TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Кејт Мидлтон: Олицетворение на идната кралица, со својот став и изглед

Слободен Печат - 18.04.2021

Кетрин Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, успеа повторно да го привлече вниманието на целиот свет. Таа се појави на погребот на принцот Филип елегантно облечена, секако комплетно во црно со впечатливи парчиња накит кои имаат голема симболика.

Солзите на кралицата, ѓерданот на убавата Кејт и средбата на Хари и Вилијам…

Вечер Прес

Детаљ со кој Кејт Мидлтон ѝ оддаде почит на никогаш заборавената принцеза Дајана

Точка

Ова е пораката што ја носи скапоцениот ѓердан на Кејт Мидлтон

Убавина и Здравје

Најтажната фотографија на кралицата Елизабета: Животот мора да заврши, љубовта не

Fashionel

(ФОТО) Дијамантите на Кејт Мидлтон на погребот на принцот Филип носат тајна порака

Екран

Овој детаљ носи тајна порака – еве што му порача на светот Кејт Мидлтон на погребот на принцот Филип (ФОТО)

Курир

Попара Lider Независен Кумановски м.

НАЈПОТРЕСНИТЕ МОМЕНТИ ОД ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Кралицата седела сама, принцот Чарлс бил црвен како пиперка, а се ...

Попара - 18.04.2021

Принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета Втора, беше погребан саботата во кралскиот гроб на замокот Виндзор, а на последното збогување присуствуваа околу 30 члена потесното семејството.

ЦЕЛА ПЛАНЕТА ЗБОРУВА ЗА ОВА: Кој го бакна принцот Чарлс додека во солзи го погребуваше својот татко (ФОТО)

Курир

ФОТО | Кралицата со наведната глава и порака на белиот венец го испрати војводата од Единбург: Што напишала Лилибет за својот принц?

Слободен Печат

Принцот Филип го погребаа со сите почести, но како ќе биде тоа кога Кралицата Елизабета ќе замине во вечноста?

Фактор

Кралицата ја „уби“ секоја шанса за помирување на принцовите Вилијам и Хари – еве што нареди…

Пулс24

(ВИДЕО) Како Меган Маркл му одала почест на принцот Филип?

Екран

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Тие имале посебно место на погребот – војводата инсистирал да бидат на присутни на последното испраќање бидејќи КРВТА НЕ Е ВОДА!

Екран

Акцент Локално Сакам да кажам Независен Lider Точка MTM Во Центар

(ФОТО) За што зборувале кралските браќа? Експертите читале од усните!

Екран - 18.04.2021

По погребот на принцот Филип, нивниот дедо, принцовите Хари и Вилијам биле забележани како заедно заминуваат и зборуваат, што е прв пат јавноста да ги види заедно откако помладиот брат се повлече од кралските должности.

Теоријата на заговор која вечра повторно оживеа на социјалните мрежи: КОЈ Е ТАТКОТО НА ХАРИ?

Попара

Погребот на дедо Филип ги зближи повторно – Браќата Хари и Вилијам заедно со Кејт како во старите времиња

Црнобело

Што му кажа Хари на Вилијам после погребот? Британски експерти го прочитаа разговорот на браќата од усните

Локално

Британските експерти им ги прочитаа зборовите на Вилијам и Хари од усните: По ова сè ќе ви стане јасно за нивниот вистински однос!

Курир

Хари и Вилијам добија можност да се сретнат за време на трогателната церемонија

Н.Македонија

(Видео) Хари и Вилијам одеа одделно на погребот на нивниот дедо

24Инфо

MTM Екран Локално

Меган Маркл не присуствуваше на погребот, но сепак му одаде почит на принц Филип на овој начин

Убавина и Здравје - 18.04.2021

Кралицата Елизабета Втора, во тесен круг на роднини и во согласност со сегашните епидемиолошки мерки во Велика Британија, се збогува со својот сопруг, принц Филип , со кого 73 години. беше во брак.

Погребан британскиот принц Филип

Кајгана

Принцот Филип погребан во дворецот Виндзор, кралското семејство се прости со комеморативно видео на Твитер

360 степени

Принцот Филип погребан во дворецот Виндзор, кралското семејство се прости со комеморативно видео нa Твитер

Фокус

Погребен британскиот принц Филип (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Кралското семејство објави комеморативно видео за принцот Филип и фотографии

МКД

Принцот Филип погребан денеска во Виндзор во присуство на најтесното семејство

Канал5

Попара Н.Македонија Екран Денар Канал5 Курир Нетпрес 24 Вести

Кралицата седеше сама. За прв пат светот ја виде немоќна. По 73 години брак не знаеше што да прави

Во Центар - 17.04.2021

Кралицата Елизабета Втора денес го погреба својот сопруг, војводата од Единбург, принцот Филип , и сите што го следеа преносот на церемонијата истакнаа еден емотивен и тажен момент. Поради антипандемиски мерки, кралицата мораше да седи сама додека ...