TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОЖАР ВО КАТАР: Густ чад се шири со километри, пожарникарите во итна акција

Во Центар - 26.11.2022

Драматично во Доха. Вознемирувачки вести доаѓаат од Катар, сцената на Светското првенство. Драматично е во „навивачкото село“ во Доха, бидејќи во непосредна близина избувнал пожар. Имено, како што пренесуваат борбените медиуми, во близина на ова ...

Драматични сцени во Катар, изби пожар во близина на стадионот каде вечерва ќе играат Аргентина и Мексико (Видео)

Спортманија - 26.11.2022

Катарските власти потврдија дека избил голем пожар во близина на стадионот „Лусаил Ајконик“ каде вечерва од 20 часот треба да играат Аргентина и Мексико. Според катарските официјални лица, се запалила зграда во близина на стадионот, но и во близина ...

Пријавен пожар на неколку локации во Катар

Сител - 26.11.2022

Густ црн чад беше забележан како се издигнува од област во близина на стадионот Лусаил во Катар, неколку часа пред да се одржи натпреварот дел до светското фудбалско првенство. На местото на настанот се упатиле противпожарни возила, полициски возила ...

Паника во Катар, Пожар во близина на СП (ВИДЕО/ФОТО)

Во Центар - 26.11.2022

Голем пожар избувна на Светското првенство во Катар во непосредна близина на навивачкото село во Лусаил, Катар. Фотографиите и видеата кои излегуваат од Катар покажуваат густ чад како се издига над навивачкото село Кетаифан, во близина на стадионот ...

ВИДЕО| Пожар во Катар, во близина на стадионот Лусаил и навивачкиот камп

Слободен Печат - 26.11.2022

Во навивачкото село во Катар на Светското првенство во близина на стадионот Лусаил дошло до драматична ситуација кога избувнал пожар, јавуваат медиумите. како што пренесува „Дејли мејл“ се подигнал голем густ чад, а се уште не е утврдено како дошло ...

ВИДЕО: Паника во Катар, голем пожар во навивачкото село

А1 On - 26.11.2022

Во навивачкото село на Светското првенство во Катар избувна пожар. Селото се наоѓа во Лусаил, вториот по големина град во Катар. На видеата објавени на Твитер се гледа дека во близина на селото се крева црн чад, но се уште не е утврдено како ...

ХАОС НА МУНДИЈАЛОТ, ИЗБИ ПОЖАР ВО КАТАР: Се гледа црн и густ дим, се огласија и пожарникарите (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 26.11.2022

Пожар го зафати навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“. Многу фанови во Доха почнаа да паничат! Пожар избувна во навивачкото село во Доха наречено „Северниот остров Кетаифан“.

ГОРИ НАВИВАЧКОТО СЕЛО БЛИЗУ СТАДИОНОТ ЛУСАИЛ ВО КАТАР Чадот е видлив од далеку (ВИДЕО)

+инфо - 26.11.2022

Во пожарот нема повредени. Пожарникарите во Катар праваат сè за да ја спречат паниката што настана откако избувна пожаро во навивачкото село близу стадионот Лусаил, пишува Дејли Мејл . Чадот е видлив од далеку.

ВИДЕО: ПОЖАР ВО НАВИВАЧКО СЕЛО ВО ДОХА: Паника во Катар

Фактор - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати , пишува Дејли Мејл. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во зградата, а ...

ПОЖАР НА МУНДИЈАЛОТ во КАТАР: Густ чад над „навивачкото село“ (ВИДЕО)

Локално - 26.11.2022

Драма во „навивачкото село“ во Катар на Мундијалот, откако во непосредна близина избувнал пожар. Имено, како што пренесува „Сан“, во близина се издигнал голем густ чад. Се уште не е утврдено како се случило тоа.

(Видео) Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Макфакс - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во ...

Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Н.Македонија - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафатил пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, а властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во зградата, ...

Гори навивачко село близу стадионот Лусаил во Катар (ВИДЕО)

Нетпрес - 26.11.2022

Пожарникарите во Катар праваат сè за да ја спречат паниката што настана откако избувна пожаро во навивачкото село близу стадионот Лусаил, пишува Дејли Мејл . Чадот е видлив од далеку. Во селото има шатори кои се од лесно запалив материјал.

(Видео) Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Точка - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во ...

(ФОТО+ВИДЕО) Хаос на Мундијалот во Катар: Изби пожар - се гледа црн и густ дим

Press24 - 26.11.2022

Пожар го зафати навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“. Многу фанови во Доха почнаа да паничат. Пожар избувна во навивачкото село во Доха наречено „Северниот остров Кетаифан“.

(ВИДЕО) Пожар во навивачкото село во Катар

Скопје1 - 26.11.2022

Пожар го зафати навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“. Многу фанови во Доха почнаа да паничат! Пожар избувна во навивачкото село во Доха наречено „Северниот остров Кетаифан“.

Видео: Пожар во Катар, во близина на стадионот Лусаил и навивачкиот камп

Канал5 - 26.11.2022

Во навивачкото село во Катар на Светското првенство во близина на стадионот Лусаил дошло до драматична ситуација кога избувнал пожар. Пожарот избувнал во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека ...

(Видео) Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Centar - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во ...

(Видео) Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Либертас - 26.11.2022

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото село наречено „Северниот остров Кетаифан“, додека властите истакнале дека пожарникарите го „контролирале“ пожарот во ...

Црн чад во Катар, гореше во близина на навивачкиот капм

Република - 26.11.2022

Густ црн чад беше забележан како се издигнува од област во близина на стадионот Лусаил во Катар, неколку часа пред да се одржи натпреварот дел до светското фудбалско првенство. На местото на настанот се упатиле противпожарни возила, полициски возила ...