TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Отварање на СП во фудбал: Роби Вилијамс со среден прст ги поздрави милијардите гледачи

еМагазин - 14.06.2018

Пред неполни два часа со свечена церемонија и натпреварот меѓу Русија и Саудиска Арабија беше отворено 21. Светско првенство во фудбал што се одржува во Русија. Забележително беше што главниот изведувач на церемонијата бритнаскиот поп-изведувач Роби ...

Роби Вилијамс покажа среден прст на отворањето на Мундијалот во Русија

Кајгана - 14.06.2018

Роби Вилијамс ги шокираше фудбалските фанови ширум светот кога покажа среден прст на камерата за време на неговиот настап за свечено отворање на Мундијалот во Русија. Контроверзниот британскси пејач (44) го направи срамниот гест додека го пееше ...

(Видео) Роби Вилијамс со среден прст го отвори мундијалот

Репортер - 14.06.2018

Роби Вилијамс, англиската поп-ѕвезда задолжена за шоуто, со покажување на среден прст кон камерите го отвори Мундијалот во Русија. Ова најверојатно беше реакција на некои коментари во Англија кои му замераа што воопшто решил да пее во Русија.

Вистински спектакл на Роби Вилијамс на отворањето на Светското Првенство 2018 (видео)

Црнобело - 14.06.2018

Роби Вилијамс вели дека минал многу во својата кариера, но никогаш не бил повозбуден отколку на настапот на отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018. Денес се случи отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018 на стадионот Лужники во ...

Официјално отворено Светското фудбалско првенство во Русија

Канал5 - 14.06.2018

Со свечена церемонија на стадионот „Лужники“ во Москва попладнево официјално беше отворено Светското фудбалско првенство, што ќе се игра во Русија. Познатиот пејач Роби Вилијамс, кој беше централна фигура на церемонијата, ја загреа публиката со ...

Роби Вилијамс во текот на отворањето на Светското првенство покажал среден прст кон камерата

Точка - 14.06.2018

Пејачот Роби Вилијамс во текот на настапот на отворањето на Светското фудбалско првенство го покажал средниот прст кон камерата. Британската суперѕвезда и голем фудбалски фан неодамна изјавил дека пеењето на отворањето на Светското првенство за него ...

Роби Вилијамс покажа среден прст на отварањето на Мундијалот! (фото+видео)

Спортски - 14.06.2018

Денес во спектакуларен настап беше отворено Светското првенство во Русија , првиот натпревар го играат Русија и Саудиска Арабија. На церемониата на отварање на Мундијалот пееше познатиот пејач Роби Вилијамс, но на Твитер фановите успее да забележат ...

Со музиката на Роби Вилијамс отворен Мундијалот 2018 (фото + видео)

AKO - 14.06.2018

Со музиката на Роби Вилијамс придружуван од руските оперски диви и бројни оперски пеачи од Русија свечен отворено 21. Светско првенство – Русија 2018. Роби Вилијамс ги изведе своите најпознати хитови и ги разигра присутните на трибините.

Роби Вилијамс спектакуларно го отвори Мундијалот, но за кого беше наменет средниот прст!? (фото)

Спортски - 14.06.2018

Денес во спектакуларен настап беше отворено Светското првенство во Русија , првиот натпревар го играат Русија и Саудиска Арабија. На церемониата на отварање на Мундијалот пееше познатиот пејач Роби Вилијамс, но на Твитер фановите успее да забележат ...

Роби Вилијамс претера: На отварање на Мундијалот покажа среден прст (видео)

Press24 - 14.06.2018

Денес започна Светското првенство во фудбал во Русија, а на свеченото отварање мешу ѕвездите учествуваше и Роби Вилијамс. Тој додека пееше во еден момент кон камерата покажа и среден прст, па видеото набрзо се најде на социјалните мрежи, а ...

Целиот фудбалски свет во шок: Роби Вилијамс го отвори Светското првенство, па со среден прст ги шокираше фановите ...

Курир - 14.06.2018

Британскиот пејач Роби Вилијамс го отвори спектаклот. Се започна половина час пред почетокот на натпреварот на Светското првенство меѓу Русија и Саудиска Арабија кој се игра на стадионот Лужники.

(Видео) Почна најголемиот спектакл во Москва

Макфакс - 14.06.2018

Во Москва почна најголемиот спортски спектакл на планетата. Околу 80.000 луѓе присуствуваат на отворањето на московскиот стадион Лужњики. По феноменалните кореографии на танц групите и настапот на Роби Вилијамс, почна натпреварот Русија-Саудиска ...

(ВИДЕО) Претера ли малку: Роби Вилијамс со среден прст на отворањето на Мундијалот

Спортклуб - 14.06.2018

Целото внимание денеска е насочено кон Москва каде беше отворено Светското првенство во фудбал. На отворањето, меѓу другите, настапи познатиот пејач Роби Вилијамс кој направи неочекуван потег.

Роби Вилијамс го отвори 21. Светско фудбалско првенство, Путин Не очекува чуда од рускиот тим

Сакам да кажам - 14.06.2018

Танчари и жонглери во боите на репрезентациите-учеснички, британската поп-ѕвезда Роби Вилијамс и руски класични музичари, вклучувајќи ја и сопранистката Аида Гарифулина, се изменуваа во настапите на теренот на стадионот „Лужники“ во Москва, ...

Со музиката на Роби Вилијамс и руските оперски диви отворен Мундијалот 2018 (ФОТО)

Екипа - 14.06.2018

Со музиката на Роби Вилијамс придружуван од руските оперски диви и бројни оперски пеачи од Русија свечен отворено 21. Светско првенство – Русија 2018! На убав начин отворен е најскапиот Мундијал во историјата, Светско првенство кое ќе чини 12 ...

СПЕКТАКЛОТ ОТВОРЕН: Роби Вилијамс и Роналдо го отворија Мундијалот (видео)

Спортски - 14.06.2018

Светското првенство е ОТВОРЕНО! Фудбалерите на Русија и Саудиска Арабија веќе се на теренот! Половина час пред почетокот на натпреварот започна церемонијата со кое свечено беше отворено Светското првенство! На отварањето присуствуваше светски ...

Роби покажа среден прст на отворањето на Светското

Стандард - 14.06.2018

Британската поп-икона Робин Вилијамс направи скандалозен потег на отворањето на Светското првенство во 2018 година во Москва. Поранешниот член на „Тејк Дет“ покажа среден прст пред една од камерите додека одеше на теренот.

ФОТО: Спектакуларно отворање на СП, Роби Вилијамс ја „загреа“ Москва

Gol.mk - 14.06.2018

Светското првенство (СП) во фудбал официјално е отворено и е во исчекување на првата средба на турнирот меѓу Русија и Саудиска Арабија. Атмосферата на стадионот „Лужники“ ја вжешти Роби Вилијамс, кој ги изведе своите најпознати хитови и ги разигра ...

Отворањето на Мундијалот во знак на Роби Вилијамс

Спортклуб - 14.06.2018

Чинот на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал кое е најава на првиот натпревар меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија мина во знак на познатото музичко име Роби Вилијамс. Присутните гледачи на стадионот Лужнки имаа можност да ...

Роби Вилијамс го отвори Светското во Русија

Стандард - 14.06.2018

Светското првенство во Русија и официјално беше отворено. Неколку минути остануваат до првиот судиски сигнал од првиот натпревар од турнирот помеѓу „зборнаја“ и Саудиска Арабија. Дуелот на стадионот „Лужники“ во Москва започнува во 17 часот, а ...

Роби Вилијамс ќе настапи на отворањето на Светското првенство во фудбал

Точка - 14.06.2018

Британскиот музичар Роби Вилијамс најави дека ќе настапи на отворањето на овогодишното отварање на Светското првенство во фудбал. Познат по хитот “Angels”, поранешниот член на груапата “Take That”, ќе настапи пред околу 80.000 луѓе на стадионот ...

Вистински спектакл на Роби Вилијамс на отворањето на Светското Првенство 2018

Шеталиште - 14.06.2018

Роби Вилијамс вели дека минал многу во својата кариера, но никогаш не бил повозбуден отколку на настапот на отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018. Денес се случи отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018 на стадионот Лужники во ...

Официјално отворено Светското фудбалско првенство во Русија

Локално - 14.06.2018

Со свечена церемонија на стадионот „Лужники“ во Москва попладнево офивијално беше отворено Светското фудбалско првенство, што ќе се игра во Русија. Познатиот пејач Роби Вилијамс, кој беше централна фигура на церемонијата, ја загреа публиката со ...

Роби Вилијамс го отвори спектаклот во Москва ВИДЕО

+инфо - 14.06.2018

Во Москва почна најголемиот спортски спектакл, а отворањето на СП во фудбал на московскиот стадион Лужњики го следат околу 80.000 луѓе. По феноменалните кореографии на танц групите и настапот на Роби Вилијамс, почна натпреварот Русија-Саудиска ...

Роби покажа среден прст на отворањето на Светското

Локално - 14.06.2018

Британската поп-икона Робин Вилијамс направи скандалозен потег на отворањето на Светското првенство во 2018 година во Москва. Поранешниот член на „Тејк Дет“ покажа среден прст пред една од камерите додека одеше на теренот.

Роби Вилијамс ќе го отвори Мундијалот во Русија

Репортер - 13.06.2018

Британскиот пејач Роби Вилијамс ќе настапи на церемонијата по повод отворањето на Светското првенство во Русија. Вилијамс најави дека ќе направи незаборавен спектакл. Тој истакна дека е среќен и дека овој настап е исполнување на неговите детски ...

ВИДЕО: Официјално отворено Светското фудбалско првенство во Русија

А1 On - 14.06.2018

Со свечена церемонија на стадионот „Лужники“ во Москва попладнево офивијално беше отворено Светското фудбалско првенство, што ќе се игра во Русија. Познатиот пејач Роби Вилијамс, кој беше централна фигура на церемонијата, ја загреа публиката со ...

Официјално отворено Светското фудбалско првенство во Русија

Либертас - 14.06.2018

Со свечена церемонија на стадионот „Лужники“ во Москва попладнево офивијално беше отворено Светското фудбалско првенство, што ќе се игра во Русија. Познатиот пејач Роби Вилијамс, кој беше централна фигура на церемонијата, ја загреа публиката со ...