TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стејт департментот: Не се објавени нови имиња на црната листа на Бајден

Локално - 11.06.2021

САД сè уште не објавија нови имиња во врска со декретот на претседателот Џозеф Бајден за Западен Балкан, изјавил синоќа портпаролот на Стејт департментот, Нед Прајс, одговарајќи на прашањето дали потенцијално нови луѓе ќе бидат на црната листа.

Стејт департмент: Санкциите за Западен Балкан овозможуваат одговор на заканите

Алсат-М

Стејт департмент: Санкциите за Западен Балкан овозможуваат одговор на заканите

Р.С.Европа

Европската комисија: Западен Балкан да се стрпи за слободно патување во ЕУ

Точка

ЕК: Западен Балкан да се стрпи за слободно патување во ЕУ

24Инфо

Европската комисија: Западен Балкан да се стрпи за слободно патување во ЕУ

Н.Македонија

ЕК: Западен Балкан ќе почека на слободно патување во ЕУ

Канал5

Република Скопско Ехо Локално

Бајден со лидерите на ЕУ ќе разговара за Западен Балкан, Македонија и Албанија на агендата

Канал5 - 10.06.2021

Западен Балкан ќе биде една од темите на средбата на американскиот претседател Џо Бајден со лидерите на ЕУ следната недела во Брисел, дознава РТС од европски дипломатски извори. „Соединетите држави и ЕУ ќе го засилат заедничкиот ангажман на Западен ...

Бајден со лидерите на ЕУ ќе разговара и за интеграциите на Македонија и Албанија

Фокус

Бајден ќе разговара со лидерите на ЕУ и за Западен Балкан

Алсат-М

Бајден ќе разговара со лидерите на ЕУ и за Западен Балкан

Вечер Прес

РТС: Преговорите на ЕУ со Македонија и со Албанија на агендата на европската турнеја на Бајден

Република

На средбата на Бајден со лидерите на ЕУ ќе разговара и за Западен Балкан

Lider

Бајден наскоро во Брисел – ќе инсистира ЕУ да ги почне преговорите со Македонија и Албанија

Скопско Ехо

MakPress Н.Македонија Сител