TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Експлозија пред штаб на СДСМ во Карпош

А1 On - 23.02.2014

Вечерва е фрлена експлозивна направа пред партискиот штаб на СДСМ во Карпош. Според првичните податоци, нема повредени, но е причинета материјална штета на паркираните автомобили.

Фрлена бомба пред канцеларијата на СДСМ во Карпош

Либертас - 23.02.2014

Пред канцеларијата на СДСМ во скопската населба Карпош вечерва е фрлена бомба. Според првичните информации, нема повредени, објави бриф.мк. Нивната екипа е на терен и за кратко време ќе лиферува ...

Експлодира бомба пред канцеларијата на СДСМ во Карпош

Sky - 23.02.2014

Пред канцеларијата на СДСМ, во населбата Карпош во Скопје, вечерва е фрлена бомба. Првичните информации велат дека нема повредени но е направена материјална штета врз паркираните автомобили.

Фрлена бомба пред канцеларијата на СДСМ во Карпош

Бриф - 23.02.2014

Пред канцеларијата на СДСМ во скопската населба Карпош вечерва е фрлена бомба. Според првичните информации, нема ...