TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храбро до последниот свиреж: Македонија загуби од Украина со 1 : 2

Независен - 17.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација го претрпе вториот пораз на Европското првенство во фудбал, овој пат против Украина, со 2:1. Избраниците на Игор Ангеловски играа храбро и до последен момент настојуваа да направат пресврт, откако во првото ...

(ВИДЕО) Алиоски нè враќа во живот, Македонија намалува против Украина

Фокус

ВИДЕО: Ерупција на трибините – Алиоски ја враќа Македонија против Украина!

Gol.mk

Македонија совладана од Украина, Алиоски се запиша во листата на стрелци, Димитриевски одбрани пенал

Република

ВТОР ПОРАЗ: Извонредно второ полувреме, сепак си одиме дома, Украина-Македонија 2:1!

Денешен

(ВИДЕО) Македонија се враќа во живот – Џани стрелааа

Спортклуб

Македонија одигра добар меч, но Украина успеа да го преживее второто полувреме, конечно 1:2

Скопско Ехо

Либертас Lider Lider