TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Клик плус“ –   Невладините против извршителите, обвинуваат за грабеж и бараат итна ревизија

ТВ21 - 12.01.2018

Марјан Ристевски од иницијативата „Стоп за извршителите“ јавно побара од премиерот Заев, извршителите да се вратат во судовите и наплатените пари да завршуваат во државната каса, а не како што вели, на приватни сметки.

КЛИК ПЛУС: Кој ја контролира работата на извршителите?

Фактор - 11.01.2018

#ClickPlus , вечерва, 21.30 во живо на ТВ21! Тема:Кој ја контролира работата на извршителите? Дебатираат: Маријан Ристевски синдикалец Зоран Билбиловски од канцеларијата на народниот правобранител Весна Деловска извршител Зоран Димов извршител За 10 ...

ВИДЕО: Дебата во „Клик плус“: невладините против извршителите, обвинуваат за грабеж и бараат итна ревизија

Либертас - 12.01.2018

Марјан Ристевски од иницијативата „Стоп за извршителите“ во вчерашното издание на „Клик плус“ на ТВ21 јавно побара од премиерот Заев, извршителите да се вратат во судовите и наплатените пари да завршуваат во државната каса, а не како што вели, на ...