TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попладневен преглед: Се евакуираат жители во делчевскиот крај, Охридскиот договор донесе придобивки за сите заедници, ...

Frontline - 05.08.2021

Ситуцијата со пожарот во Пасјак е стабилна , но во опасност се Курјачко маало и Балабанци при што зафатен е дел од туристичкиот локалитет „Истевнички Кукуљ“. Дел од куќите во Балабанско маало се изгорени, а зафатени се и куќи во Курјачко маало во ...

Дел од куќите во Балабанско маало изгорени, зафатени и куќи во Курјачко маало

Канал5

Дел од куќите во Балабанско маало изгорени, зафатени и куќи во Курјачко маало

Нова ТВ

Дел од куќите во Балабанско маало изгорени, зафатени и куќи во Курјачко маало

Frontline

ДРАМАТИЧНО: Евакуација на жителите од Балабанско и Курјачко маало, изгорени дел од куќите (ВИДЕО)

Курир

Дел од куќите во Балабанско маало изгорени, зафатени и куќи во Курјачко маало

Press24

Пожарот во делчевско не стивнува: Горат куќи во Балабанско и Курјачко маало

360 степени

Република Алсат-М +инфо Слободен Печат Опсервер Вечер Прес Нетпрес Lider

Градоначалникот на Делчево: Пламените јазици го напаѓаат малото Балабанци, Курачкото Маало, а загрозен е и туристичкиот ...

Фокус - 05.08.2021

Градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски, алармира дека и по 4 дена се уште е активен големиот шумски пожар во Нов Истевник. -Ситуацијата кај маалото Пасјак е стабилна, но од утрово пламените јазици го напаѓаат малото Балабанци, Курачкото Маало, ...

Градоначалникот на Делчево: Пламените јазици го напаѓаат малото Балабанци, Курачкото Маало, а загрозен е и туристичкиот локалитет Кукуље

24 Вести

Трајковски: Загрозен е туристичкиот локалитет Кукуље, и по 4 дена активен е голем шумски пожар

Локално

Градоначалникот на Делчево: Пламените јазици го напаѓаат малото Балабанци, Курачкото Маало, а загрозен е и туристичкиот локалитет Кукуље

Либертас

Градоначалникот на Делчево: Пламените јазици го напаѓаат малото Балабанци, Курачкото Маало, а загрозен е и туристичкиот локалитет Кукуље

Вечер Прес

Се евакуираат жителите, огнот ги зафаќа Курачко Маало и Балабанци, загрозен е и локалитетот Кукуље

МКД

Пожарот во Пасјак под контрола, во нова опасност локалитетот Истевнички Кукуље и Балабанско Маало

Нова ТВ - 05.08.2021

Ситуцијата со пожарот во Пасјак е стабилна, но во опасност во моментот се Курјачко маало и Балабанци при што зафатен е дел од туристичкиот локалитет „Истевнички Кукуљ“. -Моментално, најзагрозено е маалото Балабанци и Курјачко маало, исто така во ...

Пожарот во Пасјак под контрола, во нова опасност локалитетот Истевнички Кукуље и Балабанско Маало

Република

ВИДЕО: Зафатен локалитетот „Истевнички Кукуљ“, нова опасност за Балабанско Маало

Курир

Пожарот во Пасјак под контрола - во нова опасност локалитетот Истевнички Кукуље и Балабанско Маало

Press24

Пожарот во Пасјак под контрола, во нова опасност локалитетот Истевнички Кукуље и Балабанско Маало

24Инфо

Ситуцијата со пожарот во Пасјак е стабилна, но во опасност во моментот се Курјачко маало и Балабанци

МКД

Пожарот во Пасјак под контрола

Канал5

Фокус Бриф Frontline 360 степени Либертас MakPress Опсервер CivilMedia