TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џенифер Анистон, Гвен Стефани и Пинк добија награди за икони

Макфакс - 11.11.2019

Жените владееја на шоуто на овогодинешната церемонија People’s Choice Award s , а Џенифер Анистон, Гвен Стефани и Пинк наградени се како икони. Беа потребни повеќе од милијарда гласови од фановите за да се добијат победниците на церемонијата ...

(ФОТО) People's Choise Awards: Кланот Кардашијан доминираше, Анистон ги освои сите со говорот

Женски магазин - 11.11.2019

Вчеравечер се одржа доделувањето на наградите People's choise 2019, п а на црвениот тепих видовме одлично стилизирани познати ѕвезди. Меѓу најзабележаните беше креацијата на Гвен Стефани, која доби награда за Икона.

Џенифер Анистон е Икона на 2019 година

Кајгана - 11.11.2019

На синоќешното доделување на наградите People's Choice 2019 во Лос Анџелес најсилно блесна ѕвездата Џенифер Анистон. Акерката која се прослави со улогата на Рејчел Грин во популарната ТВ-серија „Friends“ на NBC, синоќа беше прогласена за Икона на ...

Славните "Пријателки" повторно заедно: Изгледаат исто како некогаш

Точка - 11.11.2019

Иако од завршувањето на снимањето на серијата "Пријатели" минаа веќе 15 години, сите и натаму останале во одлични односи, што Џенифер Анистон го потврдила пред еден месец со нивната заедничка фотографија, воедно и својата прва објава на Инстаграм.

Прекрасната Џенифер Анистон со емотивен говор им се заблагодари на „Пријателите“ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.11.2019

Скромната Џенифер, не е скромна кога треба да се пофалат нејзините „Пријатели“. Таа на своите колеги им оддаде чест за време на нејзиниот говор. Џенифер Анистон на доделувањето на наградите People’s Choice беше прогласена за „иконски лик“.

Икона на 2019: Џенифер Анистон доби значајно признание

Локално - 11.11.2019

На доделувањето на People’s Choice Awards 2019 во Лос Анџелес, Џенифер Анистон беше прогласена за икона на 2019 година. При примањето на наградата, таа одржа емотивен говор, потсетувајќи се на клучните моменти од нејзината богата актерска кариера, а ...

(ФОТО) Славните „Пријателки“ повторно заедно: Изгледаат како некогаш!

Екран - 11.11.2019

Иако поминаа 15 години од крајот на серијата „Пријатели“, сите останале во одлични односи, како што Џенифер Анистон потврди пред еден месец со нивната заедничка фотографија, воедно и нејзиниот прв пост на Инстаграм.

Емотивниот говор на Џенифер Анистон по добиената награда на People's Choice Awards (видео)

Црнобело - 11.11.2019

Џенифер Анистон го ужива максимумот од славата по само неколку снимени епизоди на Friends, во улогата на Рејчел Грин, во 1994-та година. Денес, 25 години подоцна, славата на шоуто сè уште не спласнува, а 50-годишната актерка на People's Choice ...

Лејди Гага позираше за Elle

ЗаЗабава - 11.11.2019

Лејди Гага позираше за модното списание Elle, но и беше интервјуирана од Опра Винфри. Во интервјуто, Лејди Гага даде свој коментар за наводната афера со Бредли Купер и нивниот оскаровски настап.

,,Пријателките” повторно заедно – Рејчел доби награда од Моника и Фиби

Канал5 - 10.11.2019

Популарната Џенифер Анистон доби признание за својата хуманитарна работа на доделувањето на Artists Inspiration Award . Тоа беше совршена можност да ја прими наградата од најдобрите пријатели на ТВ-екранот, Кортни Кокс и Лиза Кудроу.

Метју Пери и Кортни Кокс планираат повторно да ја снимаат серијата „Пријатели“

Репортер - 10.11.2019

Глумците Метју Пери и Кортни Кокс веќе подолг периот работат на повторно снимање на серијата „Пријатели“, пишуваат американските медиуми. Двајцата биле видени заедно на деловен ручек, а фотографија од нив двајца објавила и Кортни на нејзиниот ...

Анистон кралица на Инстаграм: Објави селфи без шминка

Локално - 10.11.2019

Џенифер Анистон ги руши сите можни рекорди некогаш направени во однос на социјалната мрежа Инстаграм. Очигледно е дека таа добро знае што прави, но и дека публиката бескрајно ја обожава. Овојпат таа предизвика вистинска бура со селфи на кое се гледа ...

Џенифер Анистон пак соборува рекорди на Инстаграм: Сите сакаат да ја видат без шминка!

Слободен Печат - 10.11.2019

Фотографијата за само 20 часа имала повеќе од 2,8 милиони лајкови. За Џенифер Анистон многумина зборуваат дека е вистинска убавица и дека шминката на и е потребна за да изгледа убаво. Тоа и го покажа со најновата фотографија што ја објави на ...

Анистон покажа како изгледа без шминка и собра речиси 2,9 милиони лајкови

А1 On - 10.11.2019

Една од најпопуларните актерки во светот, Џенифер Анистон, честопати имаме шанса да ја видиме на разни настани. Како по правило, доаѓа средена и со шминка. Џенифер, која неодамна отвори профил на „Инстаграм“, објави фотографија на која се гледа како ...

Џенифер Анистон објави селфи без шминка

iPortal - 10.11.2019

Џенифер Анистон ги руши сите можни рекорди некогаш направени во однос на социјалната мрежа Инстаграм. Очигледно е дека таа добро знае што прави, но и дека публиката бескрајно ја обожава. Овојпат таа предизвика вистинска бура со селфи на кое се гледа ...

Анистон руши рекорди: Објави фотка без шминка, па за еден ден доби над 3 милиони лајкови

Press24 - 10.11.2019

За Џенифер Анистон многумина зборуваат дека е вистинска убавица и дека шминката на и е потребна за да изгледа убаво. Тоа и го покажа со најновата фотографија што ја објави на Инстаграм на која воопшто нема шминка.

Џенифер Анистон прогласена за икона на 2019 година

iPortal - 11.11.2019

На доделувањето на People’s Choice Awards 2019 во Лос Анџелес, Џенифер Анистон беше прогласена за икона на 2019 година. При примањето на наградата, таа одржа емотивен говор, потсетувајќи се на клучните моменти од нејзината богата актерска кариера, а ...