TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БМВ кое ќе ви го одземе здивот (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 10.10.2019

Во М-семејството на БМВ пристигна уште еден модел – М8 гран купе, елегантно купе со четири врати и твинтурбо 4,4-литарски V8 мотор. Во „обичниот“ М8 гран купе развива 607 коњски сили и вртежен момент од 752 њутнметри, додека во „компетишн“ верзијата ...

Величествен од секој агол: BMW M8 Gran Coupe

Кајгана - 09.10.2019

По купето и кабриолетот, сега на сцена стапува и M8 Gran Coup, односно големото купе со четири врати. Со овој величествен модел BMW цели да му конкурира на „комшискиот“ Mercedes-AMG GT63 4-Door.

БМВ од кое застанува здивот...

Точка - 09.10.2019

После X5 M и X6 M, семејството „М“ на баварскиот гигант се проширува на уште еден модел - M8 Gran Coupe. За погонот на M8 Gran Coupe и M8 Gran Coupe Competition е задолжен 4,4-литарскиот твин-турбо V8 агрегат.

BMW M8 Gran Coupe дебитира со моќен V8

Авто Плус - 09.10.2019

4,4 литарскиот V8 кај BMW M8 Gran Coupe испорачува 600 КС, а моќноста расте на 625 КС кај BMW M8 Competition Gran Coupe BMW го претстави новиот M8 Gran Coupe, кој покрај стандардната, доаѓа и во Competition изведба.

Новиот модел на Бе-ем-ве вози до 306 км/ч

Локално - 09.10.2019

После X5 M и X6 M, семејството „М“ на баварскиот гигант се проширува на уште еден модел – M8 Gran Coupe. За погонот на M8 Gran Coupe и M8 Gran Coupe Competition е задолжен 4,4-литарскиот твин-турбо V8 агрегат.