TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Њујорк тајмс“: Протестите во Србија се најголеми по уривањето на режимот на Милошевиќ

360 степени - 04.06.2023

Протестите во Србија поради минатомесечните масовни престрелки кулминираа со синоќешните улични демонстрации во Белград, најголеми од падот на поранешниот претседател Слободан Милошевиќ во 2000 година, пишува Њујорк Тајмс.

Заврши веројатно најголемиот протест во Белград: Демонстрантите пуштија во воздух балони со ликот на Вучиќ и натпис „Оставка“

4NEWS

(ВИДЕО+ФОТО) ВУЧИЌ ИСПРАТЕН ВО ЕТЕРОТ! Тој ден го допревме дното, рече Бјелогрлиќ за масакрот што го направи Коста К.

+инфо - 03.06.2023

Десетици илјади граѓани на Србија попладнево излегоа на петтиот по ред протест „Србија против насилството“, што го организира дел од опозицијата. Транспарент со фотографија од српскиот претседател Александар Вучиќ како чекори беше пуштен во воздух ...

Масовен протест „Србија против насилството“ во Белград – Вучиќ, заминувај што е можно побргу, порачаа демонстрантите

Телма

Во Белград денеска ќе се одржи петтиот протест „Србија против насилството“

Бизнис Вести

Во Белград денеска ќе се одржи петтиот протест „Србија против насилството“

Либертас

Во Белград денеска ќе се одржи петтиот протест „Србија против насилството“

24Инфо

Петтиот протест „Србија против насилството“ денес во Белград

Слободен Печат

Во Белград денеска ќе се одржи петтиот протест „Србија против насилството“

Опсервер

ТВ21 Република 24 Вести Р.С.Европа Курир CivilMedia Frontline Нова ТВ

Огромен број луѓе на белградските улици, петти протест „Србија против насилството“

Фокус - 03.06.2023

Протестот „Србија против насилството“, петти по ред по двете трагедии во едно белградско основно училиште и две села кај Младеновац се одржи денеска во 18 часот во Белград. Намерата на демонстрантите беше да го опколат округот каде што е седиштето ...

ВИДЕО: Река луѓе на протестот „Србија против насилството” во Белград

Слободен Печат

Протест „Србија против насилството“: Насобраните околу зградата на претседателството скандираа „Вучиќ оди си“ (ВИДЕО)

МКД - 03.06.2023

Насобраните на протестот „Србија против насилството“ минувајќи на улицата „Краља Милана“ во Белград, покрај зградата на претседателството до претседателот на Србија извикуваа „Вучиќ оди си“ и „Оставка, оставка“.

Во Белград почна петтиот протест „Србија против насилство“ по точно еден месец од масакрот

Канал5

Протести во Белград против насилството: Ако има дно, го допревме тој ден

Макфакс - 03.06.2023

Во 18 часот пред Собранието на Србија започна нов протест „Србија против насилството“, петти по ред по трагедиите во белградското основно училиште и во две села кај Младеновац. Намерата на демонстрантите е во поворката од српскиот парламент да го ...

Нов протест на противниците на Вучиќ, организаторите предупредија од провокатори

А1 On

ВИДЕО | СРБИТЕ ПОВТОРНО НА УЛИЦА! Нов голем протест во Белград: Градот блокиран – студентите дел од протестот, а демонстрантите го пуштија Александар Вучиќ ‘во воздух’!

Во Центар

Петти протест „Србија против насилство“

24 Вести

Бјелогрлиќ на протестите во Белград: Тоа што младите излегоа на улица, што не сакаат да живеат во ова соголено општество, дава надеж дека ќе се издигнеме од дното

Република

(ФОТО+ВИДЕО) Петти протест „Србија против насилството“: Транспарент со ликот на Вучиќ и порака „оди си“ се вивна кон ...

360 степени - 03.06.2023

Прв пред насобраните граѓани се обрати глумецот Ненад Хаџи Маричиќ. Тој пред да почне со говорот ги замоли присутните за тишина за да можат да се слушнат 18 удари во чест на жртвите на масовните убиства Насобраните граѓани, како што јави Н1, во ...

(Видео) На петтиот протест „Србија против насилството“ демонстрантите вивнаа во небото транспарент со ликот на Вучиќ и порака „оди си“

24Инфо

На протестот во Белград во воздух пуштен транспарент на кој пишува „Вучиќ оди си“

Република

Досега најмасовен протест во Белград, Бјелогрлиќ се расплака: Тој ден го допревме дното (ВИДЕО)

Канал5 - 03.06.2023

Во Белград се одржува петтиот протест „Србија против насилството“. Како што е најавено, учесниците на протестот ќе формираат обрач околу Претседателството на Србија. Предниот дел од главниот дел од колоната стигна до Претседателството на Србија, а ...

„АКО ИМА ДНО, ГО ДОПРЕВМЕ ТОЈ ДЕН“ - Масовен протест во Белград, граѓаните скандираат „Вучиќ, оди си“

Фактор

Актерот Драган Бјелогрлиќ со солзи: Им должиме на младите во Србија да им обезбедиме вистина и правда

Во Центар - 03.06.2023

Актерот Драган Бјелогрлиќ им се обрати на присутните на протестите „Србија против насилството“ во Белград. – Мислам дека денес нè има повеќе од кога било, денеска сакам да им се обратам особено на младите од Србија.

Бјелогрлиќ на протестот во Белград: „Ако има дно, го допревме“

Независен

„Има надеж дека ќе се издигнеме од дното“ – Драган Бјелогрлиќ на протестот „Србија против насилството“

Еспресо

Во Белград протест „Србија против насилството“ со блокада на зградата на претседателот на Србија

Бизнис Вести - 03.06.2023

Во Белград вечерва проевропската опозиција по петти пат одржува протест овој пат под слоганот „Србија против насилството“, јави дописникот на МИА од Белград. Протестот се одвива во мирна атмосфера, на него има повеќе десетици илјади граѓани исто ...

Видео: Во Белград масовни протести „Србија против насилството“ со блокада на зградата на претседателот на Србија

Либертас

Во Белград протест „Србија против насилството“ со блокада на зградата на претседателот на Србија

Во Центар

Во Белград протест „Србија против насилството“ со блокада на зградата на претседателот на Србија

Опсервер

Демонстрантните на протестот „Србија против насилство“ ја блокираа зградата на претседателот

еМагазин

Во Белград протест „Србија против насилството“ со блокада на зградата на претседателот на Србија

MakPress

Во Белград утре нов протест „Србија против насилството“ – покана добија и европратеници

360 степени - 02.06.2023

Во пресрет на утрешниот протест, кој ќе биде на точно еден месец од масакрот во „Владислав Рибникар“, граѓаните кои ќе излезат на улиците се повикуваат да носат цвет за да им оддадат почит на жртвите, но и да подготват пораки за шефот на државата ...

Во Белград утре нов протест „Србија против насилството“ – покана добија и европратеници

Либертас