TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Летонците се запознаа со „Филип Втори“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 20.03.2019

Фудбалската репрезентација на Летонија го одржа официјалниот тренинг на арената „Филип Втори“ во пресрет на утрешниот меч против Македонија, на стартот на квалификацискиот циклус за ЕП 2020.

Максименко: Ќе ни треба цврст бедем за да се одбраниме

Екипа - 20.03.2019

Летонија дојде во Скопје за да се одбрани. Ова го најавува дефанзивецот на летонскиот национален тим, Виталис Максименко. Тој вели дека Македонија има предност на техничко-тактички план, а Летонија ќе го даде својот максимум со борбеност и залагање ...

Максименко: Македонија има добар тактичко-технички тим, нѐ чека тешка борба

Gol.mk - 20.03.2019

Еден од столбовите на одбраната на Летонија, Виталијс Максименко, го најави натпреварот против Македонија на прес-конференцијата во Скопје. 28-годишниот стопер вели дека нашиот национален тим е добра селекција, против која секоја мала ...

Пласман на Европското првенство главна цел на македонските фудбалери

Сител - 20.03.2019

Само победа над Летонија е во мислите на македонските фудбалери пред стартот на новиот циклус на квалификации , а пласманот на завршницата на ЕП следната година, е главна цел. Откако во Лигата на Нациите, македонските фудбалери ја остварија целта и ...

Ангеловски: Со офанзивна игра да дојдеме до победа и да почнеме со три бода

МКД - 20.03.2019

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски вели дека Македонија не смее да го потцени противникот, со максимално професионален однос да се влезе во мечот и да се освојат трите бодови.

Максименко: Селекторот инсистира на игра без топка

SportMedia - 20.03.2019

Летонците во пресрет на утрешниот меч со Македонија имаат многу отворени прашања. Со доаѓањето нановиот селектор Стојановиќ, репрезентативците се уште се во фаза на „учење“ на неговата филозофија на игра.

Ангеловски: Ги знаеме опасните страни на Летонија!

Дерби - 20.03.2019

Репрезентацијата на Македонија е подготвена победнички да го отвори новиот циклус на квалификации и тоа за пласман на Европското првенство во 2020 година. Прв ривал на „црвено-жолтите“ е селекцијата на Летонија, со која ќе се соочиме утре од 20:45 ...

„Најдоброто од оваа генерација допрва ќе го видиме“

Sport 1 - 20.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација утревечер против Летонија ќе го започне новио евроквалификациски циклус за пласман на Евро 2020, а цел и желба на националниот тим е победнички да се започне циклусот после цела една деценија од порази на ...

Падна договор…’Сите во напад’ против Летонците! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 20.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа последниот тренинг во пресрет на утрешниот меч против Летонија, со кој почнува новиот квалификациски циклус за ЕП 2020 година. Падна договор, селекторот Игор Ангеловски ‘нареди’ офанзивна Македонија, ...

Ангеловски пред Летонија: Да одиграме максимално и да оствариме победа

А1 On - 20.03.2019

Репрезентацијата на Македонија ги заврши подготовките за стартот на квалификацискиот циклус за ЕП 2020, а пред утрешниот натпревар со Летонија, селекторот Игор Ангеловски очекува тимот да биде на нивото од минатите натпревари и да оствари победа.

Ангеловски: Со офанзивен пристап до триумф против Летонија

Екипа - 20.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација утре го стартува новиот циклус квалификации за ЕП 2020. По успесите во Лигата на нации, селекторот Игор Ангеловски верува дека националната селекција има капацитет за добри игри и против потешки противници кои ...

Ангеловски: Никогаш не делам ривали на силни и слаби, важни ми се само бодовите!

Gol.mk - 20.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија е пред првиот предизвик во квалификациите за Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во 2020 година. Ривал е селекцијата на Летонија , а селекторот Игор Ангеловски истакна дека нашиот национален тим е ...

Ангеловски: Важни ни се бодовите, ќе играме офанзивно

AKO - 20.03.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски истакна дека Летонија не е на нивото на Македонија но оваа селекција иако нема многу победи нема ни многу порази. Летонија игра затворено и шансите ги бара од контри и опасни се од ...

Време е за поинаков старт: Македонија цела деценија чека на триумфален почеток на квалификации (ФОТО)

Sport 1 - 20.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација ги одработи кратките подготовки за новиот квалификациски циклус, овојпат за пласман на Евро 2020, па денеска на Националната Арена „Филип Втори“ го одржа последниот тренинг пред утрешниот меч со Летонија (20.45 ...

Ангеловски: Допрва следува најдоброто од овие фудбалери, верувам во нив и во успех

SportMedia - 20.03.2019

Селекторот на македонскиот национален тим Игор Ангеловски, на официјалната прес-конференција на Националната Арена „Филип Втори“, ги искажа своите очекувања од утрешниот натпревар во квалификациите против Летонија, со кои го стартуваме новиот ...

Последен договор пред Летонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 20.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација денеска го одржа последниот тренинг пред утрешната пресметка со Летонија, со која ги стартуваме квалификациите за пласман на ЕП 2020 година. „Паднаа“ последните договори како треба да се игра утре со Летонците, ...

ФОТО: Стојановиќ и Летонците веќе тренираат во Скопје пред квалификационото деби

Gol.mk - 20.03.2019

Фудбалската репрезентација на Летонија во текот на вчерашниот ден пристигна во Скопје , каде утре во склоп на квалификациите за пласман на ЕУРО 2020 година ќе ги одмери силите со репрезентацијата на Македонија .

МОЦАРТ: Македонија е голем фаворит против Летонија, коефициентот за „1“ е 1.45

SportMedia - 20.03.2019

Нашата реномирана обложувалница Моцарт , од вчера и официјално ги објави коефициентите за мечевите од 1.коло во квалификациите за ЕВРО 2020. Секако дека нас најмногу не интересираат оние за дуелот меѓу Македонија и Летонија.

Македонската А репрезентација ги започна подготовките за ЕП 2020

Gostivarpress.mk - 19.03.2019

Македонската А репрезентација ги започна подготовките за првиот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Летонија кој се игра на 21. март на Националната арена “Филип Втори” во Скопје.

Фудбалската репрезентација фаќа ритам пред дуелите со Летонија и со Словенија

1tv - 19.03.2019

Без Спировски и без Тричковски но со амбиција за воведна победа во новиот евроквалификациски циклус, нашата сениорска фудбалска репрезентација интензивно се подготвува за дуелот со Летонија закажан за в четврток на арената Филип Втори во Скопје.

Ангеловски: Со офанзивен пристап до победа и три бода против Летонија

24Фудбал - 20.03.2019

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски вели дека со офанзивен пристап „црвено-жолтите“ ќе се обидат да стигнат до победа и три бода против Летонија на стартот од квалификациите за ЕВРО 2020.

Ангеловски пред Летонија: Да одиграме максимално и да победиме

Независен - 20.03.2019

Репрезентацијата на Македонија ги заврши подготовките за стартот на квалификацискиот циклус за ЕП 2020, а пред утрешниот натпревар со Летонија, селекторот Игор Ангеловски очекува тимот да биде на нивото од минатите натпревари и да оствари победа.

Ангеловски убеден во победа над Летонија: Допрва ќе го видите најдоброто од овие фудбалери!

Спортски - 20.03.2019

Селекторот на македонскиот национален тим Игор Ангеловски, очекува утре без поголеми проблеми три бода против Летонија на стартот од квалификациите за ЕУРО 2020. Во овие квалификации не чекаат потешки противници споредено со Лигата на нации, но ...

Ангеловски пред Летонија: Да одиграме максимално и да оствариме победа

Опсервер - 20.03.2019

Репрезентацијата на Македонија ги заврши подготовките за стартот на квалификацискиот циклус за ЕП 2020, а пред утрешниот натпревар со Летонија, селекторот Игор Ангеловски очекува тимот да биде на нивото од минатите натпревари и да оствари победа.

Ангеловски убеден во победа над Летонија: Допрва ќе го видите најдоброто од овие фудбалери!

Таратур - 20.03.2019

Селекторот на македонскиот национален тим Игор Ангеловски, очекува утре без поголеми проблеми три бода против Летонија на стартот од квалификациите за ЕУРО 2020. Во овие квалификации не чекаат потешки противници споредено со Лигата на нации, но ...

Ангеловски пред Летонија: Да одиграме максимално и да оствариме победа

Sport M - 20.03.2019

Репрезентацијата на Македонија ги заврши подготовките за стартот на квалификацискиот циклус за ЕП 2020, а пред утрешниот натпревар со Летонија, селекторот Игор Ангеловски очекува тимот да биде на нивото од минатите натпревари и да оствари победа.

Ангеловски: Очекувам максимален ангажман и победа

Курир - 20.03.2019

Репрезентацијата на Македонија ги заврши подготовките за стартот на квалификацискиот циклус за ЕП 2020, а пред утрешниот натпревар со Летонија, селекторот Игор Ангеловски очекува тимот да биде на нивото од минатите натпревари и да оствари победа.

Сите на стадион, Македонија игра со Летонија за прва победа во квалификациите за ЕП

AKO - 21.03.2019

Македонија вечерва ја пречекува Летонија, прв натпревар за двете селекции во квалификацискиот циклус за ЕП 2020. Македонија важи за фаворит на оваа средба од која селекторот Игор Ангеловски очекува победа и ништо друго.