TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Страшни сцени од Калифорнија: Десетина илјади луѓе евакуирани поради пожар

Алсат-М - 09.11.2018

Шумскиот пожар кој брзо се шири на северот од Калифорнија, наредена е евакуација. Евакуирани се сите пациенти од локалната болница и префрлени во соседните места. Од противпожарната служба наведуваат дека ширењето на огнот го помага силниот ветер, ...

Апокалипса во Калифорнија: Поради огнената стихија евакуирани илјадници жители, издаден црвен аларм

Сител - 09.11.2018

Поради шумскиот пожар кој брзо се шири на северот од Калифорнија, наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Загрозени се неколку села, а испаничените жители им притрчуваа напомош на соседите кои мораа да се пробијат низ пламенот за да ...

Калифорнија: Десетици илјади луѓе во бегство од огнот

Deutsche Welle - 09.11.2018

Огнен пекол во малото гратче Парадајс, закана за жителите во Чико - пожарите на северот од Калифорнија натераа во бегство десетици илјади луѓе. Големите шумски пожари на северот на Калифорнија натераа на бегство десетици илјади луѓе.

Пожар проголта цел град во Калифорнија (ВИДЕО)

МКД - 09.11.2018

Силен пожар го опустоши градот Парадајс од 26.000 жители во северниот дел на Калифорнија обвиткувајќи ги со пламен станбените населби, болници и училишта, а властите сѐ уште не се сигурни колку луѓе загинале, обидувајќи се огнената стихија да ја ...

Видео: Десетици илјади евакуирани поради шумските пожари во Калифорнија

Канал5 - 09.11.2018

Поради шумски пожар што брзо се прошири во северниот дел на Калифорнија наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Не е познато дали има повредени или загинати. Полицијата од округот Бјут Каунти соопшти дека евакуацијата важи и за целото ...

Пожар пеплоса град во Калифорнија, има настрадани

Н.Македонија - 09.11.2018

Голем пожар го уништи градот Парадајс од 26.000 жители во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија, проголтувајќи цели квартови, болници, училишта, а властите сѐ уште не се сигурни колку луѓе настрадале бидејќи не можат да ја стават ...

Апокалиптични сцени во Калифорнија: локалното население е евакуирано и издаден е црвен аларм

Радар - 09.11.2018

Поради шумски пожар кој брзо се шири на северот во Калифорнија, наредена е евакуација на повеќе од 10.000 лица. Загрозени се неколку села, а загриженото население трчало барајќи помош кај соседите кои морале да поминат низ пламени за да го избегнат ...

Пожар проголта цел град во Калифорнија (видео)

Денешен - 09.11.2018

Силен пожар го пеплоса американскиот град Парадис со 26.000 жители во Северна Калифорнија уништувајќи домови, болница, школи. Властите се уште не се сигурни колку луѓе настрадале додека се обидуваат да го локализираат пожарот кој го шири силен ветар ...

(Видео) Апокалиптични сцени од Калифорнија: Десетина илјади луѓе евакуирани поради пожар

Макфакс - 09.11.2018

Десетина илјади луѓе се евакуирани на северот на Калифорнија поради голем шумски пожар. Загрозени се неколку населби, а засега не е познато дали има жртви или повредени. Полицијата соопшти дека евакуацијата важи за целиот град Парадајз кој има 27 ...

Наредена евакуација поради шумски пожар во Калифорнија

Локално - 09.11.2018

Поради шумски пожар што брзо се прошири во северниот дел на Калифорнија наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Не е познато дали има повредени или настрадани лица. Полицијата од округот Бјут Каунти соошти дека евакуацијата важи и за ...

Трагедија во Тексас – Четири деца загина во пожар

Канал5 - 08.11.2018

Четири деца загина во пожар во куќа во местото Лубок во Тексас. Спасувачките екипи биле повикани во среда навечер за помош во запалена куќа во западниот дел на гратчето Лубок . Противпожарната екипа почнале со акцијата за спасување на четири ...

Четири деца го загубија животот во пожар во Тексас

Макфакс - 08.11.2018

Четири деца загинаа во пожар што избувна во куќа во Тексас, соопштија властите во сојузната американска држава. Канцеларијата на окружниот шериф објави дека властите одговориле на повикот за помош веднаш по добиената пријава, но не успеале да ги ...

Пожар во Тексас, четири деца го изгубија животот

ТВ21 - 08.11.2018

Властите од Тексас соопштија дека четири деца го изгубија животот во пожар кој избувна доцна ноќта во нивниот дом. Канцеларијата на Шерифот Каунти во Лубок вели дека властите уште доцна вечерта одговориле на повикот за помош и при што реагирале ...

Калифорнија: Поради огнената стихија евакуирани илјадници жители, издаден црвен аларм

Локално - 09.11.2018

Поради шумскиот пожар кој брзо се шири на северот од Калифорнија, наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Загрозени се неколку села, а испаничените жители им притрчуваа напомош на соседите кои мораа да се пробијат низ пламенот за да ...

Калифорнија: Десетина илјади луѓе евакуирани поради пожар

OhridNews - 09.11.2018

Десетина илјади луѓе се евакуирани на северот на Калифорнија поради голем шумски пожар. Загрозени се неколку населби, а засега не е познато дали има жртви или повредени. Полицијата соопшти дека евакуацијата важи за целиот град Парадајз кој има 27 ...

Евакуација поради шумски пожар во Калифорнија

+инфо - 09.11.2018

Не е познато дали има повредени или настрадани лица. Поради шумски пожар што брзо се прошири во северниот дел на Калифорнија наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Не е познато дали има повредени или настрадани лица.

Четири деца го загубија животот во пожар

Република - 08.11.2018

Четири деца загинаа во пожар што избувна во куќа во Тексас, соопштија властите во сојузната американска држава. Канцеларијата на окружниот шериф објави дека властите одговориле на повикот за помош веднаш по добиената пријава, но не успеале да ги ...

ФОТО: Нов шумски пожар беснее во Калифорнија, наредена евакуација

Курир - 09.11.2018

Поради шумски пожар што брзо се прошири во северниот дел на Калифорнија наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Не е познато дали има повредени или настрадани лица. Полицијата од округот Бјут Каунти соошти дека евакуацијата важи и за ...

Наредена евакуација поради шумски пожар во Калифорнија

MTM - 09.11.2018

Поради шумски пожар што брзо се прошири во северниот дел на Калифорнија наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Не е познато дали има повредени или настрадани лица. Полицијата од округот Бјут Каунти соошти дека евакуацијата важи и за ...

Наредена евакуација поради шумски пожар во Калифорнија

А1 On - 09.11.2018

Поради шумски пожар што брзо се прошири во северниот дел на Калифорнија наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Не е познато дали има повредени или настрадани лица. Полицијата од округот Бјут Каунти соошти дека евакуацијата важи и за ...

Голем шумски пожар во Калифорнија

Тера - 09.11.2018

Поради шумски пожар што брзо се прошири во северниот дел на Калифорнија наредена е евакуација на повеќе десетици илјади луѓе. Полицијата од округот Бјут Каунти соошти дека евакуацијата важи и за целото градче Парадиз, кое има 27.000 жители и се ...