TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Заев: Укинување на Договорот од Преспа ќе значи уништување на иднината на земјата

Нова ТВ - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев со реакција на одредени најави од ВМРО ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција. Од говорница во владеачката партија, тој истакна дека такво нешто може да биде опасно и може да значи враќање на земјата 25 ...

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

Телма - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Мицкоски ќе нѐ врати 25 години назад со поништување на Договорот од Преспа, во нови конфликти и нестабилност, рече Заев

Сакам да кажам - 20.01.2020

Поништувањето на Договорот од Преспа како што најавува Христијан Мицкоски, ќе ја врати земјава 25 години наназад, укинување на членството во НАТО и без европска перспектива, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев не денешната прес-конференција на која ...

(ВИДЕО) Заев: Со укинување на Преспанскиот би го изгубиле членството во НАТО

А1 On - 20.01.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го повика Христијан Мицкоски да престане да зборува за укинување на Преспанскиот договор, бидејќи со тоа ја провоцира Грција. „Како што наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО ДПМНЕ продолжува да заговара ...

„Укинување на Договорот од Преспа ќе не врати 20 години назад, ВМРО-ДПМНЕ да престане со тие тези“, истакна Заев

Фокус - 20.01.2020

Најавеното укинување на Договорот од Преспа од професорката Тања Каракамишева ќе ја врати државата 20 години назад. Ова денеска го порача првиот човек на владејачката СДСМ, Зоран Заев за придобивките на Македонија од Преспанскиот договор.

Заев: Со укинување на Преспанскиот договор, ВМРО-ДПМНЕ сака да не врати 25 години назад, граѓаните и СДСМ тоа нема да ...

Centar - 20.01.2020

Прес конференција, Зоран Заев, претседател на СДСМ – интегрален текст: Како што се наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на Договорот од Преспа.

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе значи враќање во старите конфликти и поделби

Локално - 20.01.2020

Како што наближуваат изборите, раководството на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување на договорот од Преспа. ВМРО-ДПМНЕ сака да го укине договорот кој не внесе во НАТО и не донесе на чекор до преговори со Европската Унија, рече ...

Заев во одбрана на Преспанскиот договор од нападите на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

+инфо - 20.01.2020

-Ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за поништување или укинување на Преспанскиот договор. Тоа би нè вратило најмалку 25 години назад. Тоа би значело уривање на ЕУ-перспективата на земјата.

Заев ги предупpeди ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните: Без Преспа нема иднина!

365 - 20.01.2020

Сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговapa опacни идеи за укинување или поништување на Договорот од Преспа, кој нѐ донесе до полноправно членство во НАТО и на чекор од отпочнување на преговорите со ЕУ.

Заев: ВМРО-ДПМНЕ се заканува на укинување на Преспанскиот договор, тоа е опасно и ќе нѐ врати 25 години назад

ТВ21 - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денеска на прес-конференција реагираше на најавите од страна на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција. Тој истакна дека тоа ќе биде опасно и дека ќе ја врати земјата 25 години назад, односно ќе ...

(Во живо) Заев за тоа што ќе биде ако се поништи Договорот од Преспа

Frontline - 20.01.2020

Во живо: Што ќе се случи ако се поништи Договорот од Преспа, како што заговара ...

65% од народот е против договорот од Преспа: Заев треба да се плаши од ставот на граѓаните, а не од најавите од ...

Курир - 20.01.2020

Како што наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на Договорот од Преспа, истакнува денес премиерот Зоран Заев на својата прес-конференција.

Заев: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за поништување на Преспанскиот договор

Слободен Печат - 20.01.2020

Неизбежно ќе биде влошување на внатрешната политичка клима и застој во странските инвестиции, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција во партиското седиште. Сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за ...

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

Канал5 - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

А1 On - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

Frontline - 20.01.2020

али ВМРО-ДПМНЕ се свесни што ќе се случи ако се уништи Преспанскиот договор? Укинувањето би не вратило 25 години наназад, и би го вратило ПЈРМ односно ФИРОМ, име со кое бевме именувани на сметка на уставното име.

Заев: Укинувањето на Преспанскиот договор ќе ја уништи иднината на земјата

МКД - 20.01.2020

Укинувањето на Преспанскиот договор може да ја врати земјата 25 години назад, смета лидерот на СДСМ Зоран Заев. Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција ...

Заев: ВМРО ќе не врати 25 години назад ако се укине Договорот од Преспа

Press24 - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за ување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

(Видео) Заев: Укинувањето на договорот од Преспа е опасност за државата

Макфакс - 20.01.2020

„Како што се наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на Договорот од Преспа. ВМРО-ДПМНЕ сака да го укинува Договорот кој не донесе до полноправно членство во НАТО и на ...

Заев: Заканите од врвот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Преспанскиот договор се опасни за иднината на земјата

360 степени - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, реагирајќи на одредени најави од ВМРО-ДПМНЕ за укинување на договорот од Преспа, денеска истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Со укинувањето на договорот од Преспа ВМРО-ДПМНЕ ќе ја уништи иднината на земјата

24Инфо - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

Бриф - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

ЗАЕВ: Не верувам дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи

Денешен - 20.01.2020

Бившиот премиер и актуелен претседател на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

Нетпрес - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Со укинување на Преспанскиот договор, ВМРО-ДПМНЕ сака да не врати 25 години назад

iPortal - 20.01.2020

Како што се наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на Договорот од Преспа. ВМРО-ДПМНЕ сака да го укинува Договорот кој не донесе до полноправно членство во НАТО и на ...

Заев: Укинување на Договорот од Преспа ќе не врати 20 години назад

Вечер - 20.01.2020

Најавеното укинување на Договорот од Преспа од професорката Тања Каракамишева ќе ја врати државата 20 години назад. Ова денеска го порача првиот човек на владејачката СДСМ, Зоран Заев за придобивките на Македонија од Преспанскиот договор.

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

ММС - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Ако се поништи договорот од Преспа, Мицкоски ќе не врати 20 години наназад

Скопје1 - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

24 Вести - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

Скопје инфо - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Заев ги „плаши“ граѓаните дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го врати уставното име на државата?!

Курир - 20.01.2020

Зоран Заев излезе од илегала и оддржа прес-конференциjа на која ги „уплаши“ граѓаните со веста дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го врателе уставното име на државата, Република Македонија. Заев кој минатите три години дузина пати го погази Уставот, сега ги обвини ...

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

Сител - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.

Народот си кажа што мисли: Заев ги плаши граѓаните со укинување на Договорот од Преспа

PressingTV - 20.01.2020

На првата прес конференција од заминувањето од премиерската функција, Зоран Заев излезе со обвинувања кон ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски. Заев вели дека доколку дојде на власт Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе го поништат Договорот од Преспа.

(Видео) Заев: Укинувањето на Договорот од Преспа е опасност за државата

Точка - 20.01.2020

„Како што се наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на Договорот од Преспа. ВМРО-ДПМНЕ сака да го укинува Договорот кој не донесе до полноправно членство во НАТО и на ...

Заев: Укинувањето на Преспанскиот договор е опасност за државата

Н.Македонија - 20.01.2020

Како што се наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на Договорот од Преспа. ВМРО-ДПМНЕ сака да го укинува договорот кој нѐ донесе до полноправно членство во НАТО и на ...

Заев: Укинувањето на договорот од Преспа ќе ја уништи иднината на земјата

4NEWS - 20.01.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска реагирајќи на одредени најави на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Договорот од Преспа со Грција истакна дека тоа ќе биде опасно и може да ја врати земјата 25 години назад.