TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД ставија на „црната листа“ ирански фирми чии дронови ги користи Русија во Украина

360 степени - 31.01.2023

Од Мисијата на Иран во Обединетите нации од каде порачаа дека санкциите нема да имаат ефект врз нивниот капацитетот за производство на беспилотни летала САД денеска додадоа седум фирми од Иран на листата со санкции бидејќи станува збор за компании ...

Киев цитираше „персиска поговорка“ за нападот со беспилотни летала во Иран

Нетпрес

Тајната војна против Иран – проектили, дронови и тајни операции на Револуционерната гарда

А1 On

ВИДЕО | Андоновиќ: Дали Блискиот Исток станува ново жариште за дефокусирање на војната во Украина?

Слободен Печат

Украински дипломат во Техеран повикан на разговор поради коментари за нападот во Иран

Кумановски м.

САД негираат вмешаност во нападот на Иран

Нетпрес

Дали Израел стои зад нападот со дронови на воена локација во Иран?

Локално

Украинците бараат нови авиони од четврта генерација, Бајден ја отфрли можноста: Расте притисокот во НАТО

А1 On - 31.01.2023

Украина би сакала да добие западни борбени авиони од четвртата генерација, како што е Ф-16, откако обезбеди испорака на борбени тенкови минатата недела. Украинскиот министер за одбрана во вторник треба да се сретне со претседателот Емануел Макрон во ...

Бајден ги отфрли испораките на „F-16“ во Украина, Западот се разидува по ова прашање

Нетпрес

Тенкови, па авијација, сега и ракети со долг дострел за Украина?

Н.Македонија

Бајден нема да испраќа борбени авиони во Украина, Макрон е поотворен за идеи

Р.С.Европа

САД нема да испраќаат воени авиони Ф-16 како помош за Украина

Мета

САД нема да ѝ дадат борбени Ф-16 авиони на Украина

Deutsche Welle

Бајден вели дека нема да ѝ даде борбени авиони на Украина, Франција И Полска не се против

Сакам да кажам

Centar Кумановски м. 4NEWS 360 степени Бизнис Вести Вечер Прес А1 On Макфакс

Москва: европските сили треба да им се спротивстават на „агресивните“ Полска и Балтикот

Р.С.Европа - 31.01.2023

Русија денеска соопшти дека повиците на претседателот на Литванија за снабдување на Украина со борбени авиони ја истакнале „исклучително агресивната позиција“ на балтичките земји и Полска и дека „големите европски земји“ треба да го балансираат ...

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Кумановски м.

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

360 степени

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

А1 On

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Опсервер

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Вечер Прес

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Сител

МКД OhridNews Во Центар

ВИДЕО | Андоновиќ: Koj ќе завладее со украинското небо?

Слободен Печат - 31.01.2023

По најавите за испраѓање на тенкови, западната јавност сè повеќе се занимава за тоа кој колку и кога ќе испрати борбени авиони за потребите на украиското воено воздухопловство. Ова барање украиснкиот претседател Зеленски го упати во екот на дилемите ...

Украинците ги добија тенковите, а сега имаат нови желби: “Ако ги добиеме, предностите на бојното поле ќе бидат огромни”

Во Центар

Германскиот канцелар за испраќањето авиони во Украина: За мене таа расправа е завршена

МКД

Шолц: Дискусијата за авиони за Украина за мене е завршена

Нетпрес

Шолц: Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

Канал5

Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

Р.С.Европа

Шолц за “Тагесшпигел“: Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

Либертас

Алсат-М Денешен Вечер Прес Zoom MakPress Канал5 Во Центар

Бајден: САД нема да испраќаат борбени авиони Ф-16 во Украина

Курир - 31.01.2023

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека Вашингтон нема да испраќаат борбени авиони Ф-16 во Украина, пренесуваат британските медиуми. Западните медиуми минатата недела соопштија дека група воени претставници „во тишина“ го наговараат Пентагон ...

Бајден: САД нема да испраќаат борбени авиони Ф-16 во Украина

Независен

Бајден: САД нема да испраќаат борбени авиони Ф-16 во Украина

24Инфо

Бајден: САД нема да испраќаат борбени авиони Ф-16 во Украина

Опсервер

Бајден: САД нема да испраќаат борбени авиони Ф-16 во Украина

Телма

Бајден: САД нема да испраќаат борбени авиони Ф-16 во Украина

Република

УКРАИНА НЕМА ДА ДОБИЕ БОРБЕНИ АВИОНИ Бајден и Макрон се против ваква испорака

+инфо

Фокус 24 Вести Либертас Канал5 Н.Македонија Денешен Во Центар MakPress

Шолц не дава, ама Макрон може да испрати воени авиони за Украина

Слободен Печат - 30.01.2023

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека „нема да ја исклучи” можноста за испраќање борбени авиони во Украина, но предупреди на ризикот од ескалација на конфликтот. Изминативе денови, украинските власти постојано бараа помош во ...

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

А1 On

Макрон не исклучува испраќање борбени авиони за Киев, но под одредени услови

Локално

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

Курир

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

Опсервер

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

Lider

Франција ќе испрати борбени авиони за  потребите на Украина?

Фокус

24Инфо Во Центар Нетпрес Телма Вечер Прес MakPress