TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дончиќ беснееше на свој соиграч во тешкиот пораз од Клиперс (Видео)

Дерби - 22.04.2024

Лука Дончиќ и неговите соиграчи од Далас имаа лошо отворање на плејоф серијата против Лос Анџелес Клиперс, бидејќи Маверикси се прикажаа во навистина непосакувано светло и отворија со пораз во пресметката која се најавуваше како тесна и неизвесна.

Далас на Дончиќ поразен на стартот од плеј-офот, Харден и Зубац одржаа лекција по кошарка

Кајгана

Сите домаќини победија во првите мечеви од НБА-плејофот

Спортманија

НБА Топ 10: Јокиќ и Леброн се надмудруваа, Ембид со моќна атракција до местото број еден (ВИДЕО)

Дерби

Бостон тргнува кон првата титула после 16 години, од Дончиќ се бараат многу поени, скокови и асистенции (Фото)

Спортманија

Никола Јокиќ повторно го понижи Леброн Џејмс

Вечер Прес

Почна НБА шоуто - шампионот Денвер и Јокиќ со победа отворија над Лејкерс

Оff.net

Дерби Оff.net Sport 1 Нетпрес СуперСпорт Спортманија Во Центар Во Центар

Почна НБА плеј-офот: Гостите без победа на првите мечеви

Спортклуб - 22.04.2024

Првите натпревари од плеј-офот во НБА лигата минаа без „брејкови“, односно беа победа на гостинските тимови. Најдобриот тим на Истокот, Бостон селтикс ја почна кампањата со победата над Мајами хит од 114:94.

Милвоки Бакс без Јанис во првото коло од плеј-офот

Спортклуб

„Јокиќ е како да ги гледам Меџик и Карим во ист момент на теренот“

Gol.mk - 21.04.2024

Не престануваат пофалбите и комплиментите за играта на Никола Јокиќ во првиот натпревар од првото коло од плеј-офот со Лос Анџелес Лејкерс. Јокиќ го заврши мечот со своите вообичаени бројки, нормални за него, но фасцинантни за кошаркарскиот свет - ...

Легендарниот Ворти со комплименти за Јокиќ: Тој е како да ги гледам Меџик и Карим во ист момент на теренот

Дерби

„Јокиќ е комбинација од Меџик и Карим“

Екипа

Јокиќ сними реклама за цртан филм па дојде така облечен

Оff.net

ВИДЕО: Сите зборуваат за стајлингот на Јокиќ, дојде облечен како негативец од анимиран филм!

Gol.mk

Јокиќ против Лејкерс дојде облечен како Гру

Кајгана

Јокиќ го привлече вниманието со својот имиџ, Денвер го спореди со лик од анимиран серијал (Видео)

Дерби

Екипа Sport 1 Gol.mk Слободен Печат SportSport Екипа TopSport Спортклуб