TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десетици уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул (ВИДЕО)

МКД - 26.06.2022

Турската полиција повторно насилно интервенираше за време на денешната Парада на гордоста на ЛГБТ популацијата во Истанбул и уапси десетици луѓе, меѓу кои и фоторепортер на Франс прес. Дури и пред почетокот на собирот полиција за разбивање ...

Спречен собир на Парадата на гордоста во Истанбул, приведени десетици луѓе

Макфакс - 26.06.2022

Турската полиција спречи стотици луѓе да се соберат на годишната Парада на гордоста во Истанбул и уапси десетици откако локалните власти ја забранија парадата и оваа година. Илјадници луѓе некогаш учествуваа на парадите долж улицата Истиклал во ...

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

Lider - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...

Десетици уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул, меѓу нив и новинари

Локално - 26.06.2022

Турската полиција повторно насилно интервенираше за време на денешната Парада на гордоста на ЛГБТК+ популацијата во Истанбул и уапси десетици луѓе, меѓу кои и фотограф од агенцијата Франс прес.

Илјадници Украинци и Полјаци на ЛГБТ парадата во Варшава: „Русија ни ја одзеде поворката“

Точка - 25.06.2022

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за мир, барајќи да се стави крај на дискриминацијата на ЛГБТ луѓето на заедничката парада на гордоста во Варшава, за која организаторите велат дека се обидува да ги брани слободата и еднаквоста додека ...

МАЈА ПЛАТНАР за една поинаква „Парада на гордоста“

Денешен - 25.06.2022

Маја ПЛАТНАР; Бистро ЗдравоЖиво Парада на гордоста Горда дека 1. Денес зготвивме 500 оброци 2. Дека 100 од нив се донација 3. Дека 2 нови дами си решија проблем со тироидата 4. Дека работам значи уживам значи задоволни лица значи успех 5.

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Парада на гордоста“

Press24 - 25.06.2022

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени мерки за посебен режим на сообраќај по сообраќајниците на централното градско подрачје на Скопје.

Над 50 лица уапсени во Истанбул во обид да се одржи Парада на гордоста

Zoom - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...

ВИДЕО: Полицијата го растури „Прајдот“ во Истанбул, уапси над 150 учесници

Слободен Печат - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на „Парадата на гордоста“ во Истанбул и уапси над 150 луѓе, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес, јавија светските медиуми.

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

Либертас - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...

Десетици уапсени на парадата на гордоста во Истанбул

Нетпрес - 26.06.2022

Турската полиција насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Уапсените со два полициски автобуси биле пренесени во главната полициска станица.

Приведени десетици активисти и новинари во Истанбул на Парада на Гордоста

Р.С.Европа - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња и приведе ЛГБТ ...

ВИДЕО: Полицијата ја растури Парадата на гордоста во Истанбул, десетици уапсени

А1 On - 26.06.2022

Турската полиција денеска интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот Џигангир и ...

Приведени десетици активисти и новинари во Истанбул на парада на гордоста

Канал5 - 26.06.2022

Турската полиција интервенираше на парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Според невладините организации уапсени се 52 луѓе.

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

ТВ21 - 26.06.2022

Турската полиција повторно насилно интервенираше за време на денешната Парада на гордоста на ЛГБТК+ популацијата во Истанбул и уапси десетици луѓе, меѓу кои и фотограф од агенцијата Франс прес.

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

4NEWS - 26.06.2022

Турската полиција повторно насилно интервенираше за време на денешната Парада на гордоста на ЛГБТК+ популацијата во Истанбул и уапси десетици луѓе, меѓу кои и фотограф од агенцијата Франс прес.

(ВИДЕО) Полицијата го растури „Прајдот“ во Истанбул и уапси над 150 учесници

Нова ТВ - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на „Парадата на гордоста“ во Истанбул и уапси над 150 луѓе, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес, јавија светските медиуми.

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

Независен - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...

Турската полиција насилно ја растури Парадата на гордоста и уапси 150 учесници

Фокус - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на „Парадата на гордоста“ во Истанбул и уапси над 150 луѓе, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес, јавија светските медиуми.

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

Вечер Прес - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

Денешен - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...

Полицијата не дозволи Парада на гордоста во Истанбул, приведени десетици луѓе

24Инфо - 26.06.2022

Турската полиција спречи стотици луѓе да се соберат на годишната Парада на гордоста во Истанбул и уапси десетици откако локалните власти ја забранија парадата и оваа година. Илјадници луѓе некогаш учествуваа на парадите долж улицата Истиклал во ...

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

Опсервер - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...

Турската полиција спречи „Парада на гордоста“, приведени се десетици луѓе

Press24 - 26.06.2022

Турската полиција спречи стотици луѓе да се соберат на годишната Парада на гордоста во Истанбул и уапси десетици откако локалните власти ја забранија парадата и оваа година. Илјадници луѓе некогаш учествуваа на парадите долж улицата Истиклал во ...

(ФОТО) Десетици уапсени на Парадата на гордоста во Истанбул

360 степени - 26.06.2022

Како и години наназад, Парадата на гордоста беше официјално забранета од гувернерот на градот, но стотици учесници со знамиња во боите на виножитото сепак се собраа на улиците околу плоштадот Таксим Турката полиција ја растури „Парадата на гордоста“ ...

Полицијата го растури „Прајдот“ во Истанбул, уапси над 150 учесници

Република - 26.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на „Парадата на гордоста“ во Истанбул и уапси над 150 луѓе, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес, јавија светските медиуми.

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

Во Центар - 27.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...

Десетици луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул

MakPress - 27.06.2022

Турската полиција денеска насилно интервенираше на Парадата на гордоста во Истанбул и уапси десетици лица, вклучително и фоторепортерот на агенцијата Франс прес. Полицијата дури пред почетокот на Парадата упадна во повеќе кафулиња во квартот ...