TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Датата за Honor 20 серијата откриена со математичка формула

Телефони.мк - 15.04.2019

Откако Huawei ќе ја открие најновата серија, 2-3 месеци подоцна Honor ги објавува своите нови смартфони. Оваа година новата Honor 20 серија ќе биде најавена во Лондон, на 21 мај. Интересното овде е што производителот не ја напишал точната дата на ...

Galaxy Note 10 Pro ќе биде новиот член во Samsung Note семејството

Телефони.мк - 15.04.2019

Сега сме април и до август има време до откривањето на претстојниот Galaxy Note 10 . Меѓутоа, интересно е сега што новиот модел ќе биде со четири задни камери, кој најверојатно ќе биде со додавката Pro во називот на моделот, од кого се очекува и ...

Пристигнаа спецификации и фотографии од Honor 8S

USB - 15.04.2019

Кинескиот производител на телефони Honor овие денови го претстави моделот Honor 8A Pro, а сега се појавија спецификации и фотографии на Honor 8S. Honor 8S користи 5.71-инчен дисплеј со засек во облик на капка и резолуција од 1520 x 720 пиксели.

Лансиран Honor 8A Pro со Helio P35

Телефони.мк - 15.04.2019

Суб-брендот на Huawei лансираше уште еден квалитетен смартфон во основната класа кој има доволно квалитетни перформанси за голем дострел со новиот осум-јадрен Hello P35 процесор. Новиот Honor 8A Pro поседува 6,1 инчен дисплеј, работи со 3 GB RAM, 64 ...

Откриен нов смартфон на HTC во средната класа

Телефони.мк - 15.04.2019

HTC е прилично тивок во последно време и нема многу активности но, тоа наскоро треба да се промени со пласманот на нов HTC Desire смартфон во средната класа. Според направениот тест на Antuntu новиот смартфон ќе има 2K HD+ резолуција, ќе работи со ...

Потврдено дека Samsung Galaxy Note 10 ќе има четири модели

Телефони.мк - 15.04.2019

Нови информации за регистрација на кодните сериски броеви на претстојниот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 10 откриваат дека ќе има има вкупно четири модели. Основната верзија на Samsung Galaxy Note 10 ќе има 6,3 инчен дисплеј со 4G и 5G ...

Се појави евтиниот Honor 8s

Телефони.мк - 14.04.2019

Суб-брендот на Huawei продолжува со динамично темпо на лансирање на нови смартфони кои наскоро ќе се најдат на пазарот, а овој пат фокусот ќе биде ставен на основната понуда со најевтиниот Honor 8s.

Каков е планот на OnePlus за Fold смартфон?

Телефони.мк - 13.04.2019

OnePlus годинава најголем фокус ќе има ставено на лансирање на смартфон со поддршка за 5G мобилна мрежа, но нема да скокне да го фати следниот тренд на мобилната индустрија кога е во прашање на иновациите со Fold смартфон.

Honor 8 Pro стигна до Android Pie системот базиран на EMUI 9

Телефони.мк - 13.04.2019

Huawei преку суб-брендот Honor ја лансираше финалната и стабилна надградба на Honor 8 Pro смартфонот кој сега ја добива последната верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie кој пак е базиран на интерфејсот EMUI 9 со што ќе ги има сите најнови ...

Huawei планира за следната година да стане бренд број еден за паметни телефони

Локално - 13.04.2019

Ричард Ју, директорот на Huawei mobile business дивизијата, изјави дека компанијата планира во текот на следната година да стане најголем светски бренд во областа на мобилните телефони. Тие сакаат да го постигнат ова и покрај фактот што продажбата ...

OnePlus може да објави три паметни телефони оваа година

Локално - 13.04.2019

Веќе неколку години, OnePlus има практика за презентирање на два паметни телефони годишно – стандардна и Т-варијанта. Сепак, според информациите на Ишан Агравал, OnePlus 7 може да има три верзии – OnePlus 7, OnePlus 7 Pro и OnePlus 7 Pro 5G.

Huawei планира за следната година да стане бренд број еден за паметни телефони

Денар - 13.04.2019

Ричард Ју, директорот на Huawei mobile business дивизијата, изјави дека компанијата планира во текот на следната година да стане најголем светски бренд во областа на мобилните телефони. Тие сакаат да го постигнат ова и покрај фактот што продажбата ...