TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан со Манџукиќ и Ибрахимовиќ во напад, на „Сан Сиро“ доаѓа и плејмејкер

Дриблинг - 14.01.2021

Управата на Милан е пред договор со Марио Манџукиќ откако хрватскиот репрезентативец одлучил дека сака да се врати во Серија А. Манџукиќ прифатил помала плата од таа што му ја нудат тимовите од Турција кои се заинтересирани за него со цел да може да ...

Манџукиќ се договори со Милан, но Пиоли добива уште еден фудбалер

Sport M - 14.01.2021

Доколку може да му се верува на угледниот новинар Ди Марцио, Милан и Марио Манџукиќ постигнале договор, па до крајот на сезоната Хрватот ќе го носи дресот на „Росонерите“. Истиот новинар пренесе дека готов е уште еден трансфер кој ќе го реализираат ...

Милан по Манџукиќ договори уште едно засилување

Дерби - 14.01.2021

Џанлука Ди Марцио синоќа објави дека Милан е пред конечен договор со Марио Манџукиќ кој ќе го засили тимот во следните неколку денови. Сега истиот новинар пренесе дека готов е уште еден трансфер кој ќе го реализираат „росонерите“ во јануарскиот ...

Милан пред потпис со Марио Манџукиќ

Екипа - 14.01.2021

Милан е на добар пат да ја заврши потрагата по нов голгетер со потпис на Марио Манџукиќ, откако „росонерите“ пред неколку дена ги стартувале преговорите со хрватскиот голгетер. „Супер Марио“ е без клуб по заминувањето од Ал Духаил, па иако во ...

Милан го договори првото засилување, се водат преговори и со Манџукиќ

24Фудбал - 14.01.2021

Стефано Пиоли ќе го добие првото засилување во зимскиот преоден рок, се работи за Суалио Меите од Торино, „росонерите“ исто така се во преговори и со Марио Манџукиќ. Проблемите во средниот ред го натераа Милан да реагира брзо и да го обезбеди ...

Познати деталите: Манџукиќ пред потпис во Милан

Спортски - 14.01.2021

Италијанските медиуми синоќа лансираа „бомба“ и тврдат дека Марио Манџукиќ е пред трансфер во Милан. Манџукиќ веќе шест месеци е без клуб. Тој во јули го раскина договорот со катарскиот Ал-Духаил, но и покрај интересот на бројни екипи за неговиот ...

Трансфер експертот Ди Марцио најави: Марио Манџукиќ пред реализација на одличен трансфер

Дерби - 14.01.2021

Хрватскиот репрезентативец, Марио Манџукиќ во јануарскиот преоден рок би можел да реализира одличен трансфер. Фудбалерот кој шест месеци е без клуб би можел да се врати во Серија А и да потпише договор со тимот на Милан.

Напад за Скудетото – Манџукиќ доаѓа кај Ибра во Милан?

Спортманија - 14.01.2021

Искусниот Хрват наводно е пред портите на „Сан Сиро“. Марио Манџукиќ е блиску до потпис со Милан, известија одредени италијански медиуми кои се надоврзаа на шпекулацијата на добро информираниот новинар за трансфери Џанлука ди Марцио.

Готово: Милан го договори првото зимско засилување

Спортски - 14.01.2021

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан и Торино постигнале договор за трансфер на Суали Меите. 26-годишниот играч за врска ќе се пресели на „Сан Сиро“ на позајмица со право на откуп следното лето за 10 милиони евра.

Милан носи уште еден ветеран во нападот - Манчукиќ

Sport 1 - 14.01.2021

Марио Манџукиќ (34) би можел наскоро да биде нов фудбалер на Милан, пишуваат италијанските медиуми. Ветеранот е без клуб уште од месец јули и ја чекаше најдобрата понуда за да ја продолжи кариерата.

Манџукиќ се враќа во Италија, и тоа во голем ривал на Јувентус!

СуперСпорт - 14.01.2021

Марио Манџукиќ му се враќа на фудбалот по шест месеци. Познатиот новинар Џанлука Ди Марцио објави дека Хрватот ќе биде засилување на Милан и наскоро ќе го облече црвено-црниот дрес. Манџукиќ веќе шест месеци нема тим, откако во јули го раскина ...

Манџукиќ се договорил со Милан

TopSport - 14.01.2021

Повеќе италијански извори тврдат дека Милан веќе ги договорил условите со Марио Манџукиќ за хрватскиот ветеран да пристигне на „Сан Сиро“ како слободен фудбалер. Манџукиќ, откако играше за Јувентус од 2015 до јануари 2020, замина во катарскиот ...

Ди Марцио: Манџукиќ може на голема врата да се врати во Серија А

Спортски - 14.01.2021

Искусниот напаѓач Марио Манџукиќ (34) ќе се врати на фудбалот после шест месеци пауза. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио доцна вчера вечер објави дека Манџукиќ е потенцијално засилување за Милан и би можеле Хрватот да го гледаме во ...

Трансфер шпекулации: Манџукиќ се враќа во Серија А?

Кајгана - 14.01.2021

Зимскиот преоден рок беше отворен на почетокот на годината и секојдневно стигнуваат нови информации и шпекулации за големи трансфери кои имаат потенцијал да ја сменат играта. Една таква гласина е дека италијанскиот гигант веќе почнал со преговори со ...

Манџукиќ преговара со Милан

Локално - 14.01.2021

Милан сериозно работи на нови засилувања. Италијанскиот гигант се врати во самиот врв на Серија А оваа година и иако малкумина очекуваа борба за титулата, Милан е прв со три бода повеќе од вториот Интер, а исто така ќе играат шеснаесетто финале ...

Милан го обезбеди првото засилување, се водат преговори и со Марио Манџукиќ

МКД - 14.01.2021

Стефано Пиоли ќе го добие првото засилување во зимскиот преоден рок, се работи за Суалио Меите од Торино, „росонерите" исто така се во преговори и со Марио Манџукиќ. Проблемите во средниот ред го натераа Милан да реагира брзо и да го обезбеди ...

Трансфер експертот Ди Марцио најави: Марио Манџукиќ пред реализација на одличен трансфер

Точка - 14.01.2021

Хрватскиот репрезентативец, Марио Манџукиќ во јануарскиот преоден рок би можел да реализира одличен трансфер. Фудбалерот кој шест месеци е без клуб би можел да се врати во Серија А и да потпише договор со тимот на Милан.