TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Преставници од царинската управа остварија средба со увозниците на половни возила

24Инфо - 14.01.2020

Во текот на денешниот ден, на барање на дел од увозниците на половни возила се одржа работен состанок во просториите на Царинската управа. На состанокот беа присутни претставници на увозниците кои дадоа забелешки од првичната примена на Законот за ...

Протест на Здружението на увозници на возила

Курир - 14.01.2020

Денес пред царинската управа се собравме со една цел,да се намали сумата за царина или Цо2 данок. Ова е неиздржливо давачките се покачени тродупло кај одредени возила.Ние како увозници со фирми не бевме ни прашани за мислење околу законот.

Увозници на возила: Новиот данок ќе ги поскапе автомобилите

Алсат-М - 14.01.2020

Граѓаните со новиот данок за моторни возила нема да можат да си купат автомобил, а ние ќе останеме без работа – вака увозниците на автомобили го започнаа протестот пред Царинската управа. Велат дека со новиот данок ќе се поскапат сите автомобили, и ...

Трговците на автомобили на протест, бараат укинување на законот за данок моторни возила

Алсат-М - 14.01.2020

Граѓаните со новиот данок на моторни возила ќе нема да можат да си доволат автомобил, а ние ќе останеме без работа, вака увозниците на автомобили го започнаа протестот пред цариската управа.

Царина: Не земаме од сиромашните за да дадеме на богатите, стимулираме екологија

Алсат-М - 13.01.2020

Царина демантира дека со новиот данок за моторни возила, луксузните автомобили ќе поевтинат, а поевтините ќе поскапат. Медиумите не ја дале реалната слика на Законот. Од Царина објаснија дека ако некој се реши да купи автомобил во вредност од 29.500 ...

Ќе го намали ли новиот закон за возила загадувањето?

Н.Македонија - 13.01.2020

Од 1 јануари во Македонија стапи во сила посебен данок за возила, чија главна цел е да се намали увозот на половни автомобили со висока емисија на штетни честички и со тоа да се влијае врз намалувањето на загадувањето на воздухот.

Преку субвенции и привилегии, држави вложуваат во возниот парк, една не

Automedia - 13.01.2020

Со секој автомобил што ќе ја мине границата, државата вложува во сопствениот возен парк. Тоа првично се чини како спореден аспект, меѓутоа преку македонскиот пример се докажува дека тој е исто толку важен при кроењето на автомобилската политика, ...

Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

А1 On - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.

Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

Либертас - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.

Како се пресметува новиот данок за моторни возила?

Кајгана - 14.01.2020

Скопје, 14 јануари 2020 (МИА) – Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 ...

Увозниците поднесоа забелешки за Законот за данок на моторни возила

Слободен Печат - 14.01.2020

Царинската управа информира дека ќе оствари дополнителна средба со сите засегнати страни со овој закон. Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на ...

Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

МКД - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.

Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

Денешен - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.

Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

Опсервер - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.

Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

Сител - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.

Увозниците на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

Локално - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.

Увозници на половни возила ги изнесоа своите забелешки за Законот за данок на моторни возила

4NEWS - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.

Увозниците на половни автомобили и ги кажаа на Царинската управа забелешките за новиот данок

Фокус - 14.01.2020

Дел од увозниците на половни возила денеска пред претставниците на Царинската управа, ги изнесоа своите забелешки во однос првичната примена на Законот за данок на моторни возила, кој стапи на сила на 1 јануари 2020 година.