TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чави: Нема да го испратам Дембеле на трибините, има договор и мора да игра

Спортски - 03.12.2021

Tренерот на Барселона, Чави не планира да го казнува Осман Дембеле со испраќање на трибините и истакнува дека Французинот е во конкуренција за настап. Во Барселона има проблем со договорот на Дембеле кој истекува следното лето.

Чави: Да го испратам Дембеле на трибини? Има договор, мора да игра

Дерби

Чави: Да го испратам Дембеле на трибини?

Спортклуб

Чави откри дали ќе го прати Дембеле на трибини доколку одбие да стави потпис на нов договор

24Фудбал

Мбапе раскажува за средбата со Зидан: Не знам зошто го прашав тоа

Спортклуб - 03.12.2021

Фудбалското чудо, 22-годишниот Килијан Мбапе, кој доби неверојатно признание на СП 2018 во Русија кога беше избран за најдобар млад играч на турнирот, во летниот преоден рок лесно може да го напушти ПСЖ.

Првата средба на Мбапе со Зидан: Треба ли да ги соблечам патиките?

SportMedia

Комична средба на Мбапе со Зидан: „Дали да ги соблечам патиките?“

Sport M