TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Алек Болдвин ги замолчел „троловите“ кои ги интересира која е мајката на неговата новородена ќерка

Екран - 03.03.2021

Холивудскиот актер е бесен на троловите кои се прашуваат дали е татко на неговото седмо дете. Имено, Алек Болдвин, на 63-годишна возраст, доби ќерка со сопругата Хиларија. Извор близок до парот потврдил дека нивното мало девојче Луција е родена од ...

Алек и Хиларија Болдвин по шест месеци го добија и шестото дете

Сакам да кажам - 03.03.2021

Алек Болдвин и сопругата Хиларија го добија шестото дете, овојпат преку сурогат мајка. „Вљубени сме во нашата ќеркичка Лусија. Како и твоите браќа и сестра, и ти си остварување на сон“, напиша Хиларија Болдвин на Инстаграм.

Светот шокиран: Како Болдвин и Хиларија станаа родители на две деца за пет месеци?

Женски магазин - 03.03.2021

Американскиот актер Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија го шокираа светот, откако објавија фотографија на која ја информираа јавноста дека станале родители на нивната ќерка Лусија. Зошто точно оваа вест ги шокираше нивните обожаватели? Имено, ...

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ЗБУНЕТИ: Во септември добија син, сега Алек Болдвин и сопругата објавија дека повторно станале родители

Курир - 03.03.2021

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија го добија шестото дете. Парот веста ја објави на социјалните мрежи. -Мојот живот, напиша Алек, а неговата сопруга додаде „7“ со оглед на тоа дека актерот има ќерка со поранешната сопруга.

Хиларија и Алек Болдвин го добија шестото дете

Кајгана - 03.03.2021

Хиларија Болдвин на Instagram објави дека таа и сопругот Алек Болдвин го добија шестото дете, по само шест месеци од раѓањето на нивното петто дете. Таа објави фотографија со децата Кармен, Рафаел, Леонардо, Ромео и Едуардо, заедно со новороденчето.

Славниот актер доби 7-мо дете на 62 години, а сите се прашуваат како двојката во рок од шест месеци доби две деца?! ...

Вистина.мк - 03.03.2021

Актерот Алек Болдвин (62) и неговата сопруга Хилари (37) го добија своето шесто дете заедно, потврди извор за американските медиуми. Тие се пофалија и на Инстаграм со среќни вести. – 7 – напиша Хилари со емотикон на срце во описот на фотографијата ...

Хиларија Болдвин ги шокираше сите со новата фотографија: 5 месеци по породувањето, парот доби уште едно дете ФОТО

+инфо - 02.03.2021

Холивудскиот актер Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија имаат 6 деца – 5 заеднички, додека актерот ја има и ќерката Ајрленд од првиот брак со Ким Бесинџер. Затоа, следбениците на Хиларија останале збунети кога таа објавила фотографија со ...

Уште една принова во семејството на Алек Болдавин: Актерот го доби своето седмо дете (ФОТО)

Попара - 02.03.2021

Познатиот актер Алек Болдавин и неговата сопруга Хилари добија уште едно дете. Популарниот актер Алек Болдавин и неговата сопруга Хилариа го добија своето шесто заедничко дете. Тие ја споделија среќната вест на Instagram.

(ФОТО) Глумецот во 63. година го добил седмото дете: Татко на шестото станал пред половина година!

Екран - 02.03.2021

Хиларија и Алек Болдвин го добиле своето шесто дете. Хиларија објавила фотографија на која позира со шест деца, меѓу кои и новороденче. „7“ е краток опис на фотографијата. Хилариа и Алек се родители на шест деца, а холивудскиот актер од бракот со ...

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија ги збунија обожавателите: За шест месеци повторно станаа родители?

Слободен Печат - 02.03.2021

Актерот Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија повторно станаа родители. Веста ги изненади неговите обожавателите бидејќи парот пред половина година доби син. 62-годишниот Болдвин и неговата 37-годишна сопруга Хиларија го добија своето шесто ...

Машина за деца: Алек Болдвин по шест, има и седмо дете: Никој не знае од каде е дојдено

Фактор - 02.03.2021

Хилариа и Алек Болдвин на 08 септември станаа повторно родители. Двојката сега има 6 деца, а актерот од првиот брак со славната Ким Бесинџер има ќерка. Последното дете го крстија Едуардо Пау Лукас Болдвин и на своите обожаватели на социјалните мрежи ...

Само Алек Болдвин може да стане татко по двапати за само шест месеци

ММС - 02.03.2021

Актерот Алек Болдвин (63) во септемеври 2020 година стана татко по шести пат. Тој од првиот брак со Ким Бесинџер ја има ќерката Ајреленд, а од бракт со Хилари (38) има пет деца. На Инстаграм сопругата на Алек, Хилари објави фотографија на која има ...

Хиларија Болдвин ги збуни сите со новата фотографија: 5 месеци по породувањето, парот добил уште едно дете?

Точка - 02.03.2021

Холивудскиот актер Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија имаат 6 деца – 5 заеднички, додека актерот ја има и ќерката Ајрленд од првиот брак со Ким Бесинџер. Затоа, следбениците на Хиларија останале збунети кога таа објавила фотографија со нивните ...

Актерот Алек Болдвин по седми пат татко

Независен - 02.03.2021

САД – Семејството на актерот Алек Болдвин (62) се зголемува. Неговата сопруга Хилариа , инструкторка по јога, со која се венча во 2012 година, се огласи на Инстаграм за да го објави нивното доаѓање на нивното новородено бебе.