TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Четвртиот пакет мерки обид за дефокусирање од вистинските проблеми

Канал5 - 27.09.2020

Четвртиот пакет на антикризни мерки е последниот обид на Владата за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Веднаш по објавувањето на новите владини мерки за спас на економијата ...

Мицковски: Мерките се обид да се дефокусира вниманието од вистинските проблеми

Нова ТВ - 27.09.2020

Четвртиот пакета мерки е промашен обид да се дефукусира вниманието од вистинските проблеми. Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен , изјави претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христојан Мицкоски.

Мицкоски: Четвртиот пакет дополнително ќе ја продлабочи тешката ситуација во земјата

OhridNews - 27.09.2020

Четвртиот пакет мерки што денеска го промовираше премиерот на Владата Зоран Заев, според лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски е обид да се дефокусира јавноста од вистинските проблеми.

Парите не одат кај граѓаните, туку од џебот на граѓаните во џебот на мафијата

24Инфо - 27.09.2020

Тешка е задачата на слугите на мафијата од Центарот за комуникации на СДСМ да го бранат неодбранливото, односно мафијашењето на Зоран Заев. Вистината е дека парите не одат кај граѓаните, туку од џебот на граѓаните во џебот на мафијата.

ВМРО-ДПМНЕ обвини за институционален поткуп

24 Вести - 27.09.2020

По презентацијата на новите мерки, реагираше и опозицијата. Според претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, четвртиот пакет на мерки е сламка за спас на мафијата на Заев во услови кога економијата ќе продолжи да пропаѓа.

Мицкоски за новиот пакет мерки: „Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен“

Алсат-М - 27.09.2020

ВМРО-ДПМНЕ ги критикува новите економски мерки предложени од Владата. Според лидерот на оваа партија, Христијан Мицкоски, станува збор за мерки на „мафијашка влада која се задолжува за излез од кризата“.

ВМРО-ДПМНЕ: Со пакетот мерки Заев културните работници ги изедначи со социјалните случаи

Курир - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција коментирајќи го четвртиот сет на мерки на Владата, нагласи дека Заев ги понижи културните работници. -Влада на Зоран Заев културните работници како што таа самата вели ги ...

Мицкоски: Новиот пакет мерки нема да донесе ништо добро, туку дополнително ќе ја продлабочи кризата

Сител - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција истакна дека четвриот пакет на мерки за спас на економијата презентирани денеска од страна на Владата, не само што е задоцнет и нема да одговори соодветно на потребите на ...

(Видео) Mицкоски: Досегашните мерки беа брутална манипулација за организирање на талибански избори

Макфакс - 27.09.2020

Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа, рече денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски.

Мицкоски: Нѐ чекаат вистински црни денови

+инфо - 27.09.2020

Мицкоски побара од министерката за култура да поднесе оставка поради тоа што, како што рече, владата ги свела културните работници на социјални случаи. Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови ...

Мицкоски за владиниот пакет мерки: Немилосрдно задолжување на граѓаните, мафијата ќе стане побогата, а народот ...

Алфа - 27.09.2020

Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен, вели лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, коментирајќи го четвртиот пакет економски мерки кој го соопшти Заев. Според него ова е последна сламка за спас во услови кога економијата пропаѓа.

Картичките на Заев со метод за институционален поткуп, со нив не се помага на пензионерите

24Инфо - 27.09.2020

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски имаше прес конференција каде што нагласи дека четвртиот сет на мерки препорачани од Владата на Заев се единствено обична сламка за спас. Сламка за спас за мафијата на Заев.

Мицкоски: Четвртиот пакет мерки е задоцнет и не е соодветен

360 степени - 27.09.2020

Мицкоски смета дека платежните картички се институционален поткуп на граѓани Четвртиот пакет на мерки е задоцнет, нема да одговори соодветно на потребите и ќе ја продлабочи тешката состојба, вели лидерот на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Четвртиот пакет мерки обид за дефокусирање

Канал5 - 27.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференција оцени дека владините мерки како за економската така и за здравствената ковид криза ниту биле навремени ниту пак доволни за земјава полесно да излезе од кризата.

„Четвртиот пакет мерки е обид за дефокусирање – мафијата побогата, народот посиромашен“, рече Мицкоски

ТВ21 - 27.09.2020

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

Мицкоски: Четвртиот пакет на мерки е сламка за спас на мафијата на Заев во услови кога економијата ќе продолжи да ...

Курир - 27.09.2020

Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа. Четвртиот пакет практично не само што е задоцнет, не само што нема да одговори соодветно на потребите на македонската економија ...

Мицкоски за новиот пакет мерки: „Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен“

Магазин - 27.09.2020

Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен, вели лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, коментирајќи го четвртиот пакет економски мерки кој го соопшти Заев! Мицкоски четвртиот пакет го смета за задоцнет, а претходните три како неуспешни.

Мицкоски: Македонската економија со оваа Влада ја очекуваат црни денови

Либертас - 27.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција упати критики кон владејачката СДСМ за економските мерки за справување со корона ...

СДСМ: Најголемата болка на Мицкоски е што парите завршуваат кај граѓаните

Локално - 27.09.2020

Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 години.

Мицкоски: Власта продолжи со популизмот и неодговорно трошење на народните пари

Република - 27.09.2020

Четвртиот пакет антикризни мерки на власта е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа. Четвртиот пакет не само што е задоцнет, не само што нема да одговори на потребите на македонската економија и граѓаните, туку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со државата владее мафија, а на чело на мафијата е Зоран Заев

Канал5 - 27.09.2020

Со државата владее мафија а на чело на мафијата е Зоран Заев. Мицкоски стана ноќна мора на Заев, па токму затоа се неговите инсталации и кампањи насочени кон ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се со цел да се сокрие и одбегне катастрофата што се ...

Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе одржи прес-конференција. Своето обраќање до јавноста Мицкоски ќе го има во 14 пред просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ. ...

Мицкоски закажа прес-конференција во 14:30 часот во партиското седиште

Курир - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14:30 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското ...

Со државата владее мафија, а на чело на мафијата е Зоран Заев

Опсервер - 27.09.2020

Со државата владее мафија а на чело на мафијата е Зоран Заев. Мицкоски стана ноќна мора на Заев, па токму затоа се неговите инсталации и кампањи насочени кон ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се со цел да се сокрие и одбегне катастрофата што се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со државата владее мафија, а на чело на мафијата е Зоран Заев

MakPress - 27.09.2020

Со државата владее мафија а на чело на мафијата е Зоран Заев. Мицкоски стана ноќна мора на Заев, па токму затоа се неговите инсталации и кампањи насочени кон ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се со цел да се сокрие и одбегне катастрофата што се ...

(ВО ЖИВО) Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Нетпрес - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското ...

Прес – конференција на Христијан Мицкоски во 14 часот

PressingTV - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе одржи прес-конференција. Своето обраќање до јавноста Мицкоски ќе го има во 14 пред просториите на Централниот штаб на ...

(ВО ЖИВО) Мицкоски :Четвртиот пакет мерки е обид за дефокусирање – мафијата побогата, народот посиромашен“, рече ...

Либертас - 27.09.2020

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

„Четвртиот пакет мерки е обид за дефокусирање – мафијата побогата, народот посиромашен“, рече Мицкоски

Курир - 27.09.2020

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

Четвртиот пакет мерки е обид за дефокусирање – мафијата побогата, народот посиромашен, рече Мицкоски

PressingTV - 27.09.2020

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

Македонската економија ја очекува тежок период, предупреди Мицкоски

Нетпрес - 27.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференцијата во неделата ги критикуваше како задоцнети антимеркиктемерките кои претходно ги промовираше премеирот Зоран Заев од владејачката СДСМ за справување со корона вирусот.

МИЦКОСКИ: Мерките се задоцнети, имаат 40 000 нови невработени и минус од 13 отсто на БДП

Денешен - 27.09.2020

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

Мицкоски: Македонската економија со оваа Влада ја очекуваат црни денови

Фокус - 27.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција упати критики кон владејачката СДСМ за економските мерки за справување со корона вирусот. Како што истакна претседателот на опозицијата, македонската економија на чело со оваа ...

Мицкоски: Македонската економија со оваа Влада ја очекуваат црни денови

Курир - 27.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција упати критики кон владејачката СДСМ за економските мерки за справување со корона вирусот. Како што истакна претседателот на опозицијата, македонската економија на чело со оваа ...

МИЦКОСКИ: Мерките се задоцнети, имаат 40.000 нови невработени и минус од 13% на БДП

Вечер - 27.09.2020

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

СДСМ со остар одговор на Мицкоски: Најголемата болка Ви што парите завршуваат кај граѓаните, не се чуди зошто си во ...

Бриф - 27.09.2020

Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 години.

Мицкоски: Македонската економија со оваа Влада ја очекуваат црни денови

Press24 - 27.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција упати критики кон владејачката СДСМ за економските мерки за справување со корона вирусот. Како што истакна претседателот на опозицијата, македонската економија на чело со оваа ...

СДСМ: Најголемата болка на Мицкоски е што парите завршуваат кај граѓаните

Скопје1 - 27.09.2020

Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 години.

(ВИДЕО)Мицкоски: Не само што се задоцнети овие мерки, туку истото ќе ја продлабочи и онака тешката состојба во државата

Скопје1 - 27.09.2020

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

Мицкоски: Четвртиот пакет мерки е обид за дефокусирање – мафијата побогата, народот посиромашен

24Инфо - 27.09.2020

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а со тоа мафијата како што вели Мицкоски ќе стане побогата, а народот посиромашен.

Мицкоски: Четвртиот пакет на мерки е сламка за спас на мафијата на Заев во услови кога економијата ќе продолжи да ...

MakPress - 27.09.2020

Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа. Четвртиот пакет практично не само што е задоцнет, не само што нема да одговори соодветно на потребите на македонската економија ...

Мицкоски: Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен (ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.09.2020

Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа. Четвртиот пакет практично не само што е задоцнет, не само што нема да одговори соодветно на потребите на македонската економија ...

Мицкоски: Четвртиот пакет на мерки е сламка за спас на мафијата на Заев во услови кога економијата ќе продолжи да ...

Нетпрес - 27.09.2020

Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа. Четвртиот пакет практично не само што е задоцнет, не само што нема да одговори соодветно на потребите на македонската економија ...

Најголемата болка на Мицкоски е што парите завршуваат кај граѓаните, нека не се чуди зошто е во опозиција, уште долго ...

24Инфо - 27.09.2020

Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 години.

(ВИДЕО) Мицкоски: Четвртиот пакет на мерки е сламка за спас на мафијата на Заев во услови кога економијата ќе продолжи ...

Опсервер - 27.09.2020

Почитувани, Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа. Четвртиот пакет практично не само што е задоцнет, не само што нема да одговори соодветно на потребите на ...

Мицкоски: Новиот пакет мерки нема донесе ништо добро, туку дополнително ќе ја продлабочи кризата

А1 On - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција истакна дека четвриот пакет на мерки за спас на економијата презентирани денеска од страна на Владата, не само што е задоцнет и нема да одговори соодветно на потребите на ...

Мицкоски: Новиот пакет мерки дополнително ќе ја продлабочи кризата

Локално - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција истакна дека четвриот пакет на мерки за спас на економијата презентирани денеска од страна на Владата, не само што е задоцнет и нема да одговори соодветно на потребите на ...

Мицкоски: Новиот пакет мерки нема донесе ништо добро, туку дополнително ќе ја продлабочи кризата

Press24 - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција истакна дека четвриот пакет на мерки за спас на економијата презентирани денеска од страна на Владата, не само што е задоцнет и нема да одговори соодветно на потребите на ...

(Видео) Mицкоски: Досегашните мерки беа брутална манипулација за организирање на талибански избори

Опсервер - 27.09.2020

Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа, рече денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски.

Mицкоски: Досегашните мерки беа брутална манипулација за организирање на талибански избори

Н.Македонија - 27.09.2020

Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа, рече денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски.