TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителството бара 18 месеци затвор за Французот, кој го удри Макрон

Канал5 - 10.06.2021

Обвинителството во Валенс, југоисточна Франција, побарало изрекување затворска казна од 18 месеци за Дамиен Тарел, кој призна дека му удрил шлаканица на францускиот претседател Емануел Макрон пред два дена.

ЕКСПРЕСНО Е ОСУДЕН: Момчето кажа зошто му удри шлаканица на Макрон

Фактор

Човекот што му удри шлаканица на Макрон доби четири месеци затвор

Независен

Најмалку 4 месеци затвор за удирање шлаканица на Макрон

Локално

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА НАПАЃАЧИТЕ НА МАКРОН: Уапсено е лицето кое ја сними шлаканицата

Локално

Го нападнал Макрон, па ќе оди на суд: "Не размислував, реагирав импулсивно од незадоволство"

Точка

Го нападнал Макрон, па ќе оди на суд: "Не размислував, реагирав импулсивно од незадоволство"

Press24

+инфо Вечер Прес 24Инфо iPortal Кајгана Expres Локално Канал5