TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија победи со 5:0 против Романија, а тоа беше последен меч за селекторите на двете земји

Спортманија - 19.11.2019

Стратегот на Црвената фурија со солзи во очите ја прифати реалноста, а предводникот на Романија реши дека е доста Селекторот на Романија, Козмин Контра не можеше да го прифати убедливиот пораз од 5:0 на гости кај Шпанија и затоа си поднесе оставка.

Шпанија е доказ дека календарот за репрезентативниот фудбал радикално е сменет

Спортманија - 19.11.2019

На „црвената фурија“ ѝ се случи нешто многу необично. Шпанската фудбалска репрезентација синоќа ја разби Романија како за крај на квалификацискиот циклус за Еуро 2020, и со тоа, Шпанците го одиграа последниот меч во оваа 2019 година, во која играа ...