TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск го надмина Бил Гејтс и стана вториот најбогат човек на светот

Сакам да кажам - 24.11.2020

Илон Маск продолжува со својот подем и го надмина Бил Гејтс, станувајќи вториот најбогат човек на светот. Ова следува само една недела откако го помина Марк Закерберг на третото место, благодарение на постојаниот раст на вредноста на акциите на ...

Елон Маск стана побогат од Бил Гејтс

Кајгана - 24.11.2020

Сопственикот на Tesla Motors и SpaceX, Елон Маск, го престигна Бил Гејтс на листата милијардери на Bloomberg и стана вториот најбогат човек во светот. Откако пораснаа акциите на Tesla, нето вредноста на богатството на Елон Маск порасна на 128 ...

Маск го престигна Гејтс: Промена на списокот милијардери, но Безос и понатаму УБЕДЛИВО најбогат

Локално - 24.11.2020

Сопственикот на компанијата „Тесла Моторс“ и „Спејс Х“, Илон Маск, го престигна основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, на списокот на милијардери на „Блумберг“ и стана вториот најбогат човек на светот.

Блумберг: Илон Маск го надмина Бил Гејтс според богатството

Канал5 - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс и стана втор најбогат човек на планетата со богатство од 127,9 милијарди долари, според индексот на милијардерите на Блумберг.

Бил Гејтс повеќе не е вториот најбогат човек на светот: Неверојатен скок на основачот на „Тесла“ кој на почетокот на ...

Точка - 24.11.2020

Американскиот бизнисмен Илон Маск, основач на „Тесла“, ја крунисаше годината со вртоглав подем на листата со најбогати луѓе на светот. Нето богатството на 49-годишниот Маск порасна од 7,2 на неверојатни 127,9 милијарди долари, што е резултат на уште ...

Елон Маск го престигна Бил Гејтс и стана втор најбогат човек во светот

USB - 24.11.2020

Основачот на Tesla и SpaceX, Елон Маск го престигна Бил Гејтс и стана втората најбогата личност во светот само неколку недели откако го помина Марк Цукерберг. Тоа значи дека само основачот на Amazon, Џеф Безос, е сега пред него во рангирањето.

Илон Маск го надмина Бил Гејтс по богатството, според индексот на Bloomberg

Нетпрес - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск, основач и косопственик на повеќе иновативни технолошки компании, го надминал според богатството основачот на американскиот технолошки гигант „Microsoft“, Бил Гејтс и стана втората најбогата личност на планетата, ...

Видеоигрите му помогнале на Илон Маск да стане милијардер

Факултети - 24.11.2020

Илон Маск почнал да се интересира за програмирање додека играл видеоигри. Основачот на компаниите „Тесла“ и „Спејс Екс“ зборувал за љубовта кон видеоигрите и начинот на кој тие го поттикнале да ги следи соништата. Денес Маск не е само програмер.

Илон Маск почнал со бизнис преку програмирање

Телефони.мк - 24.11.2020

Илон Маск имал интерес за програмирање во периодот кога играл видео игри. Основачот на Tesla Inc. и SpaceX вели дека видео игрите го поттикнале да ги следи своите соништа. Маск не е само програмер, туку и основач на повеќе компании со решенија за ...

Погледнете во фабриката Илон Маск: Произведува 4.000 автомобили неделно

Фактор - 24.11.2020

Тесла, компанијата на еден од најбогатите во светот- генијот Илон Маск, планира да гради фабрика во Фремонт, друга производна линија во Шангај, како и фабрики во Берлин и Остин. Илон Маск во моментов е третата најбогата личност во светот, а тоа се ...

Илон Маск го престигна Бил Гејтс и стана вториот најбогат човек во светот

Денар - 24.11.2020

Милијардерот претприемач Илон Маск го престигна Бил Гејтс и стана втората најбогата личност во светот само неколку недели откако го помина Марк Цукерберг. Тоа значи дека само основачот на Амазон, Џеф Безос, е сега пред него во рангирањето.

Илон Маск вели дека до 2050 година 1 милион луѓе ќе живеат на Марс

Иновативност - 24.11.2020

Илон Маск не ја крие својата стратегија за градење колонија на планетата Марс. Тој планира да испраќа по три Starship ракети дневно додека не изгради цела констелација. Извршниот директор на SpaceX на Twitter објасни дека првиот марсовски град ќе ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

Опсервер - 24.11.2020

– Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

Курир - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

Опсервер - 23.11.2020

– Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

iPortal - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

Бриф - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на туристичкиот лет во вселената на два милиони долари

Независен - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

Frontline - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

MakPress - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

OhridNews - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск стана втор најбогат човек во светот, го престигна Бил Гејтс

Курир - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

Независен - 24.11.2020

САД – Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

Бриф - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

+инфо - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск стана втор најбогат човек во светот, Безос останува на врвот

Вечер Прес - 24.11.2020

epa08648480 Tesla and SpaceX CEO Elon Musk arrives for a statement at the construction site of the Tesla Giga Factory in Gruenheide near Berlin, Germany, 03 September 2020. Musk visited the German medical company Curevac in Tuebingen on 01 September ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

iPortal - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

Либертас - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

А1 On - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

MakPress - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск стана втор најбогат човек во светот

OhridNews - 24.11.2020

Американскиот претприемач Илон Маск го престигна основачот на „Мајкрософт“ – Бил Гејтс и, сега тој е втор најбогат човек на планетава. Неговото вкупно богатство изнесува 127,9 милијарди долари, покажува листата на милијардери на Блумберг, објавен ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

А1 On - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Колку време ќе ви треба да работите колку што заработува Илон Маск за пет минути?

Бизнис Вести - 23.11.2020

Оваа година дефинитивно беше добра за извршниот директор на Tesla, Елон Маск, чие богатство значително се зголеми откако стана јасно дека компанијата ќе биде вклучена во индексот S&P 500. Толку значајно што на просечен Британец ќе му требаат 17 ...