TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Невреме направи хаос во Сараево: Град, грмотевици, пренасочени авионски летови

Кумановски м. - 14.08.2019

Бањалука ја погоди силно невреме проследено со обилни врнежи и грмотевици, а дождот преминал во интензивен град кој зафатил одредени делови од градот. Откако престанал градот, продолжил да паѓа дожд проследен со грмотевици, пренесуваат тамошните ...

Силно невреме беснее во Сараево - Пренасочени авиони

Press24 - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

А1 On - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и загреб

Независен - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

Опсервер - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

MTM - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

Локално - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и загреб

24Инфо - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

iPortal - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост во доцните попладневни часови предизвика проблеми на протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и загреб

Вечер - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Силно невреме во Сараево, авионите пренасочени кон Белград и Загреб

+инфо - 13.08.2019

Авион на компанијата „ФлајДубаи“, кој леташе од Дубаи кон Сараево требаше да слета на аеродромот во Сараево во 5.55 часот. Тој кружеше околу половина час, но неуспеа да слета и полета за Белград.

Силно невреме го зафати регионот, авиони од Сараево пренасочени во Белград и Загреб

Макфакс - 13.08.2019

Силно невреме и намалена видливост во Сараево предизвикаа проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

(ВИДЕО) Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

Нетпрес - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

Република - 13.08.2019

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот ...

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО САРАЕВО: Авионите пренасочени кон Белград и Загреб

Слободен Печат - 13.08.2019

Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб. Големото невреме во Сараево и намалената видливост предизвикаа проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај, јавуваат тамошните ...

Силно невреме го зафати регионот, авиони од Сараево пренасочени во Белград и Загреб

Centar - 13.08.2019

Силно невреме и намалена видливост во Сараево предизвикаа проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и беа пренасочени кон аеродромите во Белград и Загреб, пренесува порталот Кликс.