TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стратешка операција на Мурињо и соработниците: Раководството од „Олд Трафорд“ пушти глас…

Спортски - 12.01.2018

Додека на Островот се уште се зборува за желбата да се украде Алексис Санчез од рацете на Манчестер Сити, од „Олд Трафорд“ осамна уште една вест – Жозе Мурињо тргна во реализација на проектот: Де Геа 330.000! Тоа е она што навивачите на Манчестер ...

Манчестер Сити се откажал од Санчез, фановите шокирани

Дерби - 12.01.2018

Манчестер Сити се откажал од трансферот на Алексис Санчез и веројатно ќе му овозможи на градскиот ривал Манчестер Јунајтед да дојде до потписот на чилеанскиот фудбалер, – пренесува „Би-Би-Си“.

Мурињо проговори за интересот на Алексис Санчез

24Фудбал - 12.01.2018

Работите се променија, се шпекулира дека Алексис Санчез сега е поблиску до Манчестер јунајтед отколку до Манчестер Сити. Последните информации од Англија се дека Манчестер Сити се откажува од трката за Алексис Санчез па Чилеанецот ќе го одбере ...

Мурињо проговори за Санчез и предизвика БУРА на Островот!

Спортски - 12.01.2018

Вчера англиските медиуми пренесоа дека Манчестер Јунајтед се вклучил во траката за потписот на ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез. Веќе денес некои медиуми пренесоа дека Чилеанецот ги договорил условите со „црвените ѓаволи“ и дека би можел да се ...

Мурињо го даде своето мислење за Алексис

СуперСпорт - 12.01.2018

Откако Манчестер Јунајтед се приклучи во трката за играчот на Арсенал, Алексис Санчез, Жозе Мурињо го даде своето мислење за целокупната ситуација. Португалецот очекувано одби да го потврди интересот за Алексис кога беше запрашан на денешната прес ...

Конте откри што му дошепнал на Алексис во тунелот на „Стемфорд Бриџ“

Дерби - 12.01.2018

Челси и Арсенал пред неколку дена одиграа навистина доста разочарувачки меч во полуфиналето во Карабао купот, а со оглед на тоа што не беше воопшто возбудливо на теренот, најинтересниот момент пристигна од тунелот на „Стемфорд Бриџ“, односно ...

Варди пред трансфер во англискиот гигант!

Спортски - 12.01.2018

Напаѓачот на Лестер Сити, Џејми Варди би можел во јануарскиот трансфер период конечно да го напушти Лестер. Од почетокот на шампионската сезона на Лестер англиските медиуми го поврзуваат Варди со многу клубови, а најчесто спомената беше можноста да ...

Сити ќе ризикува со Алексис Санчез

СуперСпорт - 12.01.2018

Манчестер Сити е подготвен да ризикува и да чека до на лето за да го обезбеди трансферот на Алексис Санчез од Арсенал. „Граѓаните“ не сакаат да платат повеќе од 20 милиони фунти за услугите на Чилеанецот, но се соочуваат со конкуренција во нивниот ...

Мурињо очаен за голгетер: Варди или Чичарито, кој ќе дојде на „Олд трафорд“?

Екипа - 12.01.2018

Манчестер јунајтед очајно се обидува да доведе напаѓач во овој преоден рок, па раководството испрати отворени понуди до Лестер за Џејми Варди и до Вест хем за Хавиер Ернандез. Жозе Мурињо смета дека му е потребна поддршка или „бек-ап“ план за ...

Санчез конечно ги израдува навивачите на Арсенал!

Спортски - 12.01.2018

Повеќе не е тајна дека Санчез сака да си замине од Арсенал, но навивачите на лондонскиот клуб во сето тоа пронајдоја и мала утеха. Санчез до крајот на сезоната има договор со Арсенал, но за клубот да го избегне она најлошото и да остане без надомест ...

Почна трката на градските ривали: Сити долго време го брка, но Санчез е пред потпис со Јунајтед!

Спортклуб - 12.01.2018

Манчестер Сити долго време важи за фаворит за потписот на Алексис Санчез, а во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека Манчестер Јунајтед исто така влегува во трката за Чилеанецот.

Санчез ќе биде продаден само ако се исполнат два услови

ЗаЗабава - 12.01.2018

„Би-Би-Си“ објави дека премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа да се случи тоа мора да се исполнат два ...

Сити не сака да плати 35 милиони фунти за Алексис Санчез

Стандард - 12.01.2018

Манчестер Сити не се подготвени да ја платат трансфер сумата, барана од Арсенал за Алексис Санчез, дознава „Sky Sports“. Според нивни информации, Арсенал бара 35 милиони фунти за чилеанскиот репрезентативец, а агентите најверојатно ќе добијат уште 5 ...

Сензацијата на повидок: Санчез ги договорил условите со Јунајтед!?

Спортски - 12.01.2018

„Како гром од ведро небо“ во текот на вчерашниот ден се појави веста дека Манчестер Јунајтед ќе тргне по потписот на Алексис Санчез, а денес пристигнуваат и нови информации. Санчез уште од финишот на минатиот преоден рок се поврзвуваше со трансфер ...

Арсенал ќе го продаде Санчез ако се исполнат два услови

Дерби - 12.01.2018

Премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа да се случи тоа мора да се исполнат два услови пренесува „Би-Би-Си“. Прво на адреса на клубот од Северен Лондон мора да дојде ...

Санчез на раскрница која понуда да ја прифати

Шеталиште - 12.01.2018

Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во тековниов преоден рок, меѓутоа мора да се исполнат два услова. Прво на адреса на клубот од Северен Лондон мора да дојде добра понуда додека вториот услов е „топчиите“ да доведат ...

Венгер има два услови за продажбата на Санчез, а првиот е веќе исполнет!

СуперСпорт - 12.01.2018

Драма на островот, Јунајтед ги расипа плановите на Сити. Арсенал ја постави цената за Санчез, а се вмеша сега и Јунајтед кој го понуди и Миктаријан во понудата, но Арсенал не се заинтересирани за него.

Мурињо има уште една желба! Се враќа фудбалер со кој освоија две титули!

СуперСпорт - 12.01.2018

По вчерашните бомби дека Јунајтед е подготвен да го донесе Санчез, денес пристигнуваат нови информации дека Јунајтед во својот состав го сака Хавиер Ернандез. Медиумите пишуваат дека Мурињо сака да го засили нападот и дека поради тоа ќе го донесе ...

Приказна на месецот: Манчестер јунајтед го враќа идолот на навивачите!

Sport 1 - 12.01.2018

Овој јануари е навистина бурен за Манчестер Јунајтед, откако прво се појавија најпрво информации дека се подготвени да го донесат Чилеанецот Алексис Санчез, а сега се зборува дека во тимот од „Олд Трафорд“ ќе се врати фудбалерот на Вест Хем, ...

Јунајтед има нова идеја, тргнуваат по миленикот со кого освоија две титули!?

Спортски - 12.01.2018

После вчерашната „бомба“ дека Манчестер Јунајтед е спремен да му парира на Манчестер Сити за Алексис Санчез, денес ново/старо име се поврзува со „ѓаволите“. Имено, како што пренесува „Мирор“ управата на клубот работи на доведување на Хавиер Ернандез ...

Уште едно изненадување од Мурињо: Јунајтед најде решение за нападот, но не во Санчес

Спортклуб - 12.01.2018

Манчестер Јунајтед ќе тргне по напаѓач пред крајот на јануарскиот преоден рок, но имињата кои се спомнуваат како решение се во најмала рака чудни за навивачите. Неофицијално, станува збор за Џејми Варди и Хавиер Ернандес, тврди Гардијан.

Јунајтед прашува за Варди и Чичарито

Стандард - 12.01.2018

Откако вчера направи неочекувана понуда за ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез, раководството на Манчестер Јунајтед, исто така, покажува интерес за двајца други напаѓачи на Премиер лигата.

Санчез ги одбил Јунајтед, за да се пресели во Сити

Стандард - 12.01.2018

Манчестер Јунајтед е на пат да добие тежок удар, откако тимот е многу блиску до тоа да ја загуби битката за потписот на големата ѕвезда на Арсенал, Алексис Санчез од градскиот ривал Манчестер Сити, тврди „Индепендент“.

Арсенал го кочи трансферот на Санчез: Топчиите имаат два услова за да го пуштат во Сити

Sport 1 - 12.01.2018

Повеќе од извесно е дека чилеанската ѕвезда Алексис Санчез ќе игра во актуелниот премиерлигашки лидер Манчестер сити, но засега останува дилема дали тоа ќе биде веќе од овој месец или од лето, затоа што Арсенал така лесно нема да се откаже од него, ...

Невил: Ова што се случува со Санчез ме потсетува на Кантона и Ван Перси

Дерби - 11.01.2018

Алексис Санчез е при крај на договорот со Арсенал и се очекува „топчиите“ да го продадат во јануари со огромен попуст за да не си замине на крајот од сезоната како слободен играч. Манчестер Сити се смета за најсериозен кандидат да го ангажира ...

Една од причините поради која Санчез може да го одбие Јунајтед за Сити

Спортклуб - 11.01.2018

Доста прашина се подигна околу заминувањето на Алексис Санчез, кој се уште не е потврдено, а се најавува дека ќе заврши во еден од клубовите во Манчестер. До пред некој ден се најавуваше негов премин во Манчестер Сити, но од денеска во таа битка ...

Ако Мурињо го надмудри Пеп и го украде Сити, тогаш ќе има неколку очекувани и комични последици

Спортклуб - 11.01.2018

Големиот пресврт кој се најавува во Манчестер би можел да има големи последици. На Островот веднаш се појавија реакции по веста дека можно е да дојде до голем пресврт, односно Мурињо да го надмудри Пеп Гвардиола и да го украде Алексис Санчез пред ...

Мурињо го „краде“ Санчез од Сити?

Слободен Печат - 11.01.2018

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер во повеќе наврати истакна дека не е загрижен заради можното заминување на Алексис Санчез во јануарскиот преоден рок. Британските медиуми пишуваа за незадоволството на Санчез со резултатите на екипата, но и ...

Мурињо и Јунајтед сакаат да ги расипат плановите на Сити за Санчез

Дерби - 11.01.2018

Кога е во прашање фудбалот особено во преодните рокови има многу шпекулации, најави за можни трансфери, но колку од нив се реализираат е сосема друго прашање. Откако се заврши сагата со Фелипе Кутињо едно од најспоменуваните имиња е Алексис Санчез и ...

Агентот на Санчез „го следи“ Манчестер јунајтед, Мурињо го краде Чилеанецот од лутиот ривал Гвардиола?!

24Фудбал - 11.01.2018

„Црвените ѓаволи“ се приклучуваат во трката за Алексис Санчез, Жозе Мурињо се обидува да го украде Чилеанецот од пред носот на лутиот градски ривал Манчестер Сити Алексис Санчез во летниот преоденрок беше на чекор до Манчестер Сити, но Арсенал во ...

Станува интересно, агентот на Санчез го следи Јунајтед на Твитер

СуперСпорт - 11.01.2018

Дека Манчестер Јунајтед сериозно влезе во трката за Алексис Санечз говори и фактот што агентот на Чилеанецот, Фернандо Феличевич веќе почнал да го следи официјалниот Твитер профил на „црвените ѓаволи“.

КАКОВ ЌЕ БИДЕ ОВОЈ ТРАНСФЕР? Уште еден клуб се вклучи во трката за Санчез

Поглед - 11.01.2018

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката за напаѓачот на Арсенал Алексис Санчез и сака да го „украде“ од своите соседи од Сити, пренесува италијанскиот Скај Спорт. Како што се наведува, менаџерот на Јунајтед Жозе Мурињо е подготвен на Арсенал да му ...

Поранешниот тренер на Ливерпул открива: Ова е клубот кој за малку ќе и го „украдеше“ Суарез на Барса

Спортски - 11.01.2018

Луис Суарез на „Енфилд“ пристигна во јануари 2011. година од Ајакс за 26.5 милиони евра, но само година и пол подоцна беше на излезните врати од клубот. „Во Ливерпул секогаш имаш чувство дека можеш да ги задржиш најдобрите играчи, бидејќи тоа е ...

Алексис Санчез оди во Манчестер, но не кај Гвардиола?

Кајгана - 11.01.2018

Градските ривали во борба за потписот на Алексис Санчез. Феноменалниот Чилеанец, еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата, има договор со Арсенал до крајот на јуни, а веќе сега е слободен да преговара со клубови околу преселба.

Островот се тресе: Мурињо му го краде Алексис Санчес на Сити!

Спортклуб - 11.01.2018

Голем пресврт може да се случи во 48 часа во англискиот фудбал, тврди Скај Спортс. Во центарот на вниманието е напаѓачот на Арсенал, Алексис Санчес кој, место во Манчестер Сити, кариерата може да ја продолжи во Јунајтед.

Се повторува историјата: Ѓаволите ја „крадат“ ѕвездата на Арсенал!

Sport 1 - 11.01.2018

Познатиот италијански новинар кој ретко греши, Џанлука Ди Марцио, тврди дека Манчестер Јунајтед се вклучил во борбата за потписот на феноменалниот играч на Арсенал, Алексис Санчез. Ако се случи нешто вакво, тоа ќе биде реприза на еден ваков сличен ...

Прво Јунајтед го донесе Ван Перси од Арсенал, а сега и Санчез: Дали ќе се повтори историјата?

СуперСпорт - 11.01.2018

Според медиумите, Јунајтед се вклучил во трката за потписот на фудбалер кој требаше да потпише за Манчестер Сити. Како БОМБА се појави информацијата дека „Црвените Ѓаволи“ го сакаат Санчез во нивниот состав.

Најава за спектакуларен пресврт: Манчестер Јунајтед го контактирал Санчез!?

Спортски - 11.01.2018

Алексис Санчез во текот на целиот преоден рок се поврзува со Манчестер Сити, но ќе бидеме ли сведоци на сензационален пресврт. Последните информации од секогаш добро упатениот Џанлука Ди Марцио говорат дека Манчестер Јунајтед остварил контакт со ...

Манчестер Јунајтед понуди 25 милиони фунти за Алексис Санчез

Стандард - 11.01.2018

Манчестер Јунајтед во последните неколку часа изненадувачки се приклучи во борбата за ѕвездата на Арсенал Алексис Санчез, објавија медиумите на Островот. Според „Телеграф“, „црвените ѓаволи“ направиле понуда од 25 милиони фунти за чилеанецот, кој е ...

Јунајтед понуди 25 милиони за Алексис Санчез

Курир - 11.01.2018

Манчестер Јунајтед неочекувано се вклучи во трката по ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез, објавија медиумите на островот. Според „Телеграф“ Јунајтед дал понуда од 25 милиони фунти за чилеанскиот фудбалер за кого се веруваше дека е сигурно ново ...

Распродажба во Вест Хем

СуперСпорт - 11.01.2018

Како што пренесува „Скај Спортс“ од таборот на Вест Хем се подготвени да ги слушнат понудите за нивниот напаѓач, Хавиер Чичарито Ернандез. Мексиканецот пристигна како големо засилување во летниот преоден рок од редовите на Баер Леверкузен за сума од ...

Луис Суарез за малку ќе завршел во италијански гигант

Sport 1 - 11.01.2018

Уругвајската ѕвезда во Барселона, Луис Суарез за малку ќе завршел во италијански гигант, наместо во Каталонија објави поранешниот менаџер на „црвените“, Брендан Роџерс. Според Роџерс во 2012 година на адреса на Ливерпул дошла примамлива понуда од ...

Де Брујне го најави трансферот: Само кога Санчез ќе пристигне...

Gol.mk - 10.01.2018

По трансфер агонијата на Кутињо, која траеше цели шест месеци, сега со нешто слично се соочува и Алексис Санчез, кој е поврзуван со трансфер во Манчестер Сити. Но, според последната изјава на Кевин де Брујне се чини дека трансферот на Чилеанецот на ...

Венгер со мистериозен одговор на прашањето зошто Санчез е на клупата против Челси

Дерби - 10.01.2018

Арсен Венгер даде интересен одговор на прашањето зошто го изостави Алексис Санчез од стартната постава за вечерашниот дуел против Челси во Лига купот Чилеанецот е веројатно најдобриот играч на „топчиите“, но неговата идина на „Емирејтс“ е неизвесна, ...

Арсенал ќе го продаде Санчез ако се исполнат два услови

Точка - 12.01.2018

Премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа да се случи тоа мора да се исполнат два услови пренесува „Би-Би-Си“. Прво на адреса на клубот од Северен Лондон мора да дојде ...

Мурињо сака на Гвардиола да му го украде Санчез, Манчестер јунајтед со понуда за Чилеанецот

МКД - 11.01.2018

Клубот од Олд Трафорд понудил 25 милиони фунти за услугите на Алексис Санчез во обид да го украдат Чилеанецот од градскиот ривал Манчестер Сити Алексис Санчез во летниот преоденрок беше на чекор до Манчестер Сити, но Арсенал во последен момент се ...

Санчез има избор меѓу неговиот стар пријател Пеп или некогашниот голем ривил Мурињо

Sport M - 11.01.2018

Црените ѓаволи и Мурињо повторно се замешуваат во плановите на Пеп Гвардиола, нуди 25 милиони фунти и дополнително Хенрих Михитаријан е вклучен во трансферот од страна на Јунајтед. Алексис Санчез во летниот преоден рок беше на чекор до Манчестер ...