TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Евросупер БС 95“ поскапува половина денар

Макфакс - 17.06.2019

Бензинот „евросупер БС 95“ од ноќеска на полноќ ќе поскапи половина денар, а цените на „евросупер БС 98“ и на дизелот остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Со новата одлука малопродажната цена на „евросупер БС 98“ останува ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

+инфо - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Цените на горивата остануваат исти

Нетпрес - 17.06.2019

Регулаторната комисија за енергетика ја објави најновата одлука за цените на нафтените деривати. Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), ќе ...

95-ката малку поскапува, другите цени на горивата остануваат исти

CARClub - 17.06.2019

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои оваа седмица ќе останат скоро непроменети. Во согласност со новата методологија за пресметка на цените, малопродажните цени се намалуваат во просек за 0.35%.

Регулаторна со одлука- Ова се новите цени на горивата

Курир - 17.06.2019

Регулаторната комисија за енергетика ја објави најновата одфлука за новите цени на нафтените деривати. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се променуваат, ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

Канал5 - 17.06.2019

Бензинот Еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените ...

РКЕ донесе одлука: Ова се новите цени на бензините за оваа недела

Press24 - 17.06.2019

Р егулаторната комисија за енергетика ја објави најновата одфлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе важат оваа недела. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство ...

Нови цени на нафтените деривати

Алсат-М - 17.06.2019

Од минатиот понеделникот за три денари се намалија ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за два ипол денари, така одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

Независен - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Регулаторна со одлука - ова се новите цени на горивата

Скопје инфо - 17.06.2019

Регулаторната комисија за енергетика ја објави најновата одфлука за новите цени на нафтените деривати. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се променуваат, ...

Поскапува еден бензин, останатите горива по иста цена

Република - 17.06.2019

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска одлучи бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ да поскапи за половина денар по литар. Цената на останатите горива останува иста. Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Регулаторна со одлука- Ова се новите цени на горивата

Пулс24 - 17.06.2019

Регулаторната комисија за енергетика ја објави најновата одфлука за новите цени на нафтените деривати. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се променуваат, ...

Сите горива по иста цена, единствено поскапува Еуросупер БС-95

Слободен Печат - 17.06.2019

Со одлуката на Комисијата се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,35 отсто. Од ноќеска на полноќ за половина денар по литар ќе поскапи цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, додека цената на останатите горива ...

Цените на горивата остануваат непроменети

Бизнис Инфо - 17.06.2019

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се променуваат, односно остануваат на исто ниво, како што биле утврдени со претходната одлука, одлучија регулаторите .

РКЕ: Поскапува само еуросупер БС-95

Денешен - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Регулаторна одлучи – ова се новите цени на горивата

Скопје24 - 17.06.2019

Регулаторната комисија за енергетика ја објави најновата одлука за новите цени на нафтените деривати. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се променуваат, ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

Локално - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Поскапува бензинот

Centar - 17.06.2019

Регулаторната комисија за енергетика ја објави најновата одфлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе важат оваа недела. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

Вечер - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Поскапува бензинот Еуросупер БС-95

Тера - 17.06.2019

Бензинот Еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

Опсервер - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Регулаторна ги објави новите цени на горивата

Сител - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

PressingTV - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Бензинот „еуросупер БС-95“ поскапува, цената на другите горива останува иста

Мета - 17.06.2019

Бензинот „еуросупер БС-95“ од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Возачи, наполнете ги резервоарите – од полноќ поскапуваат горивата во Македонија

Магазин - 17.06.2019

Откако минатата недела регулаторна комисија одлучи да ги поефтини горивата во земјава за 3 денари, днееска први нова цена за македонските возачи. Овие цени стартуваат од полноќ. Регулаторна овој пат реши цената на Еуросупер БС-95 да поскапи за ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

Фокус - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

еМагазин - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Регулаторна ги објави новите цени на горивата

ТВ21 - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

1tv - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

Либертас - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

А1 On - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...

РКЕ: Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива oстануваат по иста цена

МКД - 17.06.2019

Бензинот Еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Бензинот Еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за ...

Поскапува Еуросупер БС-95, останатите горива по иста цена

24 Вести - 17.06.2019

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на ...