Серава". „Ве известуваме дека на ден 15 март, четврток, поради уличен дефект ф2 на ул.