TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангеловски ќе може да смета на 26 фудбалери на ЕВРО 2022

Екипа - 04.05.2021

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски ќе може да смета на 26 фудбалери на претстојното Европско првенство, одлучи УЕФА. Денеска на состанокот во европската куќа на фудбалот беше донесена одлука поради пандемијата од ...

Официјално: Ангеловски со 26 фудбалери ќе оди на Евро!

Sport 1 - 04.05.2021

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ќе поведе 26 фудбалери на Европското првенство летово, на дебито на Македонија на големата сцена, откако Европската фудбалска унија (УЕФА) и официјално го зголеми бројот на ...

И официјално: Македонија со 26 играчи на ЕУРО!

SportMedia - 04.05.2021

Она што се најавуваше неколку денови наназад, од денеска е и официјално. Имено УЕФА на својата официјална интернет страница објави дека секоја репрезентација, значи и нашата, на претстојното ЕУРО 2020 ќе може да пријави 26 фудбалери.

Официјално: Македонија на ЕУРО со 26 фудбалери, УЕФА дозволи промена

Дриблинг - 04.05.2021

Престојното Европско фудбалско првенство на кое Македонија ќе дебитира на големите натпреварувања во сениорска конкуренција ќе донесе една важна промена, сите селекции наместо по 23 ќе можат да пријават 26 репрезентативци.