TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пиоли после победата: Играчите имаат право да слават

Дриблинг - 25.11.2021

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли презадоволен од победата на својот тим против Атлетико Мадрид, победа со која си ги вратија шансите за пласман во елиминациите од Лигата на шампионите. Пиоли фалејќи го својот тим истакна дека играчите покажале ...

Пиоли: Милан покажа квалитет и зрелост

Спортски

Херојот на Милан има интересна сторија: пред три години играше во четвртата лига и работеше како транспортер на бела техника

Во Центар

Што му е потребно на Милан за пласман во осминафиналето во Лигата на шампионите

Дриблинг

Во Милан имаат големи надежи од новиот херој: Ова е негов почеток, сега ќе го покаже квалитетот

Спортманија

Неочекуваниот херој на Милан дебитираше во ЛШ на 30 години, Пиоли не ги криеше емоциите

Дерби

Неочекуваниот херој на Милан дебитираше во ЛШ на 30 години, Пиоли не ги криеше емоциите

Точка

Gol.mk Денешен Zoom

Ем доставувач на фрижидери ем херој на Милан: Господ ја пишува мојата приказна

Sport 1 - 25.11.2021

Навивачите на Милан беа во шок кога Паоло Малдини одлучи да го доведе Жуниор Месијас во клубот од Кротоне и тоа на едногодишна позајмица. Бразилецот има 30 години, а зад себе има одиграно само една сезона во Серија А.

Пред три години разнесуваше бела техника, синоќа го сруши Атлетико

Спортски

Бил доставувач на пица и играл аматерски фудбал, ама синоќа го урна Атлетико Мадрид

СуперСпорт

Пиоли: Приказната на Месиас е неверојатна, но ова е само почеток за него, тој навистина има квалитет

24Фудбал

ВИДЕО: Месиас го „смрзна“ Атлетико, Милан остана жив во ЛШ!

Gol.mk

Месиас кој до пред три години разнесуваше фрижидери, сега е херој на Милан: Ми се плачеше, ова е чиста емоција!

24Фудбал

Месиас кој до пред три години разнесуваше фрижидери, сега е херој на Милан: Ми се плачеше, ова е чиста емоција!

МКД

24Фудбал МКД

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

Курир - 25.11.2021

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа беше поразен од Милан (0:1) во натпреварот од 5. коло од групната фаза на турнирот.

Симеоне: Натпреварот ни побегна, но оптимист сум за последното коло

Спортклуб

ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ НИКОМУ НЕ ПРОСТУВА Симеоне не е премногу разочаран по поразот од Милан

+инфо

Симеоне оптимист за пласманот во плејофот и покрај поразот од Милан

Денешен

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

Опсервер

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

OhridNews

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

MakPress

Zoom Lider Република