TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Целото интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ тема

Либертас - 13.01.2018

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „Топ тема на ваша страна“ на Телма каде гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Интервјуто се реализираше во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Мицковски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО

Фокус - 13.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Телма по изборот на нов Извршен комитет на партијата изјави дека не се кандидирал по налог и сугестија на поранешниот лидер Никола Груевски, туку на барање на негови соработници.

Поранешните функционери на ВМРО без коментар за промените во партијата

Алсат-М - 13.01.2018

Блиските луѓе на поранешниот лидер на ВМРО – ДПМНЕ, Антонио Милошоски, Илија Димовски, Трајко Вељановски, Никола Поповски, денеска одбија да зборуваат и да објаснат за тоа која ќе биде нивната улога во партијата.

Мицкоски: Во политиката нема ништо случајно

Телма - 13.01.2018

Самоуверен, креативен, мотивиран – така новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ се опиша во интервјуто за Топ тема на Ваша страна на Телма. Мицкоски ветува нов статут, демократски избор на општински партиски функционери, опозициска борба со политиките на власта.

Ангелевска нов член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПММЕ

Тера - 13.01.2018

За нов член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Битола е избрана битолчанката Силвана Ангелевска. Таа е професор на Техничкиот факултет во Битола, а е член на ВМРО-ДПМНЕ од 2002 година. Таа ја извршува функцијата претседател на Советот на Општина ...

Николоски: Доколку излезе надвор од рамките на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

Курир - 13.01.2018

Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ е Македонија час поскоро да стане членка на НАТО алијансата и час поскоро да почне преговори со ЕУ и успешно да ги заврши и стане членка на унијата, во интервју за телевизија Сител истакна еден новите тројца потпретседатели ...

Николовски: ВМРО-ДПМНЕ се наоѓа во исклучително тешки моменти, затоа што во тешки моменти е и Македонија

Стандард - 13.01.2018

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот Фејсбук профил им се обрати на сите поддржувачи, откако им се заблагодари на сите членови на Централниот комитет, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

Курир - 13.01.2018

(ФБ статус на Александар Николоски- потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ) Би сакал да се заблагодарам на сите членови на ЦК, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО ДПМНЕ за можноста и привилегијата да бидам Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ.

Дали Мицкоски екипираше јаки кадри во новата структура на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 13.01.2018

Христијан Мицкоски, новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, го направиот првиот покрупен чекор од кога е на функција со тоа што го избра тимот со кој ќе ја раководи опозициската партија, особено со новиот Извршен комитет, но и со двете нови тела Советот ...

Мицкоски: Новиот ИК е составен од високо мотивирани луѓе кои ќе дадат идеи и додатна вредност во периодот што доаѓа

Телма - 12.01.2018

Вечерва Централниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ избираше нов состав на Извршкиот комитет. По тој повод разговаравме со новиот партиски лидер Христијан Мицкоски. Запрашан за новиот состав на ИК, тој кажа дека станува збор за луѓе кои долги години ...

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски вечерва во интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт.

ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство

Сител - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство. Централниот комитет на партијата вечерва му ја даде довербаа на екс директорот на ЈСП Игор Јанушев да биде нов Генерален секретар. Јанушев добро се познава со Мицковски со оглед на тоа што му беше ...

Мицковски ги исклучи Милошоски и Димовски од ИК, па кажа дека се перфектни луѓе

Фокус - 12.01.2018

Во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ нема место за Илија Димовски и Антонијо Милошоски. Претседателот на партијата и предлагач на Извршниот комитет, Христијан Мицковски по завршување на Централниот комитет негираше дека ги исклучил од ...

Мицковски: Новите членови на ИК се силно мотивирани индивидуи

Фокус - 12.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски по заршувањето на Централниот комитет на партијата на кој беа избрани новите членови на Извршниот комитет рече дека тие ќе дадат дополнителна вредност на партијата.

Мицкоски: Очекувам до крајот на овој месец, евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот ...

Курир - 12.01.2018

Мицкоски кажа дека изборот на лидер не е дел кој треба да се менува во статутот, тој секако е демократски според него. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената на статутот на ...

(Видео) Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Макфакс - 12.01.2018

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, ги опиша членовите на новиот состав на Извршниот комитет на ...

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот ...

Курир - 12.01.2018

Тој кажа дека ова го очекува како човек кој што ги предложил, бидејќи во периодот кој што следува ВМРО-ДПМНЕ мора да застане против штетните политики на актуелната власт предводена од СДСМ, на сите полиња.

Мицкоски: Ова е првичната структура на Извршниот Комитет, постои простор за негово зголемување со нови членови

Курир - 12.01.2018

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите да ги презентира пред Централниот Комитет.

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унијата на жените, Даниела Рангелова, и претседателот на УМС, Владимир Нелоски, се помеѓу ...

(Видео) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Фактор - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои вели дека се луѓе кои ќе додадат вредност во партијата и се мотивирани. „Станува збор за силно мотивирани индивидуи.

ВМРО-ДПМНЕ: Димовски и Милошоски во аут, Јанушев нов генерален секретар?

+инфо - 12.01.2018

Илија Димовски и Антонио Милошоски не се поканети на седницата и дека тоа значи дека тие нема да бидат дел од новото раководство. Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се избираат нови членови на Извршниот комитет.

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред Централниот комитет

А1 On - 12.01.2018

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се бираат нови членови на Извршниот комитет. Пред почетокот на седницата членовите не сакаат да коментираат околу изборот на новото раководство.

Мицкоски најави амбициозна акција, ажурирање на членството и нови раководства во ОК на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 12.01.2018

Она што го напомнева пред самиот ЦК е дека ова е приличната бројка на ИК и истиот ќе се проширува во блиска иднина. Ова е структура која ќе функционира во првичните две години, а потоа постои простор истиот да се прошири.

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

Мицковски ги остава во Извршниот комитет Ѓорчев, Николовски, Трајановски, Димитирев, им нуди место на Попоски и ...

Фокус - 12.01.2018

Од досегашните членови, местата во новиот Извршен комитет во ВМРО-ДПМНЕ ќе ги задржат Влатко Ѓорчев, Александар Николоски, Александар Георгиев, Коце Трајановски, како и некои од лицата што влегоа во највисокот партиско тело во периодот меѓу ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Макфакс - 12.01.2018

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК.

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Р.С.Европа - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва се очекува да одржи седница на Централниот комитет на која траба да бидат избрани нови членови на Извршниот комитет. Засега нема информации колку од актуелните членови на Извршниот комитет ќе останат во новиот состав.

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Алсат-М - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет. Извршниот комитет е политичко-извршен орган на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, чиј број се утврдува ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

А1 On - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва избира нови членови на Извршниот комитет на ...

Потписниците не отвореното писмо во ВМРО-ДПМНЕ не се повикани на седницата на ЦК на која треба да се избере новиот ИК

Телма - 12.01.2018

Никој од потписниците на отвореното писмото во ВМРО-ДПМНЕ кои бараа одлагање на последниот партиски конгрес, не се повикани на седницата на Централниот комитет која треба да се одржи вечерва а на која треба да се избира нов Извршен комитет.

Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за избор на нов ИК

Канал5 - 12.01.2018

Доктори, професори, правници, економски, ова профилот на луѓе кои ќе се најдат во новиот извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Партиски извори за Канал 5 брифираат дека партијата во најголем дел ќе даде простор на нови имиња луѓе од внатрешноста но и ...

Трајко Славески нов потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ?

Поглед - 12.01.2018

Поранешниот министер за финансии од 2006 до 2009 година и министер за развој од 1999 до 2000 година во владите на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славески според извори за „Поглед.мк“ кои сакаат да останат анонимни, ќе биде новиот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“ , Илија Димовски, тие воопшто не добиле ...

За Димовски и Милошоски нема да има место во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 12.01.2018

Пред денешното одржување на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се бира новиот Извршен комитет на партијата веќе е извесно дека во него нема да има место за некои од досегашните високи функционери, вклучувајќи ги и Илија Димовски и Антонио ...

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Вечер - 12.01.2018

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. извор: ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нов Извршен комитет

МРТ - 12.01.2018

Според најавите, во новиот Извршен комитет се очекува да влезат многу нови лица, а дел од постарите кадри да се повлечат. ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата.

(ВИДЕО) Мицкоски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 13.01.2018

Самоуверен, креативен, мотивиран – така новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ се опиша во интервјуто за Топ тема на Ваша страна на Телма . Мицкоски ветува нов статут, демократски избор на општински партиски функционери, опозициска борба со политиките на власта.

Вечерва треба да се изберат нови членови на ИК на ВМРО ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК.

Николоски: Доколку излезе надвор од ракмите на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

Република - 13.01.2018

Во интервју за телевизија „Сител“, еден од новите потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кажа дека партијата и историски, а и во дејствувањето како политичка партија секогаш била прозападно ориентирана, која што се стремела за ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

Нетпрес - 13.01.2018

(ФБ статус на Александар Николоски- потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ) Би сакал да се заблагодарам на сите членови на ЦК, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО ДПМНЕ за можноста и привилегијата да бидам Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ.

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 13.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во вечерашното интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ била на власт.

Мицкоски: Статутот ќе се менува - членовите ќе одлучуваат

Вечер - 12.01.2018

-Суштината е како ние структурите во пониските нивоа од партијата, како општинските комитети бидат избрани на директни, на непосредни избори од страна на членовите на партијата. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ...

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Вечер - 12.01.2018

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски ги опиша членовите на новиот состав на Извршниот комитет на ...

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ

Република - 12.01.2018

Во интервју на телевизија Телма претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели на партијата Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николоски долго време имаат поминато во партиските структури, почнувајќи од ...

Мицкоски: Извршниот комитет ќе се зголемува со нови членови

Република - 12.01.2018

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите да ги презентира пред Централниот Комитет.

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран нов Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, екс градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унија на жени, Даниела Рангелова и претседателот на УМС, Владимир Нелоски се помеѓу ...

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на партијата. извор: ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе застане на здрави нозе и ќе ја формира следната Влада

Press24 - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои вели дека се луѓе кои ќе ...

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред ЦК

Вечер - 12.01.2018

Започна заседавањето на Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се очекува избрани нови членови на Извршниот комитет. Пред почетокот на седницата членовите не сакаа да коментираат околу изборот на новото раководство.