TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Играчите на Дерби го имаа последниот збор: Биелса исмеан од фудбалерите на Лампард по плејоф драмата во Англија

Дерби - 15.05.2019

Марсело Биелса пред неколку месеци го шпионираше тренингот на Дерби пред првенствениот меч меѓу неговиот Лидс и фудбалерите на Френк Лампард, а бидејќи ваквиот потег на искусниот аргентински стручњак не наиде на позитивни реакции во таборот на ...

Шок за Лидс на Еланд Роуд, Дерби ќе игра против Астон Вила за пласман во Премиерлигата (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.05.2019

Лидс беше голем фаворит против Дерби, особено по победата на гостински терен во првиот меч, но вечерва тимот на Лампард славеше со 4-2 и се пласираше во финалето од плејофот за пласман во Премиерлигата.

Алиоски остана без Премиер лига

Слободен Печат - 15.05.2019

Екипата на Лидс за која бастапува и Езгјан Алиоски, е елиминирана во полуфиналето на плејофот на Чемпионшип лигата од страна на Дерби Каунти. Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски и наредната сезона ќе настапува во Чемпионшип лигата откако ...

Луд меч на „Еланд Роуд“: Лидс остана без плејоф финале, Лампард ја доби битката со Биелса (Видео)

Дерби - 15.05.2019

Реванш дуелот меѓу Лидс Јунајтед и Дерби Каунти во полуфиналето на англискиот плејоф донесе навистина огромни возбудувања, а во исклучително лудиот меч на „Еланд Роуд“, на крајот со насмевки на лицата излегоа играчите на гостинскиот тим.

Ништо од Премиер лигата за Лидс и Алиоски: Големо славје на Лампард и Дерби! (ВИДЕО)

Спортски - 15.05.2019

Френк Лампард и Дерби Каунти ќе се борат за влез во Премиер лигата наредната сезона, додека Лидс на Алиоски ги изгуби шансите за место во Премиер лигата нарендата сезона. Лидс и Дебри одиграа фантастичен натпревар.

ВИДЕО: Лидс во солзи, Дерби ќе ја предизвика Астон Вила за влез во ПЛ

Gol.mk - 15.05.2019

Екипата на Лидс Јунајтед не успеа во мисијата да ја мине првата пречка во плеј-офот и тимот на Дерби Каунти е тој што ќе разигрува за пласман во Премиер лигата. Составот на Френк Лампард славеше со 2-4 во „домот“ на Лидс и приреди изненадување.

Нема Премиер – лига за Алиоски и Лидс: Дерби ги шокираше и ќе игра на „Вембли“ против Астон Вила

Екипа - 15.05.2019

Крај на сонот на Езгјан Алиоски и на Лидс Јунајтед дека следната сезона ќе бидат дел од Премиер – лигата. Лидс Јунајтед е елиминиран од Дерби во полуфиналето на плејофот, откако загуби на домашен терен со 2-4.

Лидс остана без финале: Алиоски и во идната сезона ќе игра во Чемпионшип

Sport 1 - 15.05.2019

Лидс, кадешто настапува македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, беше елиминиран во полуфиналето на плејофот во Чемпионшип-лигата, откако загуби со 2-4 (вкупни 3-4) во реваншот од Дерби Каунти. Лидс почна многу добро, откако Далас во 24.

Лидс Ј. на Алиоски остана без место во Премиер лигата 🎥

SportMedia - 15.05.2019

И оваа година екипата на Лидс Јунајтед не успеа да се избори за пласман во англиската фудбалска елита. Тимот на нашиот Џани Алиоски кој поради повреда го немаше вечерва на „Иланд Роуд“ дозволи да ја прокоцка победата на првиот меч кај Дерби Каунти ...

Трагедија за Лидс – заврши сезоната за Алиоски!

Спортклуб - 15.05.2019

Езѓан Алиоски нема да игра со Лидс Јунајтед во Премиер лигата, барем не претстојната сезона. Поради повреда македонскиот репрезентативец не играше неколку недели, но неговиот тим не успеа да се пласира во финалето од плеј-офот за место во Премиер ...

Лампард и Дерби каунти против Астон Вила и Џон Тери за влез во Премиер лигата! (видео)

TopSport - 15.05.2019

Дерби каунти стигна до импресивна 4:2 победа на гостувањето кај Лидс за да ја надополни негативата од првиот меч (кога дома загубија со 0:1) за да се пласира во баражот за влез во Премиер лигата, каде што ќе се судри со Астон вила, кои вчера го ...

Тимот на Алиоски вечерва во плејоф полуфиналето прими еден од најкомичните голови сезонава (ВИДЕО)

Спортски - 15.05.2019

Фудбалерите на Лидс во овој момент го играат реванш натпреварот од полуфиналето за влез во Премиер лигата. Лидс во плејофот за влез во Премиер лигата на гостински терен славеше со 1:0, но познато е дека во Чемпионшип плејофот не важи правилот за гол ...

(ВИДЕО) Беше голман на Реал, вечерва му се смее цел свет!

Спортклуб - 15.05.2019

Ако Лидс не успее да се пласира во финалето од плеј-офот за место во Премиер лигата, главен виновник ќе биде шпанскиот голман Кико Касиља. Во 24. минута Лидс поведе со 1-0 и имаше вкупни 2-0 во двомечот со Дерби, но работите се свртеа поради ...

ФОТО: Џани и кога не е со Лидс на терен, привлекува внимание – Алиоски доби урнебесни коментари!

Спортклуб - 15.05.2019

Лидс Јунајтед е на добар пат кон финалето од плеј-офот за влез во Премиерлигата следната сезона. Тимот од Иланд Роуд има предност од 1:0 во првиот натпревар, а и вечерва водат со 1:0 против Дерби Каунти на домашен терен.

Шок за Лидс, Алиоски нема да игра во Премиерлигата, Дерби оди во финале (ВИДЕО)

МКД - 15.05.2019

Лидс беше голем фаворит против Дерби, особено по победата на гостински терен во првиот меч, но вечерва тимот на Лампард славеше со 4-2 и се пласираше во финалето од плејофот за пласман во Премиерлигата.

Лампард и Дерби каунти против Астон Вила и Џон Тери за влез во Премиер лигата! (видео)

Макфакс - 15.05.2019

Дерби каунти стигна до импресивна 4:2 победа на гостувањето кај Лидс за да ја надополни негативата од првиот меч (кога дома загубија со 0:1) за да се пласира во баражот за влез во Премиер лигата, каде што ќе се судри со Астон вила, кои вчера го ...

Совршен британски хумор од навивачите на Лидс до Лампард

Оff.net - 14.05.2019

Во полуфиналето на баражот за пласман во Премиер лига, Лидс Јунајтед на нашиот Алиоски на гости со 0:1 го совлада Дерби Каунти. Тоа беше доволна причина навивачите на Лидс да го пецнат тренерот на Дерби Френк Лампард за аферата со шпионот кој ...