TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кога играат Реал и Барса, пуштам друг канал и гледам голф“

Sport 1 - 11.10.2018

Карлос Тевез секогаш е посебен, а и во интервјуто за аргентински медиум го потврди тоа. „Ништо, не гледам фудбал. Ако играат Барселона и Реал Мадрид, а друг канал има голф, гледам голф. Никогаш не сум бил фудбалски фанатик, сакам да играм и да ја ...

Тевез: Ако играат Барса - Реал, а на другиот канал има голф - ќе гледам голф!

Gol.mk - 11.10.2018

Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез во интервју за аргентинските медиуми откри интересна приказна, во која вели дека фудбалот го сака само кога го игра, а на телевизија - ретко го гледа. Популарниот „апачи“ истакна дека ужива само кога топката ја ...

Тевез: Не го сакам фудбалот, подобро е да се гледа голф

TopSport - 11.10.2018

Карлос Тевез ја привршува својата кариера во својот Бока Јуниорс по скапата (за тимот) авантура во Кина, но во последното интервју признава дека не е заљубен во фудбалот и дека подобро би гледал голф отколку на пример „Ел класико“.

Тевез со чудна изјава: Дури и ако има Барса-Реал на телевизија, веднаш го менувам каналот

Дерби - 11.10.2018

Карлос Тевез се врати во својата матична Бока Јуниорс и повторно може да ужива во фудбалот по катастрофалната етапап која ја имаше во Кина, но ако искусниот напаѓач ужива на секој тренинг и на секој натпревар кој го игра за својот тим, сега ни откри ...