TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ристоски останува селектор на Саудиска Арабија

Слободен Печат - 30.06.2020

После две успешни години како селектор на одбојкарската репрезентација на Саудиска Арабија, Жарко Ристоски одлучи да ја продолжи соработката. Македонскиот стратег и во наредната сезона 2020/2021 ќе ги води најдобрите одбојкари на Саудиска Арабија.

Жарко Ристоски уште една година останува селектор на С. Арабија

SportMedia - 30.06.2020

Некогашниот македонски одбојкарски репрезентативец и селектор, Жарко Ристоски, го продолжи договорот со Саудиската одбојкарска федерација за уште една година. Тој со тоа ќе остане на селекторското место во Саудиска Арабија и за престојната сезона ...

Жарко Ристоски останува селектор на Саудиска Арабија и во следната сезона

Екипа - 30.06.2020

Поранешниот македонски одбојкарски репрезентативец, а потоа и и селектор на нашиот национален тим, Жарко Ристоски останува предводник на селекцијата на Саудиска Арабија уште една сезона. Ристоски веќе две години е на клупата на оваа репрезентација.