TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бубања го засили темпото, Победа договори шест контролни средби

Gol.mk - 13.01.2018

Фудбалерите на Победа од денес ги интензивираат подготовките. Веќе е познато дека некогашниот шампион на Македонија се соочува со сериозни проблеми, но сепак, шефот на стручниот штаб, Славољуб Бубања, работи според планот и програмата и од денес ...

Победа го удвои темпото на тренинзи

Екипа - 13.01.2018

Фудбалерите на Победа ги интензивираат подготовките. И покрај проблемите со кои се соочува клубот, пред се од финансиска природа, но и поради големиот одлив на фудбалери, тимот сепак работи напорно, подготвувајќи се за пролетниот дел од шампионатот.

Прилепчани добија ветување дека ќе добијат плати па почнаа со тренинзи!

Sport 1 - 12.01.2018

Прилепскиот прволигаш Победа конечно ги започна подготовките за пролетната полусезона, откако по дводневни преговори, фудбалерите кои останаа во клубот добија ветувања дека ќе ги добијат заостанатите плати и дека прилепскиот клуб ќе се стабилизира.

Победа стартуваше со тренинзи: Фудбалерите добија ветување за плата па излегоа на терен (ФОТО)

Екипа - 12.01.2018

По дводневни преговори и добиените ветувања дека со стабилизирањето на состојбите во клубот со очекуваните промени ќе им бидат исплатени заостанатите примања фудбалерите на Победа под раководство на шефот на стручниот штаб, Славољуб Бубања денес ...

ФОТО: Победа се разбуди од зимскиот сон, Бубања ги стартуваше подготовките!

Gol.mk - 12.01.2018

Попладнево фудбалерите на Победа под раководство на шефот на стручниот штаб Славољуб Бубања ги започнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната. На првиот тренинг на теренот на стадионот на Могила присутни беа 31 фудбалер.