TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Врапчиште, протест против спортските обложувалници

Алсат-М - 12.01.2018

Жителите на село Врапчиште протестираа против спортските обложувалници кои се наоѓаат во ова село и побараа нивно затворање. Тие го блокираа патот кој минува покрај објектот на Општина Врапчиште.

Жителите од Врапчиште на протест, бараат затворање на обложувалниците

ТВ21 - 12.01.2018

Жителите на гостиварско Врапчиште протестираат против спортските обложувалници. И децата и возрасните бараат тие да бидат затворени. Протестот започна веднаш по петочната молитва. Тие го блокираа патот што минува покрај зградата на општина Врапчиште.

Во Врапчиште протест против спортските обложувалници

Мета - 12.01.2018

Жители на гостиварско Врапчиште денеска по петочната молитва протестираа против спортските обложувалници, јави телевизијата 21. Тие го блокираа патот што минува покрај зградата на општина Врапчиште, и потпишаа петиција на која собраа 800 потписи.

Пронајдена малолетничката од Гостивар која беше исчезната

Курир - 12.01.2018

Вчера околу 15.50 часот во гостиварската населба Дутлок била пронајдена 15-годишната малолетничка од Гостивар, која претходната ноќ беше пријавена за исчезната од нејзиниот татко И.П.(50).

Интервју со Бајрамали Саити тим менаџер на КК Гостивар

Gostivarpress.mk - 12.01.2018

Традиционално пред почеток на секоја кошаркарска полусезона Gostivarpress.mk разговара со претставници на гостиварскиот клуб. На местото тим менаџер е нешто помалку од 15 дена. Но доволно за овој период да се случат работи од кои можеби ќе зависи ...

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Макфакс - 12.01.2018

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на на локалниот пат за село Падалиште (гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К.

Градежник од Гостивар загинал во несреќен случај на работното место

Слободен Печат - 12.01.2018

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи ...

Гостивар има невести од Албанија, Косово, Романија, но и зетовци од Кина и Бразил

Gostivarpress.mk - 11.01.2018

На гостиварското подрачје годишно се склучуваат околу 600 бракови. Просечната возраст на невестите е 26 години, додека на младоженците 29. Статистиката говори дека најмногу свадби има во месец август, а најмалку во март и април.

ВИДЕО: Жителите од Врапчиште на протест, бараат затворање на обложувалниците

Либертас - 12.01.2018

Жителите на гостиварско Врапчиште протестираат против спортските обложувалници. И децата и возрасните бараат тие да бидат затворени. Протестот започна веднаш по петочната молитва. Тие го блокираа патот што минува покрај зградата на општина Врапчиште.

Во Врапчиште протест против спортските обложувалници

Локално - 12.01.2018

Жители на гостиварско Врапчиште денеска по петочната молитва протестираа против спортските обложувалници, јави телевизијата 21. Тие го блокираа патот што минува покрај зградата на општина Врапчиште, и потпишаа петиција на која собраа 800 потписи.

Таткото од Фазанерија повторно пријавил исчезнување на ќерката – зошто малолетничките бегаат од дома?

Gostivarpress.mk - 11.01.2018

Петнаесетгодишната девојка од гостиварската населба Фазанерија која пред два дена замина од дома кај дечкото, па се врати, повторно е пријавена за исчезната. Синоќа околу еден и пол часот по полноќ, нејзиниот 50-годишен татко пак пријавил во ...

Гостиварец удрил во куче на автопатот Гостивар-Тетово

Gostivarpress.mk - 11.01.2018

На автопатот Гостивар-Тетово, во близина на клучката за Жеровјане, вчера ( 10 јануари ) околу 7 часот, патничко возило „Фиат стило“ со гостиварски регистерски таблици, управувано од 34-годишниот Р.Ѓ.

Крај на агонијата за семејство од Гостивар: Исчезнатата малолетничка пронајдена жива и здрава

Сител - 12.01.2018

Заврши агонијата за едно семејство во Гостивар, Според информациите вчера околу 15.50 часот во гостиварската населба Дутлок била пронајдена 15-годишната малолетничка Гостивар, која претходната ноќ беше пријавена за исчезната од нејзиниот татко И.П.

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Вечер - 12.01.2018

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на на локалниот пат за село Падалиште (гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К.

КОБНА НЕСРЕЌА: Почина работник прегазен од товарно возило

Курир - 12.01.2018

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи ...

И децата и возрасните на протести во Врапчиште – причината несекојдневна (ВИДЕО)

Република - 12.01.2018

Жителите на гостиварско Врапчиште протестираат против спортските обложувалници. И децата и возрасните бараат тие да бидат затворени. Протестот започна веднаш по петочната молитва. Тие го блокираа патот што минува покрај зградата на општина Врапчиште.

Пронајдена малолетничката пријавена за исчезната

МКД - 12.01.2018

Вчера околу 15.50 часот во гостиварската населба Дутлок била пронајдена 15-годишната малолетничка од Гостивар, која претходната ноќ беше пријавена за исчезната од нејзиниот татко И.П.(50). Таа била предадена на родителите.

Во Гостивар: Колега го прегазил со камион!

Таратур - 12.01.2018

Градежен работник кој работел во гостиварска фирма загинал вчера на на локалниот пат за село Падалиште (гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К.

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар...

Н.Македонија - 12.01.2018

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со ...

Гостивар: Исчезнатата малолетничка пронајдена жива и здрава

МК News - 12.01.2018

Заврши агонијата за едно семејство во Гостивар, Според информациите вчера околу 15.50 часот во гостиварската населба Дутлок била пронајдена 15-годишната малолетничка Гостивар, која претходната ноќ беше пријавена за исчезната од нејзиниот татко И.П.

Градежен работник од Гостивар прегазил колега со камион

Кајгана - 12.01.2018

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на локалниот пат за село Падалиште (Гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К.

Трагедија во Гостивар

Сител - 12.01.2018

Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со задниот дел од приколката.

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Точка - 12.01.2018

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на локалниот пат за село Падалиште (Гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К.

Трагедија – Загина гостиварец во несреќа при работа

Gostivarpress.mk - 12.01.2018

На локалниот пат за гостиварско Падалиште, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи за изградба на хидроцентрала.Трагедијата се ...

Трагедија ја потресе Македонија – во страшна несреќа загина едно лице

Sky - 12.01.2018

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на локалниот пат за село Падалиште (Гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К.

Почина работник прегазен од товарно возило

Вечер - 12.01.2018

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи ...

Загина градежен работник, колегата го прегазил со камион

+инфо - 12.01.2018

Работникот паднал на земја од ударот, а потоа бил прегазен со задните тркала во пределот на нозете, по што починал. Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со ...

Возач на камион усмрти градежен работник во Гостивар

Република - 12.01.2018

М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. Несреќата се случила околу 10.00 часот на локалниот пат за селото Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот ...

Страшна несреќа во Македонија: Работник почина во големи маки

Press24 - 12.01.2018

Во 10 часот на локалниот пат за селото Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал 67-годишниот М.К. од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи за изградба на ...

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар

Стандард - 12.01.2018

Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со задниот дел од приколката.

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар

А1 On - 12.01.2018

Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со задниот дел од приколката.

Во несреќен случај загина работник, го прегазиле со камион

МКД - 12.01.2018

Вчера во несреќен случај почина маж вработен во фирма која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираа од полицијата на 11 јануари околу 10 часот на локалниот пат за гостиварското село Падалиште на околу еден ...

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Бриф - 12.01.2018

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи ...

Почина работник во Гостивар, паднал од струен удар, па колега го прегазил возејќи во рикверц

Фокус - 12.01.2018

67-годишен гостиварчанец со иницијали М.К. почина вчера по струен удар додека работел на изградба на термоцентрала на локалниот пат за село Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник. М.К.

Почина работник, паднал од струен удар, па колега го прегазил возејќи во рикверц

Либертас - 12.01.2018

67-годишен гостиварчанец со иницијали М.К. почина вчера по струен удар додека работел на изградба на термоцентрала на локалниот пат за село Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник. М.К.

ЦРН БИЛАНС ВО МАКЕДОНИЈА: Пронајдени повеќе мртви – Едно бебе, еден во Вардар и друг во подрум, а работник почина ...

Скопје24 - 12.01.2018

На 11.01.2018 година околу 14.20 часот во близина на мостот кај с.Уланци, велешко, на место викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар

Канал5 - 12.01.2018

Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со задниот дел од приколката.