TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров: Ова Европско првенство е чудно и нерегуларно!

Слободен Печат - 24.01.2022

Македонската сениорска репрезентација го заврши настапот на Европското првенство уште во првата фаза со три порази од Словенија, Црна Гора и Данска. Селекторот Кирил Лазаров во интервјуто за хрватскиот „ Индекс.хр “ зборуваше за неговата селекција и ...

Лазаров во интервју за „Индекс“: Не се исплати да плачеме, првенството е чудно и нерегуларно

Дерби - 24.01.2022

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров во интервју за хрватски „Индекс“ даде свое видување за случувањата на Европското првенство. Лазаров меѓу другото го коментираше и настапот на македонската селекција, а нагласи дека ...

Лазаров: ЕП е нерегуларно, ме чуди како само една селекција нема мака со Ковид-19!

Sport 1 - 24.01.2022

Селекторот на ракометната репрезентација, Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ потенцира дека актуелното Европско првенство (ЕП) во Унгарија и Словачка, на кое Македонија испадна уште по првиот круг, може да се оцени како нерегуларно ...