TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Епски пресврт на Бетис против Алавес (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.03.2021

Бетис славеше со 3-2 против Алавес иако по првото полувреме имаше негатива од 0-2. „Зелено-белите“ направија голем пресврт во второто полувреме, а победничкиот гол го постигаа во 88-та минута за четврти триумф во низа.

Бетис му даде два гола фора на Алавес, па го победи за половина час

Спортманија - 08.03.2021

Иглесијас со два гола и ветеранот Хоакин беа творци на чудесниот пресврт во Ла Лига Бетис му даде два гола фора на Алавес и потоа се разбуди и успеа да направи чудесен пресврт за само половина час.

ВИДЕО: Епски пресврт на Бетис, од 0-2 до голема победа над Алавес

Gol.mk - 08.03.2021

Фудбалерите на Алавес испуштија голема шанса да приредат изненадување на затворањето на 26. коло на Примера , откако како гости испуштија водство од 0-2 и разочарувачки загубија со 3-2 против фантастичниот тим на Бетис .

Бетис губеше 0:2 на полувреме па стигна до победа

SportMedia - 08.03.2021

Во шпанската Ла Лига со мечот Бетис – Алавес се заокружи 26. коло. Интересен меч одиграа овие два противници на „Бенито Виљамарин“ во Севиља, а домашниот Бетис имаше негатива од 0:2 по првото полувреме (Хоселу и Мендез погодија) но во второто ...