TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин: Нема проблем Шведска и Финска да влезат во НАТО, но ќе одговориме на ист начин за инфраструктурата на НАТО во ...

Сител - 30.06.2022

Русија нема порблем Шведкса и Финска да влезат во НАТО рече претседателот Владимир Путин, но предупреди дека. доколку НАТО постави војска и опрема во овие две земји Русија ќе мора да одговори со иста мера.

Ердоган: Шведска ни вети екстрадиција на 73 Курди

Канал5

Путин нема проблем Шведска и Финска да влезат во НАТО, но се закани дека ќе одговори на ист начин за инфраструктурата на НАТО во нордиските земји

Телма

За Русија не е проблем доколку Финска и Шведска влезат во НАТО, но ние ќе одговориме симетрично кога таму ќе распоредиме воени контингенти и инфраструктура, рече Путин

Телма

Путин најавува реакција на приклучувањето на Шведска и Финска на НАТО

Deutsche Welle

Скандинавска брза лента за во Алијансата

Н.Македонија

Ердоган: Потпишувањето на меморандум со Шведска и Финска за НАТО е „дипломатска победа“ за Турција

4NEWS

360 степени Сакам да кажам А1 On Нетпрес Денар Deutsche Welle Еспресо Скопје1

НАТО вети дека цврсто ќе стои позади своите сојузници

Канал5 - 30.06.2022

Со пораката дека НАТО е подготвен да ги брани своите сојузници, а дека војната на Путин во Украина е целосно неприфатлива, заврши историскиот Самит во Мадрид. Со пораката дека НАТО е подготвен да ги брани своите сојузници, а дека војната на Путин во ...

Финска и Шведска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО

А1 On

Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО

Нова ТВ

НАТО СЕ СПРЕМАШЕ ЗА ВОЈНАТА УШТЕ ОД 2014 ГОДИНА Столтенберг призна дека Алијансата знаела за воениот конфликт

+инфо

Шолц: Германија наскоро ќе го ратификува членството на Шведска и Финска во НАТО

Локално

Столтенберг: Одлучено е Шведска и Финска да влезат во НАТО

Локално

Рано се радува, не учел географија во училиште, порача Володин на Столтенберг

ММС

Канал5 А1 On MTM Слободен Печат Вечер Прес MakPress MakPress Сител