TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема жртви, ниту поголеми штети

Бизнис Вести - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Пожар во фискултурното училиште „Методи Митревски-Брицо“, нема повредени

Слободен Печат - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети. Причината за предизвиканиот пожар ќе биде дополнително ...

ПОЖАР ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ ЗА ФИЗИЧКА КУЛТУРА – училиштето се евакуира, две пожарни на терен! (ВИДЕО)

Курир - 05.06.2023

Две противпожарни возила во овие моменти се на терен во средното спортско училиште „Методи Митевски -Брицо“ каде според нашите информации има пожар. Според нашите информации на терен, училиштето е евакуирано, а на терен присутна е и полицијата.

(Видео) Пожар во спортска сала во Скопје, екипите се на терен

Скопје инфо - 05.06.2023

Пожар попладнево ја зафати спортската сала која ја користат Факултетот за физичка култура и Средно фискултурно училиште „Методи Митевски-Брицо“. Учениците се евакуирани, а противпожарната бригада во моментов интервенира на терен.

Пожар во едно средно училиште во Скопје, се врши евакуација

Скопје инфо - 05.06.2023

Две противпожарни возила во овие моменти се на терен во средното спортско училиште „Методи Митевски -Брицо“ каде пред малку се случил пожар, пренесува порталот Курир. Според нивните информации од терен, училиштето е евакуирано, а на терен присутна е ...

Пожар во средното училиште за физичка култура – се врши евакуација

Скопје24 - 05.06.2023

Две противпожарни возила во овие моменти се на терен во средното спортско училиште „Методи Митевски -Брицо“ каде пред малку се случил пожар, пренесува порталот Курир. Според нивните информации од терен, училиштето е евакуирано, а на терен присутна е ...

ВИДЕО I Пожар во средното училиште за физичка култура – училиштето се евакуира

Нетпрес - 05.06.2023

Две противпожарни возила во овие моменти се на терен во средното спортско училиште „Методи Митевски -Брицо“, објави Курир.мк, според нивните информации има пожар. Според нашите информации на терен, училиштето е евакуирано, а на терен присутна е и ...

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ ВО УЧИЛИШТЕТО ЗА ФИЗИЧКА КУЛТУРА – на терен излегле 11 пожарникари и 3 возила

Курир - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

ПОЖАР ИЗБУВНАЛ ВО СРЕДНО ФИСКУЛТУРНО Имало многу чад, но брзо бил изгаснат

+инфо - 05.06.2023

Во Државното училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успешно изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Пожар во Фискултурно, нема поголеми штети

24Инфо - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема жртви, ниту поголеми штети

Независен - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема жртви, ниту поголеми штети

Опсервер - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема жртви, ниту поголеми штети

Сител - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски - Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема жртви, ниту поголеми штети

ТВ21 - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема поголеми штети

МКД - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски - Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети. „Имаше зачадување во просторот.

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема жртви, ниту поголеми штети

Во Центар - 05.06.2023

– Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Детали за пожарот во средното спортско училиште во Скопје

Скопје инфо - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски - Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успeшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Пожар во скопско Фискултурно/ВИДЕО

Вечер Прес - 05.06.2023

Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

Изгаснат пожар во средното училиште за физичка култура

Локално - 05.06.2023

Во Државното средно училиште за физичка култура „Методи Митевски – Брицо“ во Скопје денеска избувнал пожар, кој како што информираа од скопската Противпожарна бригада, бил успешно локализиран и не предизвикал поголеми штети.