TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Volkswagen го претстави електричниот ID.4

Кајгана - 24.09.2020

Volkswagen и официјално го претстави електричниот модел со кој има глобални аспирации, ID.4 ќе има почетна цена од 49.950 евра во Германија и 43.995 долари во Америка. За разлика од неодамна лансираниот ID.3, овој модел ќе биде присутен на сите ...

Како изгледа Volkswagen ID.4 во движење (ВИДЕО)

24auto - 24.09.2020

Северноамериканскиот оддел од компанијата на Volkswagen објави интересно видео во кое се објаснува дел од развојната програма низ која минуваат прототиповите на целосно новиот и прв од видот за брендот 100% електричниот СУВ модел ID.4.

Премиера: Volkswagen ID.4 / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 24.09.2020

По реализацијата на првите испораки на батерискиот хеџбек ID.3, дојде време и за промоција на првиот батериски кросовер модел на Германците Моделот ID.4 е кросовер кој нуди можност за превоз на до пет лица.

Volkswagen ID.4 со официјална премиера

Авто Плус - 24.09.2020

По електричниот ID.3, електричното семејство на Volkswagen се комплетира со претставувањето на првиот целосно електричен SUV на компанијата ID.4 Изгледот на компактниот SUV не беше баш некоја тајна, со оглед на тоа дека се појавија фотографии уште ...

Volkswagen ID.4 е електричен автомобил за цел свет

Automedia - 23.09.2020

Volkswagen ID.3 уште се спомнува во вестите како премиера, а Волфсбург веќе додава нов модел на струја. Компактниот СУВ со ознака ID.4 добива амбициозна задача, да го освои светот како електричен автомобил.

ПРЕМИЕРА: Volkswagen го лансираше својот прв електричен SUV – новиот ID.4!

CARClub - 23.09.2020

ID.4 ја доживеа својата дигитална светска премиера – ова е првиот целосно-електричен SUV на Volkswagen кој нема никаква емисија на штетни гасови и ќе влезе директно во најголемиот и најпопуларниот сегмент во светот! Извршниот директор на Volkswagen ...

ID.3 на Фолксваген стана реалност (ФОТО)

Канал5 - 23.09.2020

Брендот Фолксваген премина во третото главно поглавје од стратешко значење во историјата, а по Буба и Голф, влегува во нова ера на подвижност и претставува целосно електрична верзија. Првиот модел од серијата електрични возила МЕБ е неутрален во ...