TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО I Во црвената ковид зона во „Жан Митрев“

Слободен Печат - 08.04.2021

Зошто голема смртност на ковидпациентите? Каде затајува системот? Кога може да се очекува стувнување на овие страшни тедендови? Од ковид центарот во клиниката „Жан Митрев“ Денеска се регистрирани 1163 нови случаи на коронавирус, додека 35 лица ...

(ВИДЕО) „ТВ 24“ во црвената ковид зона во клиниката „Жан Митрев“: Ваква агресивна форма досега немало, вели д-р Митрев

365

ТВ 24 во ковид центарот на клиниката “Жан Митрев“

24 Вести

Видео репортажа -ТВ 24 во црвената ковид зона на клиниката “Жан Митрев”

Либертас

Наместо 12.000 евра лекување од Ковид 6.000 евра, „Жан Митрев“ ги намали цените

Сител - 08.04.2021

Клиничката болница „Жан Митрев“ соопшти дека согласно состанокот одржан со министерот за здравство Венко Филипче, а со цел да им излезат во пресрет на што поголем број граѓани во оваа тешка ситуација, од денеска овозможува пакети за лекување од ...

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на ковид-пациенти, наместо 12.000 ќе се плаќа 6.000 евра

МКД

Клиниката „Жан Митрев“ детално објасни за намалувањето на цените за ковид-пациенти

Нова ТВ

Клиничката болница „Жан Митрев“ со намалени цени на услугите за лекување од Ковид-19

24 Вести

Клиниката „Жан Митрев“ ги намали цените: Наместо 12.000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6.000 евра

Слободен Печат

Клиниката „Жан Митрев“ детално објасни за намалувањето на цените за ковид-пациенти

Фокус

Клиниката „Жан Митрев“ ги преполови цените за Ковид пациентите

Независен

Р.С.Европа ММС Скопје24 еМагазин Бриф Press24 Н.Македонија Centar

„Жан Митрев“ со нови цени за ковид-пациенти: За 10 дена лекување ќе се плаќа по 6 000 и по 8 000 евра

360 степени - 08.04.2021

Од болницата соопштија и дека ја намалиле цената на хемофилтрацијата која се дава само со согласност на семејството. Една хемофилтрација ќе чини 3 600, наместо 4 000 евра Приватната болница „Жан Митрев“ соопшти дека одлучила да ги намали цените за ...

Клиниката „Жан Митрев“ ги намалува цените: Наместо 12.000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6.000 евра

+инфо

„Жан Митрев“ ја намали цената: Пациентите кои се лекуваат од корона наместо 12.000 евра, ќе плаќаат од 6.000 до 8.000 евра

Денар

Наместо 12.000 евра, пациентите кои се лекуваат од коронавирус во „Жан Митрев“ ќе плаќаат од 6.000 до 8.000 евра

MTM

Наместо 12.000 евра, пациентите кои се лекуваат од коронавирус во „Жан Митрев“ ќе плаќаат од 6.000 до 8.000 евра

Точка

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на ковид пациенти

Lider

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на ковид пациенти

Нетпрес

Курир

Клиничката болница „Жан Митрев“ овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

Телма - 08.04.2021

Клиничката болница „Жан Митрев“ соопшти дека согласно состанокот одржан со министерот за здравство Венко Филипче, а со цел да им излезат во пресрет на што поголем број граѓани во оваа тешка ситуација, од денеска овозможува пакети за лекување од ...

Клиничката болница „Жан Митрев" овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени

Канал5

Клиничката болница „Жан Митрев“ овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

Вечер Прес

Клиничката болница „Жан Митрев“ овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

Опсервер

Клиничката болница „Жан Митрев“ овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

iPortal

Клиничката болница „Жан Митрев” овозможува пакети за лекување од Ковид-19 со намалени цени на услугите

24Инфо

ПАКЕТИ ВО КБ „ЖАН МИТРЕВ“: Лекувањето на пациенти од коронавирус кое досега се плаќаше по 12.000 евра, сега за 10 дена ќе чини 6.000 евра

Денешен

CivilMedia

Клиниката „Жан Митрев“ со намалени цени: Наместо 12 000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6 000 евра

Слободен Печат - 08.04.2021

Клиничката болница „Жан Митрев“ од денеска ги намалува цените за лекување на пациенти болни од ковид-19, па како што наведуваат оттаму, наместо 12 000 евра, пациентите кои отсега ќе се лекуваат 10 дена на полуинтензивна нега ќе платат 6 000 евра, ...

„Жан Митрев“ ги намали цените за лекување болни од ковид-19

Скопје инфо

Клиниката „Жан Митрев“ со намалени цени: Наместо 12 000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6 000 евра

Либертас

Клиничката болница „Жан Митрев“ ги намали цените за лекување на болни од Ковид-19, ова се новите

365

Клиниката „Жан Митрев“ ги намали цените за лекување болни од ковид-19

Република

Болницата „Жан Митрев“ со пакети за лекување од Ковид-19: На полуинтензивна нега 10 дена ќе чини 6.000 евра

PressingTV

Осум специјалисти од приватните болници од утре на располагање на скопските клиники

Нетпрес - 07.04.2021

Осум лекари од приватните болници од утре ќе бидат на распогање на јавното здравство и ќе се вклучат во постојниот систем на ротација во рамките на клиниките во Скопје, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Осум специјалисти од приватните болници од утре на располагање на скопските клиники

Курир

Немаме ингеренции ниту за цените во приватните болници ниту за лековите на приватно, вели Филипче во врема на кризна состојба

MakPress