TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар: Толку сме обединети што никогаш не помисливме на елиминација!

Gol.mk - 13.08.2020

Напаѓачот на ПСЖ , Нејмар , со две асистенции, даде голем придонес во пресвртот на својот тим во четвртфиналето од Лигата на шампионите против Аталанта . Шампионот на Франција го совлада италијанскиот тим со 2-1 и дојде до победа со голови во 90.

ПСЖ за три минути од трагедијата до полуфиналето во ЛШ

Нетпрес - 13.08.2020

Фудбалерите на францускиот шампион Пари Сен Жермен изборија пласман во полифиналето на Лигата на шампионите со голем пресврт во средата вечерта во Лисабон совладувајќи ја Аталанта со 2:1, иако италијанското изненадување сезонава до 90 минута имаше ...

ПСЖ потроши 1,5 милијарда евра за првото полуфинале на ЛШ под катарска „капа“

Gol.mk - 13.08.2020

ПСЖ славеше со 2-1 со драматичен пресврт во самиот финиш од четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Аталанта, а со тоа, за првпат од 1994 година, стигна до полуфиналето на најсилното клупско натпреварување.

Нејмар еуфоричен по неверојатниот финиш против Аталанта: Со ваков пристап никој нема да може…..

Дерби - 13.08.2020

Нејмар го доби признанието за играч на натпреварот по финишот на првото четвртфинале меѓу ПСЖ и Аталанта, пресметка која ни донесе неверојатна возбуда и драма во самата завршница. Во моменти кога се чинеше дека фаворизираниот тим е на работ од ...

Нејмар: Во ниту еден момент не помислив дека би можеле да бидеме елиминирани

24Фудбал - 13.08.2020

Иако ПСЖ беше на работ на елиминација од Лигата на шампионите и се спаси во последните минути, Нејмар вели дека во ниту еден момент не помислил на пораз. Аталанта имаше водство до 90 минута, но потоа прими два гола и ПСЖ стана првиот полуфиналист во ...

Пашалиќ разочаран: Штета, но кога ги имате Нејмар и Мбапе во нападот можете да дадете два гола за две минути

24Фудбал - 13.08.2020

Фудбалерот на Аталанта, Марио Пашалиќ е разочаран од елиминацијата во четвртфиналето од Лигата на шампиони, но вели дека вакви чудесни пресврти се случуваат кога во нападот се има играчи како Нејмар и Килијан Мбапе.

Луд финиш на „Луж“, за 120 секунди ПСЖ ја „скрши“ Аталанта и е во полуфинале

Макфакс - 12.08.2020

Нејмар очаен, Мбапе недолечен, Навас се повреди – Аталанта беше со една нога во полуфиналето на Лигата на шампионите. Аталанта – ПСЖ 1-0 по 89 минути на „Луж“ во Лисабон. Доказ дека парите не поминуваат доколку не се склопени сите коцки, ќе речат ...

ПСЖ е прв полуфиналист во Лигата на шампиони по победата над Аталанта со пресврт

Фокус - 12.08.2020

Вечерва на стадионот „Да Луж“ во Лисабон се одигра првото четвртфинале на завршниот турнир во фудбалската Лига на шампионите, на кое францускиот шампион ПСЖ триумфираше со 2:1 против италијанскиот прволигаш Аталанта.

Не можеше да избере подобар момент: Колку време чекаше Чупо Мотинг на овој гол?

Спортклуб - 12.08.2020

Ерик Максим Чупо Мотинг сезонава беше петти избор за нападот на ПСЖ, предност пред него имаа Нејмар, Мбапе, Икарди и Кавани, па дури и Ди Марија ако се смета дека Аргентинецот игра како крилен напаѓач во формацијата на Тухел.

ПСЖ во последните моменти ја шокираше Аталанта

СуперСпорт - 13.08.2020

Екипата на ПСЖ е првиот патник во полуфиналето откако со 2:1 славеше против тимот на Аталанта. Италијанскиот клуб доживеа вистинска трагедија затоа што голем дел од натпреварот имаа предност од 1:0.

Чупо Мотинг е великан: Му ја подари наградата за играч на мечот на Нејмар

Gol.mk - 12.08.2020

Чупо Мотинг беше човек на одлука во Лисабон и го даде решавачкиот гол во 93. минута со кој го испрати Пари Сен Жермен во полуфиналето од Лигата на шампионите. УЕФА го круниса напаѓачот кој влезе како „златна замена“ за играч на натпреварот, меѓутоа, ...

Малку недостасуваше да биде херој: Бевме толку блиску

Спортманија - 12.08.2020

Пашалиќ ќе беше човекот од одлука, но... Марио Пашалиќ во 27-та минута ја отвори четвртфиналната пресметка меѓу Аталанта и ПСЖ, а неговиот гол за малку ќе беше одлучувачки пред да се случи сензационалниот пресврт.

Пашалиќ: Штета за нас, бевме близу, ама ПСЖ е таков тим...

Gol.mk - 12.08.2020

Марио Пашалиќ можеше да биде херојот на Аталанта, да не беа двата доцни гола на ПСЖ (1-2) во дуелот во рамки на четвртфиналето од Лигата на шампионите. По натпреварот фудбалерот не го криеше разочарувањето, но истакна дека францускиот првак е ...

Фотографии кои навивачите на Аталанта ќе сакаат да ги заборават што побрзо 📷

Спортски - 12.08.2020

Аталанта вечерва на шокантен начин испадна од ЛШ. Иако водеше скоро во текот на целиот натпревар, прими два погодоци во последните минути и трагично испадна. После вториот примен погодок фудбалерите на Аталанта останаа во шок.

ВИДЕО: Како работата да му зависеше од овој меч, Тухел ја славеше како да освоил финале

Sport M - 12.08.2020

ПСЖ со два гола во последните моменти од мечот, 90-та Маркињос и 93-та Чупо Мотинг ја совлада неверојатната Аталанта која водеше со 1:0. Колку значајна беше оваа победа доволно говори реакцијата на тренерот на францускиот тим Томас Тухел, кој ...

(ВИДЕО) Тухел полуде, заборави и на лонгета и на патерици…

Спортклуб - 12.08.2020

Пет минути го делеа Томас Тухел од отказ од ПСЖ по уште едно големо разочарување како тренер на парискиот тим. До последните секунди од основниот дел на мечот, „светците“ имаа негатива од еден гол во дуелот со Аталанта и се чинеше дека се во ...

ПСЖ за првпат успеа да дотурка до тука во ерата на Катарците

Gol.mk - 12.08.2020

Пари Сен Жермен со шокантна победа над Аталанта (1-2) се пласира во полуфиналето во Лигата на шампионите, а тоа е за првпат да дојде до оваа фаза во ерата на Катарците. Најголемиот дострел на „светците“ досега беше четвртфиналето.

Чупо – Мотинг е херојот на ПСЖ: Прв гол во ЛШ по цели шест години

Екипа - 12.08.2020

Ерик – Максим Чупо – Мотинг израсна во херој на Пари Сен Жермен во лудата победа над Аталанта (2-1) за пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите. Италијанскиот тим имаше водство од 1-0 до 90.минута, а потоа Маркињос израмни на 1-1 и Чупо – ...

Неверојатен пресврт на ПСЖ, сонот за титулата останува жив!

Локално - 12.08.2020

Пари Сен Жермен е првиот полуфиналист во ЛШ! Францускиот шампион одигра инфарктни последни секунди од четвртфиналето против Аталанта и продолжува да сонува за највредниот трофеј во клупскиот фудбал.

Фотофиниш потоп: ПСЖ оживеа во судиското надополнување и ја нокаутира Аталанта (видео)

Спортманија - 12.08.2020

По упорниот притисок, Светците дојдоа до израмнување, а потоа и до победнички резултат дури во последните мигови. ПСЖ со неверојатен пресврт во последните минути ја елиминира Аталанта со конечни 2-1.

Лудило во 149 секунди: Дур трепнеш, Светците се пласираа во полуфиналето (видео)

Спортманија - 12.08.2020

Аталанта беше на прагот до полуфинале, но не го издржа налетот на Парижаните Топ 4 фазата во Лигата на шампионите ќе остане само сон за тимот на Џампјеро Гасперини, по вечерашната елиминација од ПСЖ во мечот со драматичен финиш.

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.08.2020

Вечерва на стадионот „Да Луж“ во Лисабон се одигра првото четвртфинале на завршниот турнир во фудбалската Лига на шампионите, ПСЖ триумфираше со 2:1 против Аталанта. Италијанскиот клуб беше досега најголемото изненадување во елитното натпреварување, ...

ПСЖ за три минути до полуфиналето

Опсервер - 12.08.2020

Париз, 12 август 2020 () – ПСЖ го скрши проклетството и конечно се квалификуваше во полуфиналето на Лигата на шампионите. Со два гола по 90-тата минута, парижаните ја совладаа Аталанта со 2:1 и ќе ја паметат незаборавната вечер во Лисабон и „Естадио ...

ЛШ: Каков пресврт на ПСЖ, Аталанта прими два гола за 3 минути и остана без полуфинале (ВИДЕО)

SportMedia - 12.08.2020

Од сензација, до трагедија. Аталанта до 91. минута имаше полуфинале во раце, но Маркињос и Чупо-Мотинг за само три минути подготвија неверојатен пресврт во Лисабон, донесоа победа за ПСЖ од 2:1 и го промовираа францускиот шампион во прв полуфиналист ...

ВИДЕО: Тухел полуде по победничкиот гол и заборави на патериците!

Gol.mk - 12.08.2020

Томас Тухел, стратегот на Пари Сен Жермен, имаше повреда на ногата и мораше на мечот да седи или да користи патерици, но по победничкиот погодок заборави дека има повреда. ПСЖ го сврте натпреварот на неверојатен начин, со погодоци во 90. и 93.

ПСЖ се врати од бездната и со чудесен пресврт во три минути ја расплака Аталанта (Видео)

Дерби - 12.08.2020

Аталанта беше на чекор од нов историски подвиг и успех кој ќе се прераскажува во Италија, но наместо тоа, „божицата“ од Бергамо доживеа огромно раозчарување во последните неколку минути во Лисабон.

ВИДЕО: Неверојатна завршница во Лисабон, за тажен крај на еден убав сон

Sport M - 12.08.2020

Аталанта водеше до 90-тата минута против ПСЖ и се чинеше дека беше на чекор во историско полуфинале. Ова е тажен крај за една убава приказна, не поради елиминацијата, туку поради начинот на кој се поразени.

Каков финиш, ПСЖ со два гола пред самиот крај ја победи Аталанта за полуфинале! (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2020

Натпревар со неверојатен финиш, ПСЖ е во полуфиналето благодарение на два гола во последните минути од натпреварот, Аталанта имаше предност до самиот крај но приказната заврши тажно за нив.

Неверојатно славје на Тухел: Штаките повеќе не му беа потребни… 🎥

Спортски - 12.08.2020

ПСЖ вечерва се пласираше во полуфиналето на ЛШ откако во Лисабон ја порази Аталанта со 2:1. Победничкиот погодок го постигна Чупо-Мотинг во 93. минута и предизвика славје кај своите соиграчи и стручниот штаб.

Луд пресврт на Пари Сен Жермен за полуфинале во ЛШ (ВИДЕО)

Екипа - 12.08.2020

Францускиот првак Пари Сен Жермен патеше речиси цел натпревар против Аталанта, имаше негатива од 1-0 до 90.минута и потоа во три минути со луд пресврт стигна до неверојатен триумф за пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите.

„Светците“ за 149 секунди ја прекинаа бајката на Аталанта

Н.Македонија - 12.08.2020

Пари Сен Жермен со два гола за 149 секунди успеа да направи пресврт за да ја совлада Аталанта со 2-1, по водството кое италијанската екипа го имаше се до 90-та минута од возбудливиот четвртфинален меч во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), одигран ...

Шоу во Лисабон, Аталанта на колена, ПСЖ со пресврт до полуфинале

Спортски - 12.08.2020

Аталанта и ПСЖ вечерва го одиграа натпреварот од четвртфиналето во ЛШ, а Парижаните славеа со 2:1 и обезбедија пласман во полуфиналето. Аталанта ги изненади сите во 27. минута кога поведе со 1:0 преку голот на Пашалиќ.

(ВИДЕО) Од полуфинале до елиминација: На Аталанта и се случи – Јунајтед!

Спортклуб - 12.08.2020

Како што пред 21 година Баерн Минхен загуби од Манчестер Јунајтед во финалето од Лигата на шампионите, така вечерва Аталанта беше елимирана од ПСЖ во четвртфиналето од истото натпреварување.

ВИДЕО: Епски пресврт на ПСЖ, за 120 секунди ја нокаутира Аталанта и обезбеди полуфинале

Дриблинг - 12.08.2020

ПСЖ е првиот полуфиналист во Лигата на шампионите, екипата од Париз со неверојатен пресврт во последните минути од средбата за 120 секунди стигна до победа со пресврт, 2-1, Аталанта го плати цехот на неискуството.

КАКОВ ПРЕСВРТ: ПСЖ за 120 секунди ја расплака Аталанта! (ВИДЕО)

Gol.mk - 12.08.2020

Пари Сен Жермен направи неверојатен пресврт против Аталанта (2-1) и ќе патува во четвртфиналето на завршницата од Лигата на шампионите која се игра на стадионот „Да Луж“ во Лисабон. Аталанта имаше победа во раце до 90.

Лудачки финиш во Лисабон, Аталанта е елиминирана со пресврт во 90` и 93`

Оff.net - 12.08.2020

Фудбалерите на ПСЖ и Аталанта приредија ненормална драма на првото четвртфинале во ЛШ на кое се радуваа Парижаните. Тимот од Бергамо до 90-та минута имаа сензационален резултат за полуфинале, но капитулираа во судиското ...

Пашалиќ го „казни“ Нејмар за зицерите, Аталанта води 1-0 на полувреме

Макфакс - 12.08.2020

Нејмар и Навас беа виновни што беше 0-0 на семафорот на стадионот „Луж“ во Лисабон на првото четвртфинале се до 27 минута на мечот. Бразилскиот напаѓач Нејмар уште во третата минута имаше 100-отстотна шанса да го матира голманот на Аталанта ...

Нејмар го изеде срамот против Аталанта

Оff.net - 12.08.2020

Тимот од Бергамо има сензационално водство од 1:0 на полувреме против богатиот ПСЖ, кој пак имаше чиста шанса да го отвори веднаш резултатот. Нејмар излезе сам пред голман, а Мбапе се држеше за глава кога го виде што ...

Од него најмногу се очекува, но тој засега пука ќорци (видео)

Спортманија - 12.08.2020

Нејмар без партнерот Мбапе не е на потребното ниво Аталанта со водството од 1-0 против ПСЖ стекнато по речиси половина час игра во првото полувреме, е поблиску до историски пласман во топ 4 фазата од Лигата на шампионите.

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Пашалиќ го „стресе“ ПСЖ (ВИДЕО)

SportMedia - 12.08.2020

Фудбалерите на Аталанта водат со 1:0 по првото полувреме на првото четврфинале од Лигата на шампионите. И покрај доминацијата во поседот на топката, па и по неколкуте извонредни шанси кои главно Нејмар не успеа да ги претвори во водство, Марио ...

Пашалиќ ги казни аматерските киксови на Нејмар (видео)

Спортманија - 12.08.2020

Аталанта приредува шок во Лисабон Марио Пашалиќ ѝ донесе предност на Аталанта од 1-0 против ПСЖ во првото четвтфинале од Лигата на шампионите. Божицата поведе со помош на хрватскиот фудбалер во 27-та минута, голот следуваше како казна за Светците по ...

ВИДЕО: Парите не играат, туку срцето, Аталанта води против ПСЖ

Sport M - 12.08.2020

Изненадувачки резултат по првите 45.минута во Лисабон, на мечот Аталанта – ПСЖ. Италијанскиот тим води со 1:0 со ефектниот гол на Пашалиќ во 24-та минута. Тимот од Бергамо одлично засега му парира на фаворитот од Франција.

ВИДЕО: Што направи Нејмар против Аталанта, па какво е ова промашување

Sport M - 12.08.2020

Аталанта води со 1:0 против ПСЖ со голот на Марио Пашалиќ во 24 минута. Веројатно голем виновник за ова е Нејмар кој при резултат 0:0 имаше неверојатно промашување. Па, дали е ова ...

ВИДЕО: Супер гол на Пашалиќ, отпишаната Аталанта води против ПСЖ

Дриблинг - 12.08.2020

Марио Пашалиќ го казни ПСЖ, со гол во 27 минута ја доведе Аталанта во водство против шампионот на Франција, Аталанта многумина ја отпишаа, но екипата од Бергамо им пркоси на скапите ѕвезди на ПСЖ, води по првиот дел со овој прекрасен гол на Пашалиќ.

Аталанта води во Лисабон: Пашалиќ ги шокира „светците“ (ВИДЕО)

Екипа - 12.08.2020

Аталанта нема преголем респект за силата на Пари Сен Жермен и тргна со отворен гард на четвртфиналниот меч од ЛШ во Лисабон. Марио Пашалиќ во 27.минута со прекрасен удар го доведе италијанскиот тим во водство.

Ефектен погодок на Пашалиќ, Аталанта во водство против ПСЖ

Спортски - 12.08.2020

Вечерва екипите на ПСЖ и Аталанта го играат првиот четвртфинален натпревар во ЛШ оваа сезона. Како што се и очекуваше, гледаме возбудлив натпревар, офанзивна игра на двете страни, неколку шанси и за сега еден погодок.

ВИДЕО: Најдобрата одбрана во ЛШ падна пред „маестро“ Пашалиќ

Gol.mk - 12.08.2020

Аталанта успеа да постигне гол во дуелот со Пари Сен Жермен (1-0) и да дојде до предност во средината на првиот дел. Најдобрата одбрана во Лигата на шампионите падна пред најдобриот напад во Европа. Во 26.

Аталанта води: Пашалиќ го казни ПСЖ за утката на Нејмар (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2020

Хрватот Марио Пашалиќ го казни ПСЖ за утката на Нејмар уште на стартот на мечот во четвртфиналето во ЛШ, па Аталанта на средина од првиот дел поведе со 1-0 во воведниот меч од лудата завршница на оваа сезона во европската елита во ...

(ВИДЕО) Нејмар добро се посрамоти против Аталанта

Спортклуб - 12.08.2020

ПСЖ вечерва игра против Аталанта во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Во отсуство на Мбапе, сите очи се вперени во Нејмар, за кого во Париз сметаат дека е човекот кој ќе ги поведе кон полуфиналето, а можеби и конечно до најпосакуваниот трофеј.

ВИДЕО: Му се смее цела Европа, какво промашување на Нејмар

Дриблинг - 12.08.2020

ПСЖ и Аталанта во моментов го играат првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите. Нејмар ја имаше најубавата шанса на мечот во првото полувреме, Бразилецот се посрамоти, излезе во ситуација „еден на еден“ со голманот на Аталанта, ...