TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Со срамниот договор за името, Заев сака да го покрие политичкиот терор

А1 On - 23.06.2018

„Зоран Заев срамниот и штетен договор за името сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор. Теророт и политичките хајки имаат за задача да донесат страв и да ја дефокусираат трговијата со државните и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Економијата под водство на СДСМ оди во бездна

А1 On - 22.06.2018

„Економијата под водство на СДСМ оди во бездна. Попусти се сите обиди за замајување на јавноста. Граѓаните од ден во ден живеат се полошо. Повеќе од една година економијата е на нула. Нема раст, нема развој, нема нови работни места.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и картелот потпишаа капитулантски договор, Република Македонија е оштетена и понижена страна

Курир - 22.06.2018

Зоран Заев и картелот потпишаа капитулантски договор. Република Македонија е оштетена и понижена страна. Зоран Заев е новиот Коте од Руља, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Коте Заев ветуваше дека нема да го промени Уставот, сега не само што прифатил ...

ВМРО ДПМНЕ: Обвинението за 27 април се базира на политичка присила

Нова ТВ - 23.06.2018

Опозициската ВМРО ДПМНЕ смета дека прифаќањето на обвинението за насилствата од 27 април со кое се опфатени петмина пратеници и други членови и приврзаници на партијата претставува еден од многуте процеси со политичка заднина и една од причините ...

Одлуката да им се суди на Чавков и пратениците е политичка, обвини ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 23.06.2018

Правосудството уште еднаш покажа дека е алатка на власта. Одлуката на кривичниот совет при кривичниот суд за прифаќање на обвинителниот акт, не е базирана на правна аргументација, туку на политичка присила, обвини ВМРО-ДПМНЕ, по вчерашната одлука на ...

Мицкоски: Заев може да се спореди единствено со Коте од Руља

Курир - 21.06.2018

Гледам во Законодавниот дом се повикуваат на две историски личности Гоце Делчев и Скендеребег. На нивно место, посоодветно би било идентификувањето со Коте од Руља, отколку со Гоце Делчев и Скендербег, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Наместо да ги споменуваат Гоце Делчев и Скендербег, подобро е Заев да се спореди со Коте од Руља

Република - 21.06.2018

– Слушам како вчера во Собранитео ги споменуваат имињата на Гоце Делчев и Скендербег. Би кажал дека за Заев посоодветно е да се спореди со Коте од Руља, коментира првиот човек на ВМРО – ДПМНЕ, Хритијан Мицкоски во своето вечерашно гостување на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев и картелот потпишаа капитулантски договор

А1 On - 22.06.2018

„Зоран Заев и картелот потпишаа капитулантски договор. Република Македонија е оштетена и понижена страна. Зоран Заев е новиот Коте од Руља. Коте Заев ветуваше дека нема да го промени Уставот, сега не само што прифатил промена на Уставот, туку и со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Само во Македонија премиер може да менува име и на уметници да им се суди за тероризам

МКД - 23.06.2018

Зоран Заев срамниот и штетен договор за името сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор. Теророт и политичките хајки имаат за задача да донесат страв и да ја дефокусираат трговијата со државните и национални интереси.

Мицкоски: Заев може да се спореди единствено со Коте од Руља

Маркукуле - 21.06.2018

Гледам во Законодавниот дом се повикуваат на две историски личности Гоце Делчев и Скендеребег. На нивно место, посоодветно би било идентификувањето со Коте од Руља, отколку со Гоце Делчев и Скендербег, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев мора да падне, а Македонија да победи

Макфакс - 22.06.2018

Зоран Заев и картелот потпишаа капитулантски договор. Република Македонија е оштетена и понижена страна. Зоран Заев е новиот Коте од Руља. Коте Заев ветуваше дека нема да го промени Уставот, сега не само што прифатил промена на Уставот, туку и со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Штетниот договор за името Заев сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор

24 Вести - 23.06.2018

Зоран Заев срамниот и штетен договор за името сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор. Теророт и политичките хајки имаат за задача да донесат страв и да ја дефокусираат трговијата со државните и национални интереси, се вели во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев срамниот и штетен договор за името сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор

Курир - 23.06.2018

Зоран Заев срамниот и штетен договор за името сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Теророт и политичките хајки имаат за задача да донесат страв и да ја дефокусираат трговијата со државните и национални ...

Мицкоски: Заев може да се спореди единствено со Коте од Руља

AKO - 22.06.2018

,,Гледам во Законодавниот дом се повикуваат на две историски личности Гоце Делчев и Скендеребег. На нивно место, посоодветно би било идентификувањето со Коте од Руља, отколку со Гоце Делчев и Скендербег“, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев мора да падне, а Македонија да победи

Точка - 22.06.2018

Зоран Заев и картелот потпишаа капитулантски договор. Република Македонија е оштетена и понижена страна. Зоран Заев е новиот Коте од Руља. Коте Заев ветуваше дека нема да го промени Уставот, сега не само што прифатил промена на Уставот, туку и со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Штетниот договор за името Заев сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор

Сител - 23.06.2018

Зоран Заев срамниот и штетен договор за името сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор. Теророт и политичките хајки имаат за задача да донесат страв и да ја дефокусираат трговијата со државните и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Судството го прифати обвинението за 27 април за да се покрие договорот за името

Фокус - 23.06.2018

Зоран Заев сака со политички терор да го покрие срамниот и штетен договор за името и да ја дефокусира трговијата со државните и национални интереси, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, откако судот го прифати обвинението за крвавите настани во собранието на 27 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Штетниот договор за името Заев сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор

Либертас - 23.06.2018

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев срамниот и штетен договор за името сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор. Теророт и политичките хајки имаат за задача да донесат страв и да ја дефокусираат трговијата со државните и национални ...

Одлуката да им се суди на Чавков и пратениците е политичка, обвини ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 23.06.2018

Правосудството уште еднаш покажа дека е алатка на власта. Одлуката на кривичниот совет при кривичниот суд за прифаќање на обвинителниот акт, не е базирана на правна аргументација, туку на политичка присила, обвини ВМРО-ДПМНЕ, по вчерашната одлука на ...

ВМРО ДПМНЕ: Македонија ги живее најцрните денови на правосудството од 1949 година

AKO - 23.06.2018

ВМРО ДПМНЕ смета дека прифаќањето на обвинителен акт за минатогодишните настани на 27 април во македонскит Парламент, се политички терор. ,,Зоран Заев срамниот и штетен договор за името сака да го покрие со продолжување на политичкиот терор.